Ще пътувате ли до България тази година?

  • 12 367
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 036
Ние от Канада смятаме да пътуваме средата на юни.
Много хубаво го е казала Елиза за вредата. Не сме купили билети все още както обикновено с Луфтханза. Няма да се ваксинираме, въпреки че живеем в hotspot, и сме избираеми за ваксина. Децата ни са големи, живеят отделно и няма да са с нас.
Повечето от близките ни в България не смятат да се ваксинират. Ще се събираме само навън.
Ще бъдем тестувани На летището тук преди заминаване. Хубавото е, че вече и е България приемат антигенен тест както и на междинните летища. Искат се от маските с голямата защита, ще ги сменяме на 2 часа.
За връщането не ми се мисли Как ще е.
Като гледам приятелите ни е България КАк си се събират, имам чувството че живеем в различни светове.
Доста познати го изкараха в България. Единици стигнаха до болница.
Тук е Канада знаем за безсимптомни позитивни българи, един е стигнал До болница. Каквото ни е писано такова. Няма живот без риск.

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 03:30 от Dimana12

# 31
  • Мнения: 947
С тези антигенни тестове точно преди полета, не се ли притеснявате, че ако излезе положителен, пътуването пропада? Аз мисля да направя ПСР, поне да няма изненади на самото летище.

# 32
  • Шотландия/Абърдийн
  • Мнения: 650
С тези антигенни тестове точно преди полета, не се ли притеснявате, че ако излезе положителен, пътуването пропада? Аз мисля да направя ПСР, поне да няма изненади на самото летище.
Да но ако сте заразена със корона вирус а антигения тест покаже отрицателен и се качите на самолета подлагат много хора на риск от това и те да се заразят малко несериозно ми звучи това но вие си знаете!!!

# 33
  • Мнения: 947
Дани, нещо не разбирам? Ако някой е заразен и теста е отрицателен, то как човекът да знае, че е заразен, за да не се качи на самолета?
Иначе никой няма намерение да се качва на самолет с положителен тест. Аз попитах жената дали не се притеснява да си прави тест на летището, точно защото ако излезе положителен не могат да летят, а и няма време да сменят билетите. Докато ако си направиш ПСР 2-3 дни преди това, поне може да смениш билетите, ако резултата е кофти.

# 34
  • Шотландия/Абърдийн
  • Мнения: 650
Дани, нещо не разбирам? Ако някой е заразен и теста е отрицателен, то как човекът да знае, че е заразен, за да не се качи на самолета?
Иначе никой няма намерение да се качва на самолет с положителен тест. Аз попитах жената дали не се притеснява да си прави тест на летището, точно защото ако излезе положителен не могат да летят, а и няма време да сменят билетите. Докато ако си направиш ПСР 2-3 дни преди това, поне може да смениш билетите, ако резултата е кофти.
Аха явно аз не съм разбрала сори 😊

# 35
  • Мнения: 1 036
Никой не би летял с положителен тест разбира се. То е и невъзможно. При евентуален положителен се обаждаме в авиокомпанията и сменяме датите.      ПСР е до 48 часа от кацане в Германия, в България 72 часа от кацане. Няма много време за трансатлантическите.
Антигенен 48 часа кацане Германия, 48 часа кацане България. Най много да се прави в България отново

Последна редакция: вт, 04 май 2021, 18:34 от Dimana12

# 36
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Благородно завиждам на тези, които ще си пътуват за България това лято. Ковид ни спира за втора година. В Австралия сме и пътуването е мираж  😔
Вас яко Ви изолираха там!

Аз се надявам това лято да успея да се прибера за седмица две. Ще бъда вече ваксинирана, майка ми също. Миналата година се притеснявах да не й домъкна някоя разновидност на Ковид от чужбина, сега съм по-спокойна. Неприятно е, че често променят изискванията за пътуване. Затова изчаквам до последния момент. Дано и цените на самолетните билети са прилични.

# 37
  • Мнения: 3 010
Ще се прибера, при това скоро. Родителите и семейството ми са ваксинирани с по две дози, аз самата се ваксинирам скоро. За останалото маска, миене на ръцете и виждане с близките на открито. Това е.

# 38
  • Мнения: 1 495
Ако не беше хотелът за 3 дни и 14 дневната карантина в Канада, отдавна да си бях планирала пътуването. Тук е сложно с връщането, много пари, излишни нерви и разтакаване. Да не говорим , че работодателя те гледа странно като му кажеш, че искаш 4 седмици ваканция (които ми се полагат) и още 2 седмици неплатени или пък работа от вкъщи. Силно се надявам поне хотелът да отпадне до лятото, а карантината да спадне поне на 10 дни. Какво е това нещо - хем хотел, хем карантина, хем 2 теста. Излагат се вече.

# 39
  • Мнения: 947
Да, трябва да кажа, че канадците са много търпеливи хора. Имам и други приятелки, които живеят там, и вече повече от година не могат никъде да мръднат.

# 40
  • Мнения: 2 921
Не. Нямам нужда поне тази година. Майка ми е млада и здрава. Всеки ден се виждаме по Скайп. Имам други приоритети. Инак имам час за първа инжекция в събота. По-скоро, ако отворят границата с Щатите бих отишла във Флорида. Океанът ми липсва съвсем осезателно.

# 41
  • Мнения: 4 997
Ние вече се върнахме. Пътувахме с кола.  Тест за влизане в България. Контакти с близки, внимателно. Но там беше топло, всичко е отворено. Животът си тече ( почти ) нормално.

# 42
  • Мнения: 1 495
cardhu, да майка ми каза, че всичко в България си върви по нормален начин, дори ми прати видео от един нощен бар, където беше пълно на макс. Дори и аз самата тук в Канада виждам живота да си тече почти по нормален начин с малки изключения. Вчера бяхме на кея при рибарите и лодките, беше такава навалица от народ, хората носеха маски и заведенията не бяха на 100% капацитет, но всичко останало беше както преди. Понякога имам чувството, че новините и това, което четем и самата реалност не си съответстват много.

Тези, които живеят в Канада и мислят да си ходят до България - ще слагате ли ваксини? Аз все още се чудя да сложа или не, но една доза няма да ми върши работа. Идеята ми е по-скоро за връщането, защото тук ще е зор ми се струва. Малко ме съмнява Канада да вкарат правило - или ваксина или отрицателен тест. По-скоро ще си запазят карантината още дълго време.

# 43
  • Мнения: 112
Ние вече се върнахме. Пътувахме с кола.  Тест за влизане в България. Контакти с близки, внимателно. Но там беше топло, всичко е отворено. Животът си тече ( почти ) нормално.
С кола от Испания до България някой да каже скоро дали е пътувал. За транзитно през Франция и Италия дали изискват ПСР тест или вече на влизане в България ако си без тест те карантинират?

# 44
  • на бюрото
  • Мнения: 9
Ние вече се върнахме. Пътувахме с кола.  Тест за влизане в България. Контакти с близки, внимателно. Но там беше топло, всичко е отворено. Животът си тече ( почти ) нормално.

Здравейте! И аз бих била много благодарна ако пътувалите с кола споделят как е преминаването през Европа транзит. Ние планираме пътуване с кола от Лондон през август. В момента дори транзитно преминаване през Германия с кола е забранено, така че ще разгледаме друг маршрут - Франция, Италия, Австрия. Ще трябва да спим една вечер някъде, най-вероятно в Италия. Ще имаме PCR тест, а един от нас и пълна ваксинация.
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт