„Отдел Издирване“ - тема 2

  • 26 633
  • 546
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 27 278
Точно така, това е, да.
Аз имам навика да коментирам онлайн и не чакам да свършат сцените и понякога пиша едно, но след 5 минути имаме сцена която разяснява всичко и излиза, че не е това, а нещо друго.

Например, първоначално изглеждаше, че Ралица тестваше Андрей. Това бе явно и ясно, но после само няколко кадъра по-късно се разбра, че играе двойна игра и така предпази Камен. Хем се увери, че Андрей не е къртица, хем предпази бившия си да не стане някоя грешчица и да го гръмнат, знаейки, че не може да се вярва на никого. И се оказа много права, защото в края на епизода точно този дъртия от 'Убийства' се оказа къртицата.

# 61
  • Другата България
  • Мнения: 37 549
Единствената й цел беше спасяването  на Камен, Андрей беше там само заради това.
Според мен, както вече казах.
На нея й е ясно, че Камен е мишена.

# 62
  • Мнения: 2 147
Аз се връщам на един момент, който ми остана неясен-прокурорът в семейната вила беше с вързани ръце и крака. Как успя "да застраши" Петър, че последният да го застреля? И нито един от Петкови не отчете този факт? Или аз не съм в час?
Имам теория по въпроса, която обаче не е добре подкрепена от самата актьорска игра, но пък запушва някои пробойни в тази "дупка". Мисля си, че сценаристите се опитаха да ни насочат по-скоро към идеята, че Петър гръмна мръсника не при самозащита, а за отмъщение заради болката на жена си. Око за око. После бързо пооправиха обстановката с белезниците и т.н., за да не личи, когато нахълтаха останалите ченгета. Но някак настроението у Ралица и Камен (а и другите около тях) сякаш трябваше да бъде: "Той най-после свърши това, което на нас много ни се искаше, но моралът и длъжностите ни не ни позволяваха да направим – уби физическия убиец на детето ни. Сега само ще почистим. Искахме да стигнем по веригата нагоре, но го разбираме, той действа емоционално."
И тук идват някои големи НО-та.
1) На този етап подозренията към Петър у зрителите вече бяха доста силни и тази сцена само и единствено ярко ги затвърди.
2) Ако тази теория е била идеята на сценаристите, сцената беше изиграна много дървено. Smiley

Може би само такава теория обяснява донякъде неадекватното поведение и разговори на Ралица и Камен в епизода след това. Камен разпитва Петър, Ралица казва категорично: "Стига толкова!" В смисъл: "Той най-после отмъсти за детето ни, направи ни услуга, все ще стигнем и до главните." Камен в последващ момент казва: "Струва ми се, че пропускаме нещо." За мен това означава, че на този етап нито един от двамата не го подозира в нищо.
Иначе защо по ягодите Камен ще говори така мъгляво и политкоректно??!! Че той Ралица за смъртта на самото им дете я навикваше и ѝ викаше: "Луда си ма!" Ако подозираше Петър, щеше да тропне по масата кат' мъж, както казва К.Н., и да каже нещо от сорта на: "Мухливият ти мъж хич не е мухляра, а е гадна пепелянка и трябва да го изловим! Оня боклук беше овързан като салам и хич не е възможно да се е освободил!"
Та така... Теории... Stuck Out Tongue Winking Eye

# 63
  • София
  • Мнения: 27 278
Съгласен съм с Contempladora
Много хубаво написано и мисля точно. Simple Smile

# 64
  • Мнения: X
Петър ни е представен като кротък, смирен, с всичко съгласен, добър, работещ човечец. Малко необичайна реакция е точно такъв тип човек, за какъвто той се представя, да грабне хладнокръвно оръжие и да стреля по човек с вързани крака (ако приемем, че вързаният си е освободил ръцете и някак е можел да вземе оръжието той, и да застреля някого)! И малко нищо не се случи след това - ма как така грабнахте оръжие и го застреляхте, кой видя че стана така, какво изобщо стана?! А той си продължи живота все едно нищо не е станало, нито спря да пътува по тайнствените си командировки, нито съвест го загриза, нито нищичко друго в живота му се промени. Този момент е недоизкусурен.

# 65
  • Мнения: 9 628
Аз си мисля, че Камен може и да е имало нещо, което да го е глождило за обстоятелствата около смъртта на Борис и затова разпитва Петър за мотивите му да остане в къщата, но Ралица ги прекъсна, започнаха другите неща да се случват, нови неща да излизат и то остана назад.
Ралица според мен изпита това, което описа Contempladora - бе облекчена, че човекът виновен за смъртта на детето й си получи заслуженото, нещо което тя нямаше да може да направи.

Неслучайно "скриха" какво точно доведе до това Петър да застреля Борис и края на разговорът между Нера и Ивица.

# 66
  • Мнения: 2 147
Ето, Азалия посочва още едно несъответствие с моята теория, но и аз самата не я смятам за достоверна, понеже все нещо не се връзва. В случая се опитвам по някакъв начин да запълня пропуските на сценария в главата си, че да не ме гложди. Joy Иначе Борис беше ли със запушена уста? Не си спомням точно това. Ако не е бил и за да подкрепя фантасмагорията си, може да се предположи, че е говорил нещо на Петър, за да го дразни, обаче усещам, че направо минавам в сферата фентъзи. Joy
Майче, за мен също абсолютно беше явно, че Камен нещо го гложди, но доста нескопосано ни го представиха. Ние вече бяхме убедени, че Петър е от "лошите" и по естествен път поне аз предположих при разпита, че Камен се съмнява точно в него. Обаче после в епизода хич не натисна в тази посока и нещата се размиха. Но за мен е неприемливо да се претупва така. Какво означава други неща се случват? Мъжът на бившата ти жена убива при странни обстоятелства човека, който е искал да те убие и е убил детето ти, а ти си му вярвал години наред. Ти знаеш, че зад това стоят още по-влиятелни хора в ужасяваща организация, но изведнъж забравяш, че се съмняваш в мъжа на бившата, който може да застрашава и двама ви и решаваш, че е по-важно да се погушкаш със секси хърватка в чужбинско??!! Съжалявам, ама просто който е писал в тази част сценария... нещо много се е разсеял... Joy

# 67
  • Мнения: 4 608
Камен разпитваше Петър за убийството и се опитваше да го притисне, защото нещата не се навързваха съвсем. Но точно тогава се намеси Ралица, Петър беше достатъчно убедителен в ролята си на невинен, нямаше други доказателства срещу него, а и главният прокурор настоя да се затвори този случай.

Да не забравяме, че и тогава Камен не знаеше за портиера, тоест дори и да е имал някакви подозрения към Петър, едва ли е могъл да свърже толкова нещата. По-скоро беше ядосан, че изгубиха важен информатор.

# 68
  • Мнения: X
... Петър беше достатъчно убедителен в ролята си на невинен, нямаше други доказателства срещу него, а и главният прокурор настоя да се затвори този случай.
Може и той да е в схемата...

# 69
  • Мнения: 2 147
Telesilla, да, това е съвсем вярно, те не могат повече да го държат там и да го разпитват. Но нямам това предвид. Камен и Ралица не проведоха адекватен разговор по този въпрос или поне да се намекне, че са водили такъв, дори и да не го видим на екран. Нещо като: "Ралица, мъжът ти ме съмнява, пази се." Или: "Камене, мъжът ми ме съмнява, ще го наглеждам." Дори и не в прав текст, можеше с намеци. Но там сценарият просто някак издиша. Аз също мисля, че Ралица е хитра хрътка и внимава с Пешко много в момента (това някой вече го писа преди време). Но не беше добре представено на екран всичко това, не ми хареса. Сякаш някой е седнал да пише, после друг е дописвал и като кръпки стоят нещата...

# 70
  • Мнения: 10 893
А може Ралица и Камен да са го обсъдили варианта с Петър, но да не са ни го показали. И накрая ще го разкрият и ние в ретроспекция ще видим как е имало "пъклен" план за разкриването на Петър като Портиера! Сама не си вярвам като го пиша Grinning

# 71
  • Мнения: 2 147
Ели-Мели, точно това имам предвид. Няма насочващи похвати, за да мислим, че има такива "скрити" разговори и планове и да очакваме нещо, дори и без да се досещаме какво точно е то. Ако така изпляскат един Deus ex machina по някое време, ще бъде много тъпо. То тогава няма смисъл изобщо да показват действие по главната интрига. Нека седят всички загледани и умислени по цял ден, а после два епизода ретроспекции и работата спи. Joy

# 72
  • Мнения: 31 271
Ооо, на Ралица ще и дойде като гръм от ясно небе, това че мъжът и евентуално е Горгона Медуза.
Нито го подозират, нито се досещат на този етап с Вергов, за него.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 355
Абе, Ралица се държи много любвеобилно с  Пешко 😂 Не е изключено да има едно наум 😉

# 74
  • София
  • Мнения: 23 014
Според мен също има някакви съмнения към него. Може би не предполага, че става въпрос за случая, но знае, че има нещо, което не е, както трябва. 😀

Общи условия

Активация на акаунт