Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 48 760
  • 745
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Още не съм му споделяла защото не съм сигурна че няма да е така на 100% тъй като нямам лекар за раждане в друга болница и съответно ако му кажа ще е почти накрая това Simple Smile За това сега и пита за клизмата и тоалетните 😂Защото има опция да си раждам при него. Е това с тоалетните яко ме напряга защото аз имам проблем с това , и физиологичен и психологичен и всякакъв

# 406
  • Мнения: 2 523
По принцип в болницата има страшно много тоалетни. На 4 и 3 и 1 етаж също са достъпни ако е необходимо.

# 407
  • Мнения: X
Ох представих си как тичам след клизмата до 4 етаж 😂Дано не се налага де . Ама направо ужас

# 408
  • Мнения: 223
Аз също мисля да раждам при Вецев, не знам как смогва да изроди толкова много жени 🤣.
До колкото знам той е привърженик на естественото раждане ? Все още не сме го коментирали понеже каза, че е рано. В момента съм в 31 г.с. Аз мислех да раждам в Токуда, но заради Вецев ще раждам в Шейново.

# 409
  • Мнения: X
аз точно обратно знам че е за секцио повече , и единственното което ме блази е Вецев и неговото секцио. Но всичко останало просто ми е огромен - в шейново специално за мен и не знам .

# 410
  • Мнения: 700
Не мисля , че ако нямате показания за секцио ще ви натиска за такова.😁
На последния преглед отвори въпроса за раждането при мен и каза, че за него нямам абсолютно никакви пречки да родя нормално и това за него е най-добрия изход от бременността.При положение и че съм на терапия за тромбофилия, а някой и това използват като аргумент за секцио 🤣
Аз от своя страна почнах да се мръщя нещо и въпреки това не ми каза дай да те режем тогава...
Но съм си оставила до другия преглед време да си мисля какво искам аз.

# 411
  • Мнения: X
нали знаеш че ако искаш естественно раждане , с терапията той няма да чака да родиш сама а ще те предизвика в определен ден за да знае как да спре терапията ти Simple Smile

# 412
  • Мнения: 223
Аз лежах за задържане в Шейново, имаше доста учтиви сестри, но и такива, които изобщо не бяха. Аз отидох на преглед и Вецев каза, че трябва да остана заради контракциите, нямах никакъв багаж с мен.
Донесоха ми багаж и едната сестра мрънкаше, че са ми донесли много ( една чанта) ,нямало тя да я мъкне, да се съобразявали малко какво ми носят.При положение, че аз съм бременна и на системи….
След това вече слезнах сама да си взема другата торба, която ми донесоха на следващия ден с храна. Жената, която беше на рецепцията долу , дори се ядоса, че слизам аз със системата да си взимам багаж, а не са ми го донесли. Доста се възмутих тогава. Но нищо не може да се направи по въпроса. Хубавото е, че има и отдзивчив персонал, зависи на кого ще попаднеш.
За това предпочитам избор на екип+акушерка.

# 413
  • Мнения: 242
Ох представих си как тичам след клизмата до 4 етаж 😂Дано не се налага де . Ама направо ужас

О, след клизмата ти казват да изчакаш 5-10 мин. преди да отидеш до тоалетна, тъй че време има да се носиш по етажите. Виж, аз не ги послушах и директно се отправих да си запазя място.
Мен Вецев ме агитираше за нормално раждане, въпреки че аз исках секцио, защото имах проблемна бременност и исках по-бързо и по-рано да се извади бебенцето, но в крайна сметка си родих нормално.

# 414
  • Мнения: 63
Още не съм му споделяла защото не съм сигурна че няма да е така на 100% тъй като нямам лекар за раждане в друга болница и съответно ако му кажа ще е почти накрая това Simple Smile За това сега и пита за клизмата и тоалетните 😂Защото има опция да си раждам при него. Е това с тоалетните яко ме напряга защото аз имам проблем с това , и физиологичен и психологичен и всякакъв
Сякаш имам сродна душа. Ще следя темата и дано нещо се промени!

# 415
  • Мнения: 3 221
До колкото знам той е привърженик на естественото раждане ?

Мисля че по-скоро да, ако няма противопоказания. В едно интервю съвета беше жените да не се настройват предварително за даден тип раждане.

# 416
  • Мнения: 700
Бочинка, знам за други доктори, че оставят жени с терапия естествено да раждат без да го предизвикват.С Вецев не съм го обсъждала и не знам той какво прави .
Но аз съм без абсолютно никакви планове и затова в общи линии такива разговори с него не ми се водеха последния път.Шийката ми е скъсена, имам контракции от 16 та седмица и изобщо всеки ден гледам да се радвам че съм издържала още един без да родя и да си правя планове за раждането през Октомври за мен е безсмислено.Ако оцелея до следващия преглед тогава ще го мисля.🙂
Исках да кажа, че не  на всички препоръчва секцио.

# 417
  • Мнения: X
явно не Simple Smile Но всички са с различно мнение за препоръките му. Не знам що така , но да да знаеш че ако раждаш естественно при Вецев и си на терапия той държи да е предизвикано раждане за да има контролирано спиране на терапията Simple Smile Не еднократно го е казвал

Последна редакция: ср, 25 авг 2021, 16:45 от Анонимен

# 418
  • Мнения: 700
О ясно, благодаря ти, не знаех.😊
Просто засега държа само, ако може да не раждам до Октомври и затова наистина не съм дълбала по другия въпрос.Живот и здраве другия път ще го обсъдим.А една приятелка ще ражда в друга болница и няма да и предизвикват раждането , въпреки терапията, но всеки си е с неговите теории и от лекарите😀

# 419
  • Мнения: X
аз за други не знам как са не съм питала за естественно раждане , знам Вецев какво мисли за това с терапията и раждане , знам че при секцио се спира 24 часа преди това , знам че някои лекари в други болници искам когато почне раждането а други с седмици преди това а трети еди си кво си но да общо взето си е решение на лекаря Simple Smile Ще го държиш до октомври стискаме му шийката да не излиза 🌸

Общи условия

Активация на акаунт