Ще пътувате ли до България тази година?

  • 12 368
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 495
Миналата година не успяхме да отидем до България, заради пандемията въпреки, че много хора тогава все още пътуваха и не беше толкова страшно от към болни. Тази година нещата не са по-добре, но ние се чудим дали да не рискуваме и да си отидем. Лятото си мисля, че няма да има толкова много болни и все пак държавите ще се опитат поне малко да спасят туризма и авиационния сектор и ще почнат лека полека да пускат хора да пътуват. В България това, което ме притеснява са многото болни, но все си мисля, че ако не ходим на места с много хора, шансът да се разболеем все пак не е толкова висок. Съгласна съм да си стоя вкъщи на двора и да ходя на безлюдни места на разходка, но искам да видя родителите си, които са доста възрастни.
А вие ще предприемете ли такова пътуване?

# 1
  • Мнения: X
То да пътуваш можеш и сега, можеше и преди. Негативен тест и карантина се изисква, според зависи от къде летиш.

Аз бих пътувал есен-зима към София, ако се добера до ваксина преди това. Не бих рискувал собственото си, а и чуждото, здраве, само и само да се "прибера" за 2 седмици. Все пак, като съм правил изборът да живея извън България, съм си и пресметнал, че може би не винаги когаот ми се прииска, ще имам възможността да летя обратно. Без значние болести, финансови, неполучаване на отпуск и, и, и...

# 2
  • София
  • Мнения: 34 936
Вие не работите ли, не пазрувате ли, за ПСР тестове не сте ли чували, ваксини а-у?

# 3
  • Мнения: 12 627
Винаги може да се вземат предпазни мерки, ясно, че това не означава все пак 100% безопасност. От миналата година до сега съм пътувала двупосочно май 4-5 пъти и нищо не ми е станало.
Ако в държавата, където живееш, можеш да се ваксинираш, тогава ще е още по-малък рискът.

# 4
  • Мнения: 1 036
Ние смятаме да пътуваме( от Канада)  или края на юни или септември за 3 седмици.
Как точно ще стане все още го мислим. Оттук ще имаме ПСР тест. Искаме да отидем на нашето море (Несебър).
Проблематично ще е връщането. Засега има задължителна хотелска карантина от 3 дни На връщане, ПСР преди бординг, тест при пристигане на летището, тест на 10 ден от домашната карантина след  хотелската.
Не смятаме да се ваксинираме засега. Каквото такова.
Миналата година не пътувахме до България, мислихме че тази година ще е по-добре.
Работата ни е такава, че можем да работим от къщи По време на 14 дневната задължителна карантина. Не можем да работим от България онлине( легални причини)

Ще имаме медицинска застраховка, която покрива и ковид.( ако Няма глобална забрана за пътуване). Отписани сме от здравно осигуряване в България от 2007г. Ще ми се някъде Да прочета колко би струвал престой е болница за неосигурени ( за ковид). Е, дано На никого не се налага. Но човек  не знае.
Преди време наша близка, загина от светкавица в Родопите по време на престоя си в родината( говорила е по мобилен по време На буря. Съдба  или не знам как да го нарека.
Доста познати заминаха за България тези дни.

Мъчно ми е.

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 01:49 от Dimana12

# 5
  • Мнения: 1 495
Uncommon, постът ти звучи доста обнадеждаващо. И аз мисля, че с подходящите мерки, както и това, че все пак ще е летен сезон и болните няма да са толкова много - рискът да се заразим не е толкова огромен.

Dimana12, Ние също ще летим от Канада. Притесняват ме няколко неща - предимно да не вземем да се тръшнем в България, че и да изпозаразим близките ни, които вече са възрастни и с куп болежки. Притеснява ме и връщането в Канада, защото пак е неизвестно. Много се моля поне този хотел да премахнат, иначе карантина ще си караме, не е проблем. Можем да работим от вкъщи, и сега го правим. Е, работодателя ми не беше най-щастливия като разбра, че искам общо 6 седмици (с карантината), но хората като цяло са разбрани, а и не съм единствената от толкова далеч.

Ваксини и ние няма за сега да слагаме, пък каквото такова. Струва ми се, че ако отложим с още една година, нещата няма да се променят значително. Дори ме е яд, че миналата не си отидохме, когато беше къде по-лесно. Наясно съм, че това чудо на чудесата ще продължи дълго време и за това съм толкова решена, че трябва да се приберем.

# 6
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Няма да се прибираме тази година от САЩ. И миналата не си ходихме. Много ми е мъчно за родителите ми, но сме с малко дете и не искам да рискувам нито нашето здраве, нито това на роднините. За протокола, съпругът ми се ваксинира с първа доза миналата седмица, а на мен ми предстои в петък. Живот и здраве - другата година ще си попътуваме.

# 7
  • Мнения: 947
Аз и миналата година пътувах (от САЩ), и тази се надявам, макар че не съм купила още билети. Миналата ми смениха полета няколко пъти, но се добрах и самолетът беше почти празен. Летях без никакви притеснения като в първа класа, сама на цял ред Simple Smile Стюардесите бяха повече от пасажирите. Тази година вече има раздвиждане и самолетите се пълнят, но аз се ваксинирах. Много се надявам да дава защита. Надявам се и наште скоро да се ваксинират.
Димана, защо канадците не дават да работиш онлайн от България, при положение че и без това си работиш от вкъщи?

# 8
  • Мнения: 1 560
Миналата година и аз пътувах 2 пъти, но за тази не мисля.
Ходи ми се на топло море, но не на нашето Черноморие и решихме с нашите да се засечем в Хърватия за една седмица, защото отсега вече много си липсваме. Ние след това продължаваме, най-вероятно, с приятели за още седмица на друго място и за по - добра логистика ще пътуваме с кола.
Ковид вече минахме всички и от този факт ми е доста по - спокойно. Карантина на връщане вече не ме притеснява след изкарани две😄 Ако изобщо още има такава.

Последна редакция: чт, 15 апр 2021, 06:54 от Threemafan

# 9
  • Мнения: 12 627
Uncommon, постът ти звучи доста обнадеждаващо. И аз мисля, че с подходящите мерки, както и това, че все пак ще е летен сезон и болните няма да са толкова много - рискът да се заразим не е толкова огромен.
...
Ние доста маскирани пътуваме, слагаме си и маски, от  тия най-хубавите, и предпазен шлем на очите.  Обаче последните два пъти сме си загубили  шлемовете и ползваме само маски, но много добре си ги слагаме и ги сменяме на 2 часа. То до/от Германия все пак е доста по-близо, но като сложиш транспорта до летището и от летището, там пристигане 2 часа по-рано, самия полет - отиват си по няколко маски.

Ние се ваксинирахме, но сега на този последния полет  преди няма седмица пак си спазваме тези правила. Сега кибичим в карантина, то в Германия и  с pcr тест  няма спасение от карантината.

# 10
  • Мнения: 1 560
Лошото е, че всяка информация за където и да е, е предпоследна.
Но, ако човек предвиди достатъчно време за изолация, има прекаран вирус или ваксина и хоум офис е възможен, защо не.

# 11
  • Мнения: 1 495
Лошото е, че всяка информация за където и да е, е предпоследна.
Но, ако човек предвиди достатъчно време за изолация, има прекаран вирус или ваксина и хоум офис е възможен, защо не.
Притеснява ме това, че нито сме прекарали вируса, нито имаме ваксини. Надявам се на това, че няма да има много болни лятото, както и на това, че по всяка вероятност ще избягваме места с натрупване на много хора. Риск естествено винаги има. Бих изчакала до другата година, но не мисля, че нещата коренно ще се променят. Този вирус ще си остане дълго време. Прогнозите са на база и други пандемии случвали се в миналото, но много вероятно да продължи между 12-36 месеца. Ако чакам ще си откарам още 2 години.

# 12
  • Мнения: 1 036
И ние така.
Gabonka, не трябва служебен лаптоп да минава през граница. Има и винаги риск от неоторизиран достъп, регламенти за международен пренос на данни. Има и геоблокинг, технологиите като впн са  забранени итн . Поне съм на спокойствие

# 13
  • Мнения: 947
Мерси, Димана. Канадците са доста строги Simple Smile Мойта предишна фирма ми даваше да работя от България за 1, максимум 2 месеца. Сегашната фирма е по-голяма, не знам. Още ме е страх да ги питам, че ако ме отрежат, мечтаната ми ваканция трябва много да се съкрати.

# 14
  • Мнения: 1 560
https://reopen.europa.eu/bg/map/HRV/7003

Днес се рових провокирана от темата за нова информация и попаднах на тази страница. Може за някого да е полезна.
За Германия и карантината има разлики при провинциите, така че трябва да се има предвид и от къде се влиза.

Последна редакция: пт, 16 апр 2021, 09:22 от Threemafan

Общи условия

Активация на акаунт