МОЕТО СЛЪНЧИЦЕ ВЕЧЕ ГО НЯМА (кучето ми)

  • 8 735
  • 52
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 478
Това е - изгубих го завинаги в този ужасен 6 октомври. Отиде си с лъчите на последния топъл ден. Умряха четиринадесет години от моя живот - повече от половината ми съществуване.

Не знам дали ще ме разберете, не знам дали тук е мястото да говоря за това, не знам с какво може да ми помогне сега който и да е... но пиша в памет на Блеки - защото го обичам толкова много, че един живот не стига...

Последна редакция: пн, 09 окт 2006, 11:07 от Reza

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Много е важно сега да уточним "слънчицето" куче ли е, коте ли е или?
Да го напишем и в заглавието, защото както е в момента навява неприятни асоциации.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Блеки е кучето ти нали? Уточни какво си загубила, защото хората като порчетат такава тема се сещат за най-голямата загуба - детето.

# 3
  • София
  • Мнения: 478
Да, това е кучето ми. Досега стоеше в подписа ми - затова не съм мислела, че заблуждава всъщност за кого става дума. Но е повече от домашен любимец - повече от приятел. Част от семейството и част от мен.

# 4
  • Мнения: 1 455
Много съжалявам миличка!  Sad

# 5
  • Мнения: 1 809
Съжалявам CryЗнам какво изпитваш,защото и аз съм го преживяла.. Sad

# 6
  • Мнения: 235
Съжалявам  Sob

# 7
  • София
  • Мнения: 2 104
съжалавам за загубата, никога не съм имала домашен любимец и незнам какво е, но когато кучето на кумата ми умря на 14 годишна възраст, тя беше като болна сума ти време след това Cry

# 8
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Много съжалявам. Знам какво е. Още плача като се сетя за моите Съни и Ричко.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 819
Много съжалявам! Не искам дори да си представя как се чувстваш...

# 10
  • София
  • Мнения: 2 164
Много съжалявам! Много е тежко да загубиш домашен любимец  Sad

# 11
  • София
  • Мнения: 478
Благодаря ви... наистина е много трудно - най-вече мисълта, че е завинаги. Че повече няма да го видя и няма да го прегърна. Занапред ще мога да го виждам само като затворя очи.

Най-трудно ми е когато оставам сама с мислите си. Затова ви благодаря, че ви има.

Дано там където е да няма болка и наистина вече да е спокоен  Praynig

# 12
  • Мнения: 8 917
Как ме стресна с началото на темата си Shocked ooooh!....сажалявам за кученцето ти - когато си привързана към животинка раздялата е тежка Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 1 951
Много  жалко ,за кученцето ти!Горкичкият Блеки.

# 14
  • Мнения: 2 271
Тежко е!Знам от опит.Имах котарак на 14г.Избяга-явно за да умре сам!

# 15
  • Мнения: 293
 Flowers Rose

В памет и на моя Лъчезар, на 5.10.. сега е толкова пусто вкъщи, нали.. и продължаваш да го търсиш с поглед...

# 16
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Много съжалявам Praynig! Наистина загубата на домашен любимец е много тежка...

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
 Hug Ужасна е загубата на всяко едно животинче. Дано в най-скоро време си вземеш ново. Няма да е същото, но любовта, която ще получаваш ще намали мъката ти.

# 18
  • Мнения: 426
Съжалявам за загубата ти.
Само да ти кажа,че 13г. гледахме кучето си като бебе. Но като родих разбрах,че има и по-голяма слънце.

# 19
  • Мнения: 5 622
Да, това е кучето ми. Досега стоеше в подписа ми - затова не съм мислела, че заблуждава всъщност за кого става дума. Но е повече от домашен любимец - повече от приятел. Част от семейството и част от мен.


Ох, ужас  Confused

Разбирам те! който си има животинка, знае, че тя става част от семейството. Моето куче също е част от семейството ми!

Не ща и да си мисля за този ден, в който него няма да го има..толкова е мил и добър...като човек е  Confused

# 20
  • Мнения: 282
Много съжалявам за загубата ти Cry Cry CryИ аз го преживях преди няколко години и напълно разбирам какво изпитва6.Аз не можах да се съвзема доста дълго време.Тогава нищо и никой не бе в състояние да ме накара да не мисля за нея-МОЯТА МАЛКА СЛАДКА БЕБИ(умря в ръцете ми)-никога няма да забравя.Прегръщам те  Hug Hug HugБъди силна Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 1 243
Съжалявам за кученцето ти..Знам как човек се привързва към животинката вкъщи.аз имам котарак и в началото,още като живеех с нашите,те изобщо не го искаха,но сега не могат без него и се принудих да им го оставя Simple Smile
Дано не изживяваш болката да загубиш близък човек,че тогава вече наистина боли ужасно!

# 22
  • Мнения: 4 806
съжалявам за загубата ти... то ще си остане една хубава част от живота, но я си вземи друго кученце... Така ще е най-добре за всички. Не очаквай да прилича на Блеки и не търси в него същите черти. Просто се радвай на едно ново кученце.

# 23
# 24
  • Мнения: 1 950
Съжалявам за кученцето ти Sad
Но си помисли колко е било щастливо, че е имало такъв прекрасен стопанин като теб, и как пълноценно е минал живота му, а можеше да има съвсем различна съдба.

Миналата година загубих котката си, на 16 години и половина. Цялата ми младост дето се вика мина с нея, не плаках като си отиде, бях щастлива, че можах да и предложа един страхотен котешки живот. Сега продължавам да гледам сина и, той е на 10, надявам се да е дълголетник като майка си.

# 25
  • Мнения: 1 202
Много съжалявам за загубата на кученцето и се надявам след време да се похвалиш , че си го продоляла и си си взела друго !  bouquet

# 26
  • Мнения: 144
Много съжалявам за кученцето ти! Зная как се чувстваш, защото преди три години загубих моята Сара. естествено, че ми е мъчно, но вярвам, че там където е сега е по-щастлива. Опитай се и ти да мислиш така и да чакаш всичките хубави неща, които ти предстоят!  bouquet

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Мила, много съжалявам за случилото се. Със сигурност ти е много тежко. Не е лошо като идея да си вземеш друго, знам, че няма да е същото, но все пак.... може да ти поолекне    Hug bouquet

# 28
Знам какво ти е миналия месе загина оето Заиче на 7годинки като гледам бебета и ми ства мн мъчно. 

# 29
  • Мнения: 338
Съжалявам,аз съм го изпитала.Имах си едно сладко коте но...... smile3518 smile3518 smile3518

# 30
  • Мнения: 6 164
Да, разбирам те напълно. Когато моето умря цялото семейство скърбеше. За никой не беше просто куче, а личност. Коли - много любвеобилна и обичлива. На мен ми беше най-тежко, не само защото ми беше най-добрия приятел и бяхме буквално неразделни, ами и защото аз взех решението за ефтаназията. Confused
С времето болката утихва. В началото всяка мисъл за нея ме разплакваше, а като мина време - ме кара да се усмихвам. Защото съм щастлива, че съм я имала до мен! Hug

# 31
  • Мнения: 5 140
Патита много съжалявам за загубата ти на Блеки.
И аз преживях същото лятото, моята Мила малтийска болонка почина на ненавършени 14 год.
Дано почиват в мир. Praynig Praynig Praynig

# 32
  • София
  • Мнения: 1 555
Здравей, мила. Аз скоро преживях същата загуба....кучето ми, любимото ми слънце Бъки си отиде на 16 години. А аз даже и не бях до него....даже и не можах да го видя за последно. Бях в Германия за 10 месеца...и някак си знаех, че може и да го няма като се върна. Имаше болно сърчице, имаше туморно образование. И знам, че последните месеци му беше много трудно. Майка ми какво ли не направи горката. А аз толкова се измъчвах, все едно го бях изоставила......пак ми е толкова мъчно, толкова мъчно....пак се разплаках...

Сега съм на 22. И не половината, а почти целия си живот съм прекарала с него. Разказвах му уроците си по история, той идваше винаги , когато плачех, за да ме утеши. Той беше винаги до мен. Никога няма да забравя първия ден, когато го взехме и първата ни разходка заедно.

Но Бъчко винаги  ще бъде в сърцето ми. Всеки ден ме гледа от десктопа...Simple Smile

Май не успях да те утеша. Но приеми  Hugот мен. И не забрявай - те са били щастливи с нас. Имали са шанса, които много други животни нямат. И сега може би са по-добре.Simple Smile))

# 33
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Патита, съжалявам за загубата ти! Мога да си представя как се чувстваш - моето куче е вече на почти 11 години, взе да не дочува, да не довижда вече, има артрит... Понякога се замислям, че денят, в който няма да е до мен наближава... и сълзите ми напират... Прегръщам те!
П. п. Нали знаеш, че всички кучета отиват в Рая?! spoko

# 34
  • София
  • Мнения: 478
Благодаря ви, момичета, пак се разплаках като чета и вашите спомени за животинките ви.

Надявам се с времето и аз да гледам по-ведро на мисълта за Блеки и спомена за него да не ме разплаква.. но сега просто е още прекалено празно, прекалено осезаемо - не ми се остава сама вкъщи дори и за няколко часа.

Освен това, той някакси угасна неусетно - беше вече стар, но винаги жизнен и само в последно време започна да губи сили, да отслабва, не искаше да се храни. Водихме го на различни лекари. Но прекалено късно може би - откриха тумор на далака, вероятно доброкачествен и щяха да го оперират. Предупредиха ни, че може да умре при операцията. Но той нямаше сили даже да я дочака - въпреки системите и антибиотиците се влоши много последните няколко дни и вече съвсем нямаше сили.

Много ми е мъчно като слушам разказа на майка ми за това как последния следобед обиколил всички стаи вкъщи, даже и банята, сякаш за последно. А после легнал и нямаше сили вече да стане. Аз бях на работа и се върнах привечер - след малко се върнаха с него от лекаря, той вече само лежеше. Гушнах го и дишаше тежко, така че го оставих. Не можах да бъда до него докато още имаше сили да ме види и да се зарадва.

Погребахме го на вилата, където толкова обичаше да ходи.

# 35
  • Мнения: 270
Мила,разплака ме,толкова съжалявам,толкова ми е мъчно като чета това.Ние също имаме кученце-пекинезче,но милото е вече толкова старо,не вижда,не чува,блъска се в стените,претърпя операция.Ужасно е и много жалко да го гледаш как се мъчи и да не можеш да му помогнеш.Вътрешно усещам,че няма да издържи още дълго време.Да,кученцето е част от нашето семейство и загубата му за нас ще бъде ужасно мъчителна.
Искрено ти съчувствам Patita,знам,че нищо не е в състояние да те успокои в момента,но единственото което мога да ти кажа е,запечатай в съзнанието си и пази най-хубавите и щастливи моменти с твоето любимо кученце.

# 36
  • София
  • Мнения: 478
Благодаря ти- искам само да ти кажа нещо, което ти сигурно и сама знаеш, но може би се забравя в ежедневието - нали винаги бързаме за някъде - обичай го докато е тук, показвай му, че го обичаш.

# 37
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Искрено съжалявам!
Това е и причината, поради която аз вече нямам домашни любимци - рано или късно умират, на мен два пъти ми тровеха котета  Cry
Имах кученце, но ми го сгазиха?!
Имах голяма овчарка - умря  Praynig
Аз се скапвах да плача и да страдам!
Сега се радвам на чуждите животинчета и ги галя, но не е същото!

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 576
Patita прочетох за загубата ти и се разплаках, сещайки се за моето кученце. Миналата пролет се наложи да го ефтаназират, рак по всички органи. Прекалено късно го открихме! Бях бременна и дори не можах да се сбогувам с него. Не ми дадоха. Важното е, че си бил от хората заслужил и оценил любовта, доверието и приятелството на кучето. За мен те са наистина незаменими приятели и обичта им е искрена. Бъди щастлива, че си била с него и сте се обичали!

# 39
  • Мнения: 184
Много съжалявам за Блеки Sad Насълзиха ми се очите като четях темата. Преди година и половина умряха и двете ми кучета, с които съм живяла 12 години, а в началото на тази година и котката ми  Cry Знам, че домашните любимци са безценни приятели и загубата е много тежка, но се радвай на хубавите моменти, които сте прекарвали заедно  Praynig

# 40
  • Мнения: 22 867
Ужасно е, когато си отиват тези мили създания............Трудно е да се преживее, ако изобщо се преживява загубата на толкова уникално същество. И моят Блеки е някъде там, Под моста на дъгата. Там е и Рекс. Хубавото е, че дълги години бяхме заедно. А лабрадорчето си сега също го наричам слънчице - черното ми слънчице. Наистина е слънчево същество.

"Под моста на дъгата" е доста популярно, често си го чета и  ми помага в трудни моменти. А и страшно ми харесва и ме успокоява. 

# 41
  • Мнения: 46 511
Съжалявам  Confused

# 42
# 43
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Много съжалявам!Знам колко много се привързваме към тях,но и те като всичко живо си отиват рано или късно.Имах котка която много обичах и когато умря в адски мъки си казах,че никога няма да гледам животно.Сега когато дъщеря ни ни помоли да и вземем коте не можах да и откажа,знам колко ще е тежко ако се случи нещо,но сега е толкова щастлива,а и аз изкам да изпита това чувство на загриженост.Бъди смела и много успех!

# 44
# 45
  • Мнения: 134
Много жалко, но за съжаление се случва.
Аз преди години загубих моето куче беше на 10г.
Толко любов имаше в нея. Никога немога да забравя
топлите и очи. Въпреки това
преди две години в едно кучило
видях същите очи, но сини.
Вярвам, че с времето ще откриеш Блеки отново.
 Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 478
Дано, благодаря ви - на всички.

Наистина ми помагате, поне не се чувствам сама в този момент, а и виждам, че има много хора, за които животните са нещо повече от приятел. Общуването с тях ни прави по-благородни, помага ни да избягаме от стреса, озлоблението и студенината на ежедневието  Hug

# 47
  • Мнения: 2 467
Съжалявам за загубата ти  Hug
И моята Джеска ни напусна преди месец. И още плача като се сетя за нея. Беше най-невероятното куче на света! Беше много повече от приятел... Беше член от семейството...

# 48
  • София
  • Мнения: 478
Мили момичета, които ме подкрепихте в тази тъжна тема- искам да споделя с вас нещо, което написах за моя Блеки днес. Дано не ви се стори глупаво - подарявам го на всички вас, които сте се чувствали някога по същия начин:

На Блеки

Да те обичам -
                         нестихваща стихия,
                         дъхът ми сякаш спира,
                         опора търся да открия
                         сърцето ми умира -
малко е да кажа; искам да крещя...

Да проклинам съдбата -
                         жестоката, бездушната,
                         отнела те завинаги сега,
                         за последен път дъждът
                         поръси клепките с роса -
безмислено, щом няма да те върна.

Да благодаря -
                         за времето, безценното,
                         прекарано със теб -
                         за времето, вълшебното,
                         за всичко първо и последно -
не мога никога да се отблагодаря!


11/11/06

# 49
  • София
  • Мнения: 1 951
trogatelno!Az още си спомням старата си котка.На Новата понякога  й казвам Джеси.

# 50
  • Мнения: 2 309
Милата, и аз ти съчувствам искрено, знам какво е да изгубиш една вярна и обичлива душичка, вземи си по-скоро едно малко кученце, за да те зарадва, не е същото, но помага Hug

# 51
  • Мнения: 218
Tежко е, знам!Преди време изгубих завинаги кученцето си.Беше ми много тежко.От тогава не съм имала друг домашен любимец.Страхувам се, че се привързвам твърде и обичам толкова, че не мога да преживявам загубата им. Cry

# 52
  • Мнения: 1 910
Patita, сега се чувстваш ужасно. Но важното е че Блеки е бил в живота ти и сте имали прекрасни моменти. Не мисли за края, а за това което е било преди това. След като така хубаво пишеш за него, значи много си го обичала и то със сигурност го е усещало. А да си обичан и да обичаш е най-голямото щастие.

Общи условия

Активация на акаунт