Проблеми на работа.

  • 2 565
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 754
Дърт пръч. Ама те сигурно го знаят какъв е. Едва  ли си първата, на която се пробва. Може и на старшата да се е пробвал някога.
1.От къде ти е взел личния телефонен номер? Някой му го е дал или ти си му го дала? Никой няма право да му го дава без твое съгласие.Казваш на старшата , че те търси по личния телефон. На нея ще и стане ясно веднага.
2. Искаш конкретно да каже кога (дата, час, смяна) си си тръгнала по-рано.
3. Искаш конкретно да посочи кое не си изпълнила както трябва. Може наистина нещо да си пропуснала, но това не е чак такъв проблем. Млада си, учиш се в момента, нова си в отделението. 
Имаш право да знаеш, за да не го сбъркаш отново.
Казваш на старшата: Ако някой има забележки нека да сa конкретни, за да не повтаряш " грешките" .

Като поставиш коккретни въпроси ще го парираш, иначе ще си приказва каквото си иска зад гърба ти.
Номерата ни ги има навсякъде, понеже даваме 24 часови разположения и по-всяко време на денонощието може да ти се обадят ако си на разположение.

# 16
  • Мнения: 17
А ти защо се паникьосваш така от едно питане как си? Отговори от възпитание нещо, пък по-нататък не се ангажирай в разговор.
За говоренето срещу теб - ти си го пренебрегнала, и той си е отмъстил. Постъпил е неетично и първично. Повечето хора са или по-скоро сме такива и това всеки си го знае, но не всеки иска да го признае. От такова малко нещо не си мисли за напускане. Целта на лекаря е ясно, че е била псичически да те изтормози, да те принуди да се почувстваш зле. разбери го и не се разстройвай повече. На тази възраст хората вече по-трудно преценяват обективно нещата.
А като дойде нов човек в някой колектив, винаги почват да говорят за него, проверяват го, провокират го, да видят как ще реагира. Не прави грешката да говориш на всички от колегите си, които смяташ за по-близки срещу този лекар и да обсъждаш какво е казал. Точно тези, които смяташ за близки, разказват на всички други, какво си казала ти. Използвай го, като им казваш само неща, чрез които искаш да изградиш представа за себе си в колектива. Препоръчвам ти да нямаш много доверие на колеги, които познаваш от 4 месеца, и да си мислиш, че са ти приятели. Ослушвай се, събирай информация кой в колектива с кого е и кой против кого е, за да знаеш ако някой тръгне срещу теб наистина, на кого можеш да разчиташ за подкрепа. Ако така процедираш и работиш съвестно, и ако колектива преобладават нормалните хора, а не злобните и тормезещите всички около себе си, съм убеден, че няколко месеца ще получаваш похвали, а не клевети. Но ако колектива е лош, и началника е лош, прежали я работата, здравето и нервите са по-важни.

# 17
  • Мнения: 1 698
Този лекар е три пъти по- стар от теб. Вместо да си гледа внуците, се пробва. Пълно игнориране и никакви разговори с него, освен чисто професионални. Има ли възможност да отбележиш кога си тръгваш?

# 18
  • Мнения: 1 459
А ти защо се паникьосваш така от едно питане как си? Отговори от възпитание нещо, пък по-нататък не се ангажирай в разговор.
За говоренето срещу теб - ти си го пренебрегнала, и той си е отмъстил. Постъпил е неетично и първично. Повечето хора са или по-скоро сме такива и това всеки си го знае, но не всеки иска да го признае. От такова малко нещо не си мисли за напускане. Целта на лекаря е ясно, че е била псичически да те изтормози, да те принуди да се почувстваш зле. разбери го и не се разстройвай повече. На тази възраст хората вече по-трудно преценяват обективно нещата.
А като дойде нов човек в някой колектив, винаги почват да говорят за него, проверяват го, провокират го, да видят как ще реагира. Не прави грешката да говориш на всички от колегите си, които смяташ за по-близки срещу този лекар и да обсъждаш какво е казал. Точно тези, които смяташ за близки, разказват на всички други, какво си казала ти. Използвай го, като им казваш само неща, чрез които искаш да изградиш представа за себе си в колектива. Препоръчвам ти да нямаш много доверие на колеги, които познаваш от 4 месеца, и да си мислиш, че са ти приятели. Ослушвай се, събирай информация кой в колектива с кого е и кой против кого е, за да знаеш ако някой тръгне срещу теб наистина, на кого можеш да разчиташ за подкрепа. Ако така процедираш и работиш съвестно, и ако колектива преобладават нормалните хора, а не злобните и тормезещите всички около себе си, съм убеден, че няколко месеца ще получаваш похвали, а не клевети. Но ако колектива е лош, и началника е лош, прежали я работата, здравето и нервите са по-важни.

Това мнение се припокрива с моето и е много ценно според мен. На този етап го игнорирай, но ако продължи да ти прави интриги, мисля че директно трябва да го попиташ какъв му е проблемът. Когато бях точно на твоята възраст още на втората седмица попаднах на прицела на агресивна колежка, а причината да ме намрази беше меко казано абсурдна - видяла ме да разговарям с друга колежка, с която били в лоши отношения. Оттам се почнаха едни доноси, едно топене... Аз се обяснявам пред началници, ама моята дума срещу нейната, тя е работила там 30 г.,имаше приятели и страшно много съюзници. След 4 г. напуснах, колкото и да обичах работата. Дано в твоя случай този доктор да не е психо и да му мине. Дано останалите колеги да са свестни, много внимавай пред кого какво говориш, колкото и да си афектирана. Ако започнат и други обаче да му помагат в интригите, аз бих се замислила дали да остана.

# 19
  • Мнения: 652
Този е дърт коцкар и заслужава да бъде уволнен. Но понеже не сме Щатите, това няма да се случи. Според мен пълен игнор към него и ако има следваща такава изцепка казваш всичко в прав текст на старшата. Дано тя да е човек на място.

# 20
  • Мнения: 12 752
Медицинските сестри са толкова дефицитен кадър, че ако тези не те оценяват, други ще те вземат с благодарност. Добросъвестен млад кадър, това си е находка! Според мен, излишно се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт