Университети в Германия и други държави с немски език 16

  • 54 150
  • 749
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 84
Имате ли информация, дали на студентите по медицина в Аахен ( 2-ри курс) ще им изискват ваксинационен сертификат , за да могат да имат присъствено обучение...

# 451
  • Мнения: 855
В дома развитието е Нюрнберг срещу Хайделберг като нещата клонят към първия. В момента е едно активно разпитване, дано да мога да се похваля в темата.

# 452
  • Мнения: 1
Синът ми иска да кандидатства в ТУ Мюнхен информатика. Дали следва при приема да представи оценка от матура по математика ДЗИ? Предварително благодаря.

# 453
  • Мнения: 4
Здравейте,
Имате ли информация за частни общежития в Улм? Изобщо, всякакво информация за намиране на квартира за студент в Улм ще ни е от полза.
Благодаря предварително!

# 454
  • Мнения: 74
Синът ми иска да кандидатства в ТУ Мюнхен информатика. Дали следва при приема да представи оценка от матура по математика ДЗИ? Предварително благодаря.
Тази годи нямаха  такова условие.

# 455
  • София
  • Мнения: 18 134
Синът ми иска да кандидатства в ТУ Мюнхен информатика. Дали следва при приема да представи оценка от матура по математика ДЗИ? Предварително благодаря.
Тази годи нямаха  такова условие.
Едва ли и тази ще имат изискване за конкретна матура, но все пак трябва внимателно да се чете (възниква въпросът кога), тъй като сегашнитв ученици в 12 клас все пак ще са първият випуск  по новата програма и нищо старо не може да се приема за  автоматично валидно и за тях.. Та знае ли човек дали няма да искат и конкретен ДЗИ немците,  щом последният няма да е включен в средния успех от 11 и 12 клас..

# 456
  • Мнения: 55
Здравейте , имали някъде тема за кандидатстване в Австрия? Някой от Вас знае ли, с какъв минимален успех може да се кандидатства за IT специалност в Австрия?

# 457
  • Мнения: 320
Здравейте интересуваме се, дали някои изучава следната специалност в Германия  Applied Mathematics, и ако да в кой университет?

# 458
  • София
  • Мнения: 18 134
Здравейте интересуваме се, дали някои изучава следната специалност в Германия  Applied Mathematics, и ако да в кой университет?
Дъщеря ми следва подобно нещо. Води се икономическа математика, но икономическите предмети са малко като за цвят, по един на семестър.Всичко останало е математики разни.  Тук се води преди време спор, че специалността е статистика.С  линейна алгебра 1, линейна алгебра 2а, линейна 2б и 3 анализа определено не е статистика. Но все пак НЕ се води приложна математика, за каквато питате. Университетът  иначе е този в Манхайм. Ако е за бакалавър, забравете  по-скоро за английски, поне не и в реномирани  технически университети. Търсете къде се предлага на немски Angewandte Mathematik.

# 459
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Детето е записано официално в Аахен, но е получила съобщение, че лекциите присъствено ще бъдат само за ваксинирани.

# 460
  • София
  • Мнения: 84
За кой факлутет в Аахен става въпрос ( присъствено обучение -само за ваксинирани)'''

# 461
  • София
  • Мнения: 3 612
Ми моят твърди, че препоръките били за онлайн лекции, а туториуми и упражнения  присъствени.  Той се ваксинира, уж с тази идея за придъствени лекции, но дори това не е ясно още.

# 462
  • София
  • Мнения: 18 134
Ми моят твърди, че препоръките били за онлайн лекции, а туториуми и упражнения  присъствени.  Той се ваксинира, уж с тази идея за придъствени лекции, но дори това не е ясно още.
И аз това чух от моята девойка..На следващите медицина, поне за 5 семестър със сигурност, е пратена детайлна програма с разяснения кое ще е онлайн и кое присъствено.

# 463
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Здравейте,  дъщеря ми е приета в ТУМ Мюнхен  с английски . Питането ми е ако знаета немска здравна каса която праща документа за здравно  осигуряване по мейл вместо по пощата. АОК  го пращат по пощата вече и пристига за около 15дни което не е опция за нас.

# 464
  • Мнения: 507
Здравейте, и аз имам вече записана студентка - Международен мениджмънт в Ройтлинген, немско-американска пътека. Това и беше първото желание и прие него. Първите две години ще учи в Ройтлинген /на немски/, а следващите две в Америка или Канада.
Здравейте! На какъв език е специалността?

Общи условия

Активация на акаунт