Университети в Германия и други държави с немски език 16

  • 55 102
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • столицата
  • Мнения: 3 865
Момичета, благодаря за ангажираността.! Лекарството е с рецепта, но не зелена. На лични ще пиша, за да не разводнявам темата.
Аз съм чувала, че не приемат лекарства по пощата, но се сетих, че сега покрай новите студенти сигурно ще пътуват и родители за по няколко дни.
Благодаря още веднъж!

# 436
  • България
  • Мнения: 2 164
Здравейте!
Отдавна съм във форума, но сега влизам в темата. Почвам да я чета. И нея, и старите.
Някои от вас познавам отдавна, с други ще се запозная.
Присъствието ми тук се дължи на сина ми, който иска да учи в Германия. Изборът му на специалност е детската му мечта. Вече е харесал и университет.
За сега толкова Simple Smile.
Тепърва ще ви разпитвам Simple Smile

# 437
  • София
  • Мнения: 11 812
SofiaV добре дошла!Никът ти е ми е познат от имало едно време...😉

# 438
  • София
  • Мнения: 18 311
Здравейте!
Отдавна съм във форума, но сега влизам в темата. Почвам да я чета. И нея, и старите.
Някои от вас познавам отдавна, с други ще се запозная.
Присъствието ми тук се дължи на сина ми, който иска да учи в Германия. Изборът му на специалност е детската му мечта. Вече е харесал и университет.
За сега толкова Simple Smile.
Тепърва ще ви разпитвам Simple Smile


Добре дошла, Софи Heart. Засега толкова. Тепърва на драго сърце ще ти отговаряме Simple Smile

Браво на младежа, отхвърлил е най-важното с направата на конкретен избор на специалност и място. Една първа подсказка от мен - ако е избрал университет в град, в който още отсега е възможно кандидатстването за общежитие (примерно ако е избрал Мюнхен, не става, понеже портала там го отварят късно, но ако пък е Аахен примерно - става), да не се бави, а да пуска заявление, че да е напред в листата.

Последна редакция: пн, 30 авг 2021, 08:13 от пенсионирана русалка

# 439
  • Мнения: 123
Вече и аз мога да се похваля със записана студентка в ТУМ Машиностроене. Blush Отпадна ми притеснението за ВПД-то и дойде ред на по-голямото - общежитие/квартира в Мюнхен. Звъня в общежитията - отрязаха я естествено, цяла събота и неделя се борим с обяви и се опитваме да се ориентираме. Тази седмица продължаваме. Дано има късмет.

# 440
  • София
  • Мнения: 18 311
A тук пробвали ли сте (частни общежития)?
https://www.studentenwerk-muenchen.de/wohnen/weitere-wohnangebot … privater-traeger/

# 441
  • Мнения: 5 431
Аля_2012 - честито на студентката!  Нека има успешни години в ТУМ - п;рекрасно място за обучение, наистина.  Моят съвет е - пишете във фейсбук групите с молба за преотдаване дори за месец два. Много деца преотдават страите си. Веднъж като отиде там, ще се ориентрира и ще намери по бързо постоянно място. При надс поне така се случиха нещата. А и ще може по често да отскача до щудентенверк и да настоява за по бързо настаняване.
Добре дошла, Софи !

# 442
  • Мнения: 123

Това не ми изглежда познато. Ще ги разгледаме и ще им пише/звъни.

G..D.. Благодаря! Дано всички имат успешна учебна година! 🙂 Тя писа и в групи /аз не зная и дума немски/, но странно защо в едната й изтриха поста. Писа на админа, върнаха го и пак изчезна. Така и не го качиха отново. Но нищо. Продължаваме да търсим.🙂

# 443
  • България
  • Мнения: 2 164


Браво на младежа, отхвърлил е най-важното с направата на конкретен избор на специалност и място. Една първа подсказка от мен - ако е избрал университет в град, в който още отсега е възможно кандидатстването за общежитие (примерно ако е избрал Мюнхен, не става, понеже портала там го отварят късно, но ако пък е Аахен примерно - става), да не се бави, а да пуска заявление, че да е напред в листата.



Благодаря!
Аахен е желанието.
Ще го организирам Wink

# 444
  • столицата
  • Мнения: 3 865
Леле, а който още не се е ориентирал като моето? Трябва да пуска навсякъде и после да не потвърждава наличие на интерес?
Явно е време да започна с не много умните въпроси във връзка с кандидатстването- задължително ли е да се ползва Уни асист или е просто улеснение, за да не пращаш еднакви документи до всяко от  избраните унита?
Май се ориентира в област между информатика и икономика /бизнес информатика или подобно/, но още малко има да помисли.
Ако нечие дете изучава подобна специалност, приемам препоръки и съвети /публично или на лично/.

# 445
  • София
  • Мнения: 84
Здравейте, някой има ли някаква информация за частните общежития MELATEN  в Аахен...

# 446
  • Мнения: 53
Здравейте. Дъщеря ми удря на камък с тия общежития. Трето интервю и все не я взимат. Какво се очаква от кандидатите, че да ги вземат? Давайте съвети, че отчаяние цари в редиците.

# 447
  • София
  • Мнения: 3 614
Здравейте, някой има ли някаква информация за частните общежития MELATEN  в Аахен...
На моя съученичка е там. Малко е далече от всичко, но близо до клиниката. Не е лошо, каза, но малко скъпичко. Те са май самостоятелни апартаментчета.

# 448
  • София
  • Мнения: 84
Благодаря...

# 449
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
https://www.immowelt.de/expose/c381d841-3a75-4ea9-83a2-aa88e844c … rovit_de_rent_low Една обява за свободна квартира в Аахен

Общи условия

Активация на акаунт