Ще пътувате ли до България тази година?

  • 12 380
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 038
За пътуващите обратно за Канада видях, че тестът преди бординг трябва да е до 72 часа от бординг на последния директен полет. В смисъл, че за някои ще се наложи тест на междинно трансферно летище. На софийското летище има вече 24 часова лаборатория. Канада приема и lamp тест, който излиза по бързо. Това ще си е сериозен бизнес.
Така че всичко ще трябва да се проверява в последния момент.

# 16
  • Мнения: 207
Ако не ни мине котка път, на 31 май сме на самолета за България с двете деца (на 2 и на 4). Миналата година не си ходихме и тази ще си наваксаме с 2 месеца и половина по родните села.
Към момента искат от нас само отрицателен тест. Надяваме се на връщане да не ни изненадат неприятно с електронни гривни на летището и домашен арест, защото децата не са ваксинирани.

Последна редакция: сб, 17 апр 2021, 09:12 от bubolecheseleche

# 17
  • Мнения: 12 770
В България преболедувалите и ваксинираните вече са над милион и  половина.  А ако предположим, че има поне милион  преболедували безсимптомно, то вече доста хора са с антитела,  над 1/3. А през лятото се надявам, че и  по-трудно ще се предава, както беше миналото лято. До тогава и  повече хора ще са ваксинирани и преболедували.
Да изкараме този месец и  другия,  а наесен не се знае кой кого: ние вируса или той нас, при положение, че и  лятото  ще се ваксинират  хора.

# 18
  • Мнения: 1 495
Uncommon, да и аз мисля така. Да изкараме сега до към юни месец. В Канада казват, че до юни повечето хора ще са получили 1ва доза , а до края на септември втора доза. Това означава, че като цяло зимата се очаква да е значително по - лека от към заболели.
Лятото и аз се надявам на това, че сме навън и няма такава вероятност от близък контакт, както и това, че масово върви ваксинацията и доста хора вече го изкараха.
Ние за съжаление, обаче сме под карантина в момента. В ущето ни има случай и се водим близък контакт.
Дано преодолеем този период и не се разболеем, защото сме на финалната права. Минали са 5 дни от контакта в уще. Моля се да се разминем всички.
bubolecheselechе, това е доста време в България. Аз мечтая да прекарам там цялото лято, но нямам толкова отпуск.

# 19
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Ще се ваксинираме в следващите няколко седмици, аз и съпругът ми. Надявам се да пътуваме за България в края на лятото. Не сме ходили от години. Обикновено идват роднините, но сега ми се струва по-сигурно, ако отидем ние.
Много стресиращо Sad

# 20
  • Мнения: 2 211
То самото пътуване не е кой знае колко голям риск, защото самолетите са полупразни, а хората, които се качват на тях се тестват. Съпругът ми пътува всеки месец до Швейцария или Дания от началото на пандемията до сега и да чукна на дърво с pcr и антигенните тестове нещата са под контрол. Рисков е престоят в България, където народът масово не се съобразява с мерките или липсват адекватни такива, а  разболееш ли се, не е ясно дали ще ти намерят място в болницата. Ние за поредна година май няма да си ходим /от Ирландия/. Ако стане някакво чудо и юли-август вирусната обстановка е задоволително спокойна, може да измислим нещо в последния момент - иначе изобщо не ми се рискува.

# 21
  • Мнения: 207
Дъщеря ми 3 пъти беше в контакт със заразен и ни се размина. над 250 хиляди деца тук изкараха вируса - леко и без сътресения 😊 като цяло сме спокойни. Децата искат при баба и дядо (че и страхотна леля си имаме там). На мен лично не ми се отрази добре, това че не видях семейството си през изминалата година, та ако трябва и в скафандър ще се наврем за да си се приберем. 🥳

# 22
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Благородно завиждам на тези, които ще си пътуват за България това лято. Ковид ни спира за втора година. В Австралия сме и пътуването е мираж  😔

# 23
  • Мнения: 4 761
Надявам се, че да. Майка ми вече я боцнаха веднъж, в началото на май - втори път. Аз не знам дали ще се сдобия с ваксина до лятото, но и не напирам.

Ама ние сме близо - на два часа и половина със самолета.

# 24
  • Шотландия/Абърдийн
  • Мнения: 650
Планираме средата на юни да пътуваме от Шотландия до България дано не ми отменят само полета а най смешното е че тестовете ни ще са по скъпи от самия билет със три деца сме близнаци на 8 и батко на 16 години но ми се налага няма как и дано на връщане отменят карантината във хотела че от март месец всеки който пристига във Шотландия е задължен да кара карантина 10 дена във хотел а тука при нас много намаляха заразените но и много ваксинирани има.

# 25
  • Мнения: 8 802
Благородно завиждам на тези, които ще си пътуват за България това лято. Ковид ни спира за втора година. В Австралия сме и пътуването е мираж  😔
как протичат мерките там при вас?

# 26
  • Down Under
  • Мнения: 1 129
Благородно завиждам на тези, които ще си пътуват за България това лято. Ковид ни спира за втора година. В Австралия сме и пътуването е мираж  😔
как протичат мерките там при вас?
Ние май сме една от малкото страни по света с изключително нисък процент на ковид. Към момента, няма заразени в щата, в който живея. Животът си тече абсолютно нормално. Единствено границите са затворени и не може да се пътува без exemption. Влизащите в страната, трябва 14 дни да са под карантина в хотел (на техни разноски).

# 27
  • САЩ
  • Мнения: 666
И миналата година се прибирах, и тази мисля да пътувам. Ваксинирана съм, минали са 2 седмици от втората доза, не се притеснявам. Близките ми в България също са с ваксини. Дано всичко е наред.

# 28
  • Мнения: 6 448
Миналото лято пътувахме към Бг, самоизолирахме се в отделно жилище и се тествахме, за да не застрашим близките ни там. Те вече са ваксинирани, затова това лято ще пътуваме по-спокойни за тях.
За съжаление зимата не успяхме да осъществим планираната Коледа в България,   беше твърде рисковано по всички параграфи.

# 29
  • Мнения: 1 495
Ние доста мислихме и решихме към края на юли да заминем за България за около месец. Мисля си, че вредата от това да не видя близките си и тази година ще е много по-голяма в сравнение с теория на вероятностите дали или кога ще се заразя с този вирус.
Семействата ни в България не са ваксинирани и като гледам никой няма да си слага ваксина. От тук ние евентуално ще тръгнем с една доза, което все е нещо. Сега е нашият ред за 1ва доза, но май втората ще се забави заради липсата на достатъчно ваксини.
Мисля да пътуваме с маска и шлем, но не знам до колко ще издържим тъй, като ще сме с 10 часов полет.
В България трябва да отседнем 1 нощ на хотел и след това да вземем автобус от София до Варна. Притеснява ме малко автобусът, тъй като обикновено са пълни. Дано сега са взели малко мерки и хората са през седалка.
От познати и от форума чувам, че по летищата било много по-спокойно тъй, като няма такова текучество на пътуващи и като цяло всичко минава лесно и без особени притеснения. Обикновено като пътуваме презокеански полет е истинско предизвикателство , защото е много път, а по летищата е някаква страшна лудница. Шумът, хората, бързането допълнително натоварват и без това изморения организъм. В България мисля да огранича виждането само с членове на семейството, а ходенето да е на места , където няма струпване на хора. Един човек ще пазарува и така.
Всички, които сте решили да пътувате това лято - всички ли ще имате 2 дози ваксина?

Общи условия

Активация на акаунт