Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално? -Тема 54

  • 49 853
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Уж в момента се купуват на килограм, а като някой пише, че е купил се започват едни въпроси все едно чудо е станало.

Не висят всичките купуващи в бегемама, все пак.

А би трябвало. Гого да ходи да ги търси, да им се скара, че не са част от форума и да ги застави да се регистрират.

# 16
  • София, Bulgaria
  • Мнения: 2 709
Напротив имаси читави жилища, но цените им не се харесват. Това означава че или цените са високи или пазара е такъв? Повечето винаги казват “такъв е пазара”. Сега и аз ще го кажа, жилища има но гроздето е кисело или по-скоро и да искат да купят, банката не дава. Ет тук естествено следва, че има дефисит на хубави жилища на достъпни цени и съответно сделките не вървят.

Банките дават ли дават, стига вноските да са до 60% от общия нетен доход.
Съвсем друг е въпросът, колко е разумно това и дали не е надскачане. Обикновено гледаме вноските да са 30...40% макс.   Има ли сме и 60%, но там заложиха на доста голяма бонусна система и доход, който е неофициален.

П.С И да, Банките отпускат кредит на акт 14.

# 17
  • Мнения: 2 796
Еми супер, пазара върви, икономиката се стимулира, недоумявам защо се обръща такова внимание към някакваси покупка.

Иначе е ясно че кредити се отпускат, въпроса е как се price’ват. Ако масовия кредит може да покрив цена на кв 1100-1200€, а продавачите искат по 1500-1700€, какво правим? Масата купува с кредит, няма как хората с кеш да покрият желанията на продавачите.  Или цените трябва да спднат или заплатите да се вдигнат, но тогава пък цената ще стане 2000€/кв. А те работодателите с нетърпение чакат да вдигат заплати, че тая криза се оказа антикриза. Което идва да потвърди моите думи, ме банките определят пазара, а те обичат риска и печалбата.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 668
Слагаш каруцата пред магарето.
Не цените са такива, следователно хората не могат да теглят кредит и да купят, а обратното!
Хората могат да теглят кредит и купуват, следователно цените са такива.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 255
За да се види какво се случва реално, се пита какво, как, къде.... Другото са само теории и конспирации 😜

# 20
  • Мнения: 1 878
Съвсем нормално е хората да питат D.T.Sun, нали затова е потребителски форум да се споделят конкретни отзиви.
.Ако човекът желае, ще разкаже. На мен лично също ми е интересно

# 21
  • Мнения: 67
Строежът се намира на границата между Витоша и Дианабад, на Г.М. Димитров. Аз живея на две крачки и си го следя, та ми е още по-вълнуващо. Блокът ще е големичък, 85 апартамента са някъде. Вчера вече половината бяха разпродадени, днес може би и повече.
Иначе схемата е 30% сега на предварителен, още 30% догодина на Акт 14 и после по 10-15% до Акт 16.
Цената на кв.м. беше 1150 евро миналата седмица като капарирах, но сега са вдигнали със 100 евро тези, които са останали.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 255
Чудесно, мисля, че цената е добра. Дано строителите се справят добре и нямате проблеми после. Успех и бързо завършване!

# 23
  • Мнения: 25 737
Строежът се намира на границата между Витоша и Дианабад, на Г.М. Димитров. Аз живея на две крачки и си го следя, та ми е още по-вълнуващо. Блокът ще е големичък, 85 апартамента са някъде. Вчера вече половината бяха разпродадени, днес може би и повече.
Иначе схемата е 30% сега на предварителен, още 30% догодина на Акт 14 и после по 10-15% до Акт 16.
Цената на кв.м. беше 1150 евро миналата седмица като капарирах, но сега са вдигнали със 100 евро тези, които са останали.
Честито, и успешен край на строежа желая.


Аз да ви питам каква е цената според вас на стара тухла в жк Славия, среден етаж, за ремонт, 3 стаен с преход,гараж, мазе,таван. До метростанция. Благодаря.

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 8 561
Това с "къщичката" е малко смешно, честно казано. Всъщност не е никак малка къща и до преди появата на това блоково извращение, даже си беше по-скоро висок клас - без съседи наоколо, на удобно място и с гледка към планините. Правиха й ремонт точно преди да започнат големите строежи.
Интересно ми стана, че уж били с вързани ръце, след като променили ПУП и обединили другите 2 парцела. Ама явно не са въразили, А има за това срок от 14 дни.

# 26
  • Мнения: 1 114
Здравейте,  капарирали сме един апартамент, но ме гложди естествено вътрешна несигурност.
Тъй като не следя пазара отдавна, искам да попитам как ви се струва цена от 90к евро за стара тухла, 68 кв. ( 1323 e/кв) класически двустаен от едно време (лесно може да бъде преустроен на две спални и холокухня).
Локацията е Младост 1, зад пазара, апартамента гледа изцяло на изток, към градинка с пейки и люлки. Метрото е на 200м, тихо е, зелено, паркирането е усложнено, но не е невъзможно. До блока има ДГ и училище, което за начално е добро.
Входа е изцяло саниран, апартамента е тотал щета, на 1 етаж.
Идеята ни за покупка е да запазим стойността на парите - не да живеем там.

# 27
  • София
  • Мнения: 16 024
А защо имаш вътрешна несигурност? Апартамента си е наличен, построен. Ако и документите му са читави - влагайте парите.
По описание мястото е добро, 1 ет. аз не бих гледала. Но всеки си има предпочитания. За цената - не знам как вървят в района.
Бих била несигурна ако купя нещо на проект или на дупка.
Но щом апарт. съществува и ви харесва - действайте.
Лъки, не съм наясно с цените. Като цяло звучи добре, гаража е важен.

# 28
  • Мнения: 2 108
Танита-по моите наблюдения са така цените в момента; Не мога да преценя местоположението, но ако то те устройва, като цяло за момена смятам, че е добре цената; Дали е разумна в дългосрочен план ... ще видим;

# 29
  • Мнения: 967
Парадоксът споделен от damon1 е потресаващ, но не е частен случай. Не случайно попитах какво разбирате под качествен имот? Какво е от значение за вас? Качеството на материалите и изпълнението? Отстоянието до съседните сгради? Наличието на широки улици, нормални тротоари, осветление, озеленяване, детски площадки? Чист въздух, слънчеви лъчи, панорамна гледка? В град с удобен транспорт, паркове за разходка и места за забавление, европейско заплащане и възможности за бизнес? В държава със закони важащи за всеки един гражданин и данъкоплатец? За мен всеки с идея за покупка на зелено и само "за да запази стойността на парите" налива масло в огъня на абсурдите в строителството ни и неразумно високите цени.

Общи условия

Активация на акаунт