Раждане във II САГБАЛ Шейново (3 тема)

  • 48 647
  • 745
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 523
Др Вецев не натиска за едното или другото. Гледа кое е най-добре. Освен това винаги прави всичко възможно бебето да се роди поне в 38гс. Докато лежах за задържане се нагледах на всякакви случаи. Едното момиче с което лежах 12 дни защото беше с разкритие му се молеше за секцио защото я беше страх. Той винаги я надъхваше че ще роди бързо и без причина не би й направил секцио. Роди си в 38гс и тя, естествено без проблем.
Друго момиче съветваше за секцио заради тесен таз, но тя отказа и се измъчи много. Той направи всичко възможно да роди естествено и успяха, но и двамата + бебето бяха все едно са се били на фронта след това. Тя съжали че не му се е доверила. Имаше усложнения после също така.
Аз бях секцио при него и съм доволна. Писала съм по-назад.

# 421
  • Мнения: 923
аз за други не знам как са не съм питала за естественно раждане , знам Вецев какво мисли за това с терапията и раждане , знам че при секцио се спира 24 часа преди това , знам че някои лекари в други болници искам когато почне раждането а други с седмици преди това а трети еди си кво си но да общо взето си е решение на лекаря Simple Smile Ще го държиш до октомври стискаме му шийката да не излиза 🌸

Спирането на терапията зависи най-вече от това каква точно е тя и какъв тип раждане се очертава. Наскоро гледах лекция с анестезиолог, който подробно обясни зависимостите. Фракси и клексан е достатъчно да се спрат 24ч по-рано, но натаспин и аспирин трябва поне седмица по-рано, защото могат да създадат сериозни проблеми. Ако се налага спешно секцио, а си на аспирин, то трябва да се направи обща анестезия, не може спинална упойка. Така че това зависи и от анестезиолозите, не е само до лекар.
Относно д-р Вецев - не е нито "за" едното, нито "за" другото. Както той сам каза в своя лекция - най-доброто родоразрешение е строго индивидуално. Което е подходящо за една жена и бебето й, може да не е за друга. Възможно е дори една жена с две различни бременности да има нужда от двете различни родоразрешения. Просто си зависи от ситуацията и в крайна сметка затова сме избрали да му се доверим - аз съм му казала, че каквото ми каже, това ще направя. Благодарение на него стигнах изобщо дотук и няма да подлагам под въпрос професионализма му точно сега. Ако не беше той- и бебето ми отдавна да не е тук. Иска ми се да родя нормално, но ако не става, не става. Няма да се тръшкам като ученичка и да рискувам усложнения заради лигавщини.

Последна редакция: чт, 26 авг 2021, 14:38 от Bobby_g

# 422
  • Мнения: X
аспирина се спира нааааай късно в 35 седмица при абсолютно всички ситуации

# 423
  • Мнения: 21
Също раждах при доктор Вецев и определено държи, ако може да е от 38 седмица нататък, тогава бебета са вече доносени. Получих контракции в първият ден на 37 седмица и успяхме да задържим бебо още седмица Simple Smile quote author=Jessito 🍀🍀 link=topic=1326426.msg43364438#msg43364438 date=1629902211]
Др Вецев не натиска за едното или другото. Гледа кое е най-добре. Освен това винаги прави всичко възможно бебето да се роди поне в 38гс. Докато лежах за задържане се нагледах на всякакви случаи. Едното момиче с което лежах 12 дни защото беше с разкритие му се молеше за секцио защото я беше страх. Той винаги я надъхваше че ще роди бързо и без причина не би й направил секцио. Роди си в 38гс и тя, естествено без проблем.
Друго момиче съветваше за секцио заради тесен таз, но тя отказа и се измъчи много. Той направи всичко възможно да роди естествено и успяха, но и двамата + бебето бяха все едно са се били на фронта след това. Тя съжали че не му се е доверила. Имаше усложнения после също така.
Аз бях секцио при него и съм доволна. Писала съм по-назад.
[/quote]

# 424
  • Мнения: 1 044
Аз не мога да разбера как от цялото преживяване Раждане, през ред се обсъжда клизмата. Това ви е най-малката грижа. Някакъв обществен срам и притеснение буди тази дума, а то е супер нищо. Отделно при две от трите ми раждания изобщо не ми направиха клизма (последното беше секцио в Шейново преди три месеца). Далеч по-неприятен е катетъра, който е задължителен след секцио. Но хайде да не ви вкарвам други мухи Hug Всичко минава, а за персонала това е ежедневие и грам не ги притесняват вашата голота, клизми, кървене и пр. Мислете за.срещата с бебчето и не се тормозете с излишни тревоги Hug

# 425
  • Мнения: X
на вас сигурно ви звучи странно и безумно но когато имах психологически проблем свързан с тези неща, паник атаки свързани с тези неща. Някак простата клизма не ти става толкова проста.

# 426
  • Мнения: 433
на вас сигурно ви звучи странно и безумно но когато имах психологически проблем свързан с тези неща, паник атаки свързани с тези неща. Някак простата клизма не ти става толкова проста.

Имала сте паник атака при мисълта за клизма?

# 427
  • Мнения: X
не , паник атаки свързани с ходене до тоалетна по голяма нужда причинени от хранителна алергия за която не разбрах дълго време.Както и нервно черво , предизвикващо паник атаки .Ако ви звучи смешно! Жалко , има много такива хора.И дано никога на никой не му се случи да изпитва такива неща.Нямам страх от клизмата просто ми е нужен комфорт и сигурна тоалетна

# 428
  • Мнения: 63
Добре, от цялата тема аз виждам единствено обсъджане на др. Вецев. Няма ли други лекари в Шейново? Този човек наистина как успява да следи и изроди толкова много жени? Знам, че е много, много известен.

# 429
  • Мнения: 923
Добре, от цялата тема аз виждам единствено обсъджане на др. Вецев. Няма ли други лекари в Шейново? Този човек наистина как успява да следи и изроди толкова много жени? Знам, че е много, много известен.

Има и други, разбира се, просто така се обърна темата в последните страници. За д-р Велев също има прекрасни отзиви, назад мисля, че беше споменат и д-р Василев, както и една лекарка, чието име в момента не се сещам.

# 430
  • Мнения: 457
Аз пък мога да похваля доктор Китанова, доктор Зарев - които водиха моето раждане и останаха няколко часа след смяната си за мен.
Доктор Гагова, при която исках да раждам, но тогава водеше друго раждане, при нея се следях - най-уникалния доктор.
Доктор Кожухарова - тя ме заши, а две години по-късно е водила раждане на моя приятелка и е била ужасно доволна от нея.

# 431
  • София
  • Мнения: 595
Аз вече похвалих съвсем в началото на тази тема д-р Татяна Абаджиева,  но пак ще я похваля с удоволствие  Simple Smile
Назад имаше и доста други доволни от нея жени с много добри отзиви.

# 432
  • Мнения: 923
Аз вече похвалих съвсем в началото на тази тема д-р Татяна Абаджиева,  но пак ще я похваля с удоволствие  Simple Smile
Назад имаше и доста други доволни от нея жени с много добри отзиви.

Да, точно за нея се опитвах да се сетя одеве! Много хубави отзиви прочетох за нея (може би и Вашия също)

# 433
  • София
  • Мнения: 616
Доктор Гагова, при която исках да раждам, но тогава водеше друго раждане, при нея се следях - най-уникалния доктор.
Най-добрата ми приятелка се следеше и роди при Гагова, имаше усложнение по време на секциото, до последно не знаеха как ще роди. Преноси над седмица и решиха да вадят бебето секцио, че било вече много голямо, изобщо не пробваха да й предизвикат раждането. А защо изчакаха да роди в 41-ва секцио, не знам. Минаха 10 месеца оттогава, скоро ми показа белега си - нащърбен, голям и тъмно розов. Освен това още усеща опъвания в областта. Та за следене може и да е добра, но за раждане определено е под въпрос.

За клизмата - имам две раждания в Шейново и две клизми. Първият път тоалетната беше заета и добре че вътре беше моята съквартирантка, Та излезе веднага и нямаше произшествия, а и беше рано сутринта. Вторият път бях с избор на акушер и Имир ми показа тоалетната, която е до родилните зали, беше празна и всичко мина добре. Обаче вече бях напреднала с контракциите и стоях вътре около половин час, така че ако някоя девойка беше чукнала, трудно щях да й отворя…но има по 3/4 тоалетни някъде на етаж, така че се ядва. И мен ме притесняваше частта с клизмата, но нямам лоши спомени.

# 434
  • Мнения: 385
До колкото знам, Гагова не работи в Шейново от около година вече. Сега е във Вита.

Общи условия

Активация на акаунт