Седмокласници 2020/2021 - Тема 11

  • 29 291
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Аз лично съм задавала 2 пъти въпрос за втора дата към министъра при 2 негови гостувануя в БТВ. Отговорът беше: "Няма как да има 2 дати и 2 различни, но еднакви по трудност изпита. Искаме всички да са равнопоставени." Писах и мейли до МОН и нищо. Скоро ще имаме служебно правителство и това напълно ще стопира процеса. Та те не искаха материал да намалят, а какво остава втора дата...
Това по повод изказването, че нищо не сме предприели.

# 676
  • София
  • Мнения: 14 867
Дидева, какво излиза от писмото на РУО? Че ще има линкове към приема на всяко училище и ние ще трябва да си ги ровим едно по едно ли?
Исках да видя кои училища приемат с изпит по ФВС, за да подадем заявление, ако има нещо удобно и подходящо. Освен да гледам миналогодишния прием и да сравнявам.

# 677
  • Мнения: 3 010
Все пак явно по места има някакви варианти. За едно училище среден ешалон знам със сигурност, че са приели наесен дете с 100т.  поради спешна операция точно за НВО.  Явно самата директорка се е трогнала. Иначе там бала на 3то класиране за момичета беше 404 минимален.
Но това не оправдава бездействието на МОН за втора дата. Все пак това дете отличник е изгубило възможност за топ гимназиите.

# 678
  • Мнения: 19 365
Оказва се, че старият вариант с изпити към всяко училище беше сто пъти по-добър.
Много ме е яд за НПМГ, място не мога да си намеря. И техният изпит е сложен преди НВО, та да се побъркаме съвсем.

Десем, ако има и други оценки, две петици нищо не са. Не всеки път са в кондиция. Ще ги поправи.

# 679
  • София
  • Мнения: 3 927
От писането на имейли, писма или пък петиции няма никакъв смисъл.
Преди около 10 - ина дни писах имейл на МОН, по повод призива на други майки искащи да върнем децата присъствено на училище. Не само че нямам отговор, но не получих и вх. номер. Това което получих е автоматичен отговор с благодарност, че съм  им писала 🙄
Дотук с надеждите някой да ни обърне внимание.

# 680
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Все пак явно по места има някакви варианти. За едно училище среден ешалон знам със сигурност, че са приели наесен дете с 100т.  поради спешна операция точно за НВО.  Явно самата директорка се е трогнала. Иначе там бала на 3то класиране за момичета беше 404 минимален.
Но това не оправдава бездействието на МОН за втора дата. Все пак това дете отличник е изгубило възможност за топ гимназиите.
Абсолютно. Да не говорим за притесненията и стреса, които детето и неговите родители са изживяли - първо за здравето му и после за пропуснатите възможности и невъзможността да помогнат с каквото и да е!

# 681
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Дъждец, къде видя датата на състезанието за НПМГ, аз не успях да я намеря?
Аз, честно казано, искам да заспя и да се събудя юли месец и всичко да е минало Simple Smile Моето момче не се стресира и не се опитва да максимизира резултатите си, всеки резултат над 90т. за него е отличен, лошото е че не са толкова чести Simple Smile
Иначе нямам никакво намерение да го затварям. Първо че в училище учи в пъти по-добре от вкъщи. И второ, уф, трябва да му пусна антитела. Очаквам, че може и да има и оттам съвсем да ми отпадне притеснението.

Молба за достъп до пощата, дали ще е нахално?

# 682
  • София
  • Мнения: 4 910
Леле, човек да ви изпусне за един ден ... 7 страници Open Mouth

Толкова много неща исках да кажа, ама половината ги забравих.
Основното - втора дата за НВО няма да направят 1100%.
Първо, сегашното правителство е в оставка и му е през ... . Второ, за Вълчев конкретно съм си споделяла мнението, няма да се повтарям, но той пръста си няма да мръдне ако ще и милиони писма да изпишем и 20 медии да му пратим в двора. Трето, твърдо вървим към служебен кабинет и нови избори, което само по себе си прави политическата обстановка в страната нестабилна поне още една година, т.е. и набор 2008 няма да имат втора дата. И не на последно място да не забравяме колко силна е мантрата "ДО е успешно!", след като дори и материал не отпадна за тазгодишното НВО.

Според мен усилията трябва да бъдат насочени към извоюване на възможност поне карантинираните деца да имат шанс да се явят на изпитите. Никой не може да ме убеди, че след като за Изборите беше възможно, за НВО няма да е възможно.

Някоя назад беше споменала, Дъждец мисля, че предишната система с кандидатстване беше в пъти по-добра за децата. Напълно съм съгласна с това. Нямаше го и този неистов стрес. Но към днешна дата това е невъзможно да бъде върнато.

Desem, радвам се, че пишеш Hug !
Наистина звучиш като понатрупала напрежение. Двете петици ще може да ги оправи детето. Щом учителката е свястна със сигурност ще даде такъв шанс.

magi_sveta, писах ти ЛС.

Тинкърбел, за пощата има едно условие, публикувано на 1-ва страница.

Моят син днес е изключително щастлив с шестица по Биология на контролно. Много се потруди последните дни за това и резултатът е налице. Сега ще се отдадем на хубава почивка с наспиване Blush .

# 683
  • В офиса
  • Мнения: 4 036
Meрси Kally May, във форума пиша отдавна, убедена съм, че половината, които качват материали във въпросната поща познават ника ми и мненията ми. Изискването да се пише точно в тази тема не пази от тролове. Поне според мен.

# 684
  • Мнения: 19 365
Мисля, че Дидева беше пуснала датите на състезанията на НПМГ.
Намерих го тук в
Заповед № РД09-2134/28.08.2020 г. за утвърждаване на графици за провеждане на ученическите олимпиади, на националните състезания и на националните състезания по професии през учебната 2020/2021 година (публ. 04.09.2020 г.) https://www.mon.bg/bg/80
Национално състезание „Акад. Любомир Чакалов“ по природни науки
(химия, физика, биология) и география за ученици от VII клас, 05.06. –
06.06.2021 г, гр. София

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 22:48 от Дъждец

# 685
  • Мнения: 2 014
Извинявайте, че ще ви го напиша,но сте изключително прецакан набор с почти година и половина ДО. Но и нищо не направихте, за да се опитате да си издействате втора дата. Две години подред 2005 и 2006 се опитвахме да получим възможност за втора дата, докато вие се оставихте и без опит. Да, вероятно МОН нямаше да се съгласи, но вие и не се разшумяхте, а вашата ситуация е в пъти по-кофти от нашата миналата година, когато заболяемост почти нямаше, а карантинираните можеха с отрицателен тест в отделна стая да се явят. Тази година при олимпиадите карантинирани не можеха да се явяват и трябваше да ви светне сигналната лампичка, че това може да важи и за НВО. При вас болните са много, а още повече са много карантинираните около тях и бъдете сигурни, че това ще се следи и няма да може да си пуснете детето ако официално е в карантина.
Пожелавам ви здраве на вас и децата и никакъв Ковид и карантина около НВО. А дните за извинение по семейни причини са 10 – 3 от класния и 7 от директора.


Mама МОНИ, честно не знам кому беше нужно това и защо реши точно сега да ни го напишеш?
Преди няколко месеца щях да го приема, като съвет, загриженост. В този момент, почти на финала, когато всички сме безкрайно изнервени и разтревожени за здравето и обучението на децата си го приемам, само като укор, от който няма никакъв смисъл.
Вярвам, че си добронамерена, но не беше сега момента.


От известно време имам чувство, че съм участник във филм на Кустурица, наситен с емоции от едната до другата крайност и пълен с абсурди.
На практика отвориха цялата страна без училищата. Не лампичка, цял фар ми свети, с какъв приоритет е образованието.
Абсурд е и, че вече аз не искам да ходи присъствено, конкретно свързано с предстоящите матури.
За съжаление успяха да посеят зрънцето на страха в мен.Това ме побърква.

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 23:46 от vox

# 686
  • София
  • Мнения: 8 314
Датите за състезанието са в списъка, където са датите за олимпиадите. След възстановяването му 4те модула са в един ден, чудя се дали и сега няма да посочат едната дата.

Мисля, че наистина имаме нужда от Wine Glass аз ще пропусна днес, но само, защото пробвах неуспешно да наруша диетата - сипах си бира  (малка), но явно не е трябвало, защото повече от 1/2 полетя по масата ....
Та след отклонението, да си кажа, че заради състоянието ни в момента, приемаме чувствително думите на мама Мони.
... малко ми е вече и до 20 да броя преди да кажа нещо...
Права е!, но .....ситуацията е безнадеждна и не само заради вируса, а и заради ситуацията в държавата и не вярвам, че дори да бяхме опитали  (а определено  в предишните 2 набора имаше доста дейни мами) нещо щяхме да променим, примерите са ежедневни - последно се мисли за децата, те са след ресторанти, фитнеси, нощни заведения...
Ще си го .../през ... (не ми позволява възпитанието да го напиша цялото)

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 23:16 от Desem

# 687
  • Мнения: 1 990
Момичета, Без карантина за външното оценяване и матурите - това отново е от медии, но дали е актуално и меродавно?

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 23:09 от marini

# 688
  • София
  • Мнения: 1 935

За съжаление успяха да посеят зрънцето на страха в мен.Това ме побърква.
Това ме довежда до лудост и мен. Аз, която стоически приемах всичко, започнах да се страхувам. Усещам, че привидното ми спокойствие и примирение не предвещават нищо добро - иде буря, то семейството ми вече усеща това Joy. Ей ме на, в този час, с чаша кафе, умувам. Но нищо не мога да направя. Не ми се ходи и никъде. Ще се отдам на децата си, ще им покажа какво и колко много означават те за мен, пък да става каквото ще! Малките имат НВО след 4.клас, напоследък ги оставих на самотек, а са ми важни - резултатите от тях ще се вземат при кандидатстването им в паралелката, която искат в нашето училище. Наздраве на пиещите!

# 689
  • На морето!
  • Мнения: 5 792
Така добре ви разбирам... И като прочета как някое дете се изложило на ПИ с 80- 90т. направо излизам от темата.
Само чувство за вина за недостатъчен натиск върху МОН не ме беше смачкала, но ето, сега и това мисля.

Общи условия

Активация на акаунт