„Отдел Издирване“ - тема 2

  • 26 703
  • 546
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 31
Според мен Ивица е брат на Нера. Беше инсценировка бягството му. Той е оставил телефона си и е показал белега си, а тя го е пуснала. Така ще се фокусират върху предателя.
Мъжа на Ралица съм убедена на 99% че той е Портиера. Застреля онзи в къщата, защото щеше да пропее и да го издаде. Просто изчисти поредния свидетел, но този път лично. Когато Нера отиде в дома на Ралица умишлено ги накара да останат в къщата, а той и дъщеря ми да са отидат в другата стая. Така чу за какво иде реч...
Така научава всичко. От първо лице.
Само още не мога да направя връзка с дъщеря му и в какво я подозира Маги.

# 76
  • Мнения: 6 604
Чакайте да дам и моя дан за сценария:
дъщерята, сигурно и тя ще се окаже вербувана от портиера като малка. Сега се представя за дъщеря му, защото е част от плана. Какъв точно план.... например да следи Ралица отблизо, без да внася съмнение в нея. 😜

# 77
  • Мнения: 31
Чакайте да дам и моя дан за сценария:
дъщерята, сигурно и тя ще се окаже вербувана от портиера като малка. Сега се представя за дъщеря му, защото е част от плана. Какъв точно план.... например да следи Ралица отблизо, без да внася съмнение в нея. 😜
Това не се бях сетила....
Че може да не му е дъщеря....
Затова Маги направи връзка със сиропиталището.

# 78
  • Мнения: 10 918
И аз мисля, че не му е дъщеря, още като Маги се зачуди откъде й е позната и спомена сиропиталище. Но даши е вербувана или просто осиновена и в неведение, не мога да го измисля Grinning То и тя гледа като гръмнат заек, егати добрите злодеи под прикритие ще се окажат с Пешко Grinning

# 79
  • Мнения: 2 147
За "дъщерята" си мисля, че при решението Петър да се ожени за Ралица (дали негово или на някой още по-нагоре), изведнъж е изникнала необходимостта той да има и дете. Най-добре момиченце, защото Ралица вече е загубила момиченцето си, а това е на сравнително сходна възраст с нейното и тя ще може да преживее с това момиче моментите, които няма да може със собственото си. Един вид игра по тънките струни на емоциите на Ралица. Ако беше сам и ерген... някак не е същото, а така го играе разведен/вдовец с момиче, за което той се грижи... Съвсем друго впечатление оставя. Simple Smile И съответно дъщерята е "вербувана" от дома. Хем служи за параван на неговата личност, хем вероятно слухти и тя и помага в портиерстването. Grinning Тя печели семейна среда и закрила, колкото и да е изкуствена, защото домът е по-лош вариант, а Пешко печели параван, ухо и много по-лесен вход в живота на Ралица.

# 80
  • Мнения: 10 918
Побиват ме тръпки от Пешко, много е зъл и хитър Grinning

# 81
  • Мнения: 31 355
Така мисля и аз.

# 82
  • Мнения: 2 394
От друга страна, ако Петър е портиерът и едната от най-важните цели е Камен , щеше отдавна да му е видял сметката. 10 години никак не са малко все пак. А така някак си излиза, че чак сега и то случайно покрай другия случай на Ралица се навързват нещата.

# 83
  • Мнения: 4 658
От друга страна, ако Петър е портиерът и едната от най-важните цели е Камен , щеше отдавна да му е видял сметката. 10 години никак не са малко все пак. А така някак си излиза, че чак сега и то случайно покрай другия случай на Ралица се навързват нещата.

Права си. Но сега, като се замисля, може би тогава Камен е бил близо до разкриването на нещо, но не го е разкрил докрай. Смъртта на дъщеря му го е травмирала, нещата впоследствие са били потулени и забравени.

Иначе защо портиерът, независимо дали това е Петър или не, не си е довършил работата е добър въпрос.

# 84
  • Мнения: 2 147
От друга страна, ако Петър е портиерът и едната от най-важните цели е Камен , щеше отдавна да му е видял сметката. 10 години никак не са малко все пак. А така някак си излиза, че чак сега и то случайно покрай другия случай на Ралица се навързват нещата.
Аз си мисля, че Камен е бил "цел", дотолкова, че да не успее да напредне с онова разследване преди години. След неволното убийство на детето му, явно е бил толкова разстроен, че вече не е работил по случая и други са потулили нещата или пък не е бил във форма и не е стигнал доникъде. После Пешко се настанява в живота на Ралица и по този начин държи под око индиректно и Камен, за да не би в някакъв момент да се насочат пак към този случай, или да разкрият убийството на детето си, или да попаднат на схемата при друг случай, каквото се случва в момента.

# 85
  • Мнения: 2 394
От друга страна, ако Петър е портиерът и едната от най-важните цели е Камен , щеше отдавна да му е видял сметката. 10 години никак не са малко все пак. А така някак си излиза, че чак сега и то случайно покрай другия случай на Ралица се навързват нещата.
Аз си мисля, че Камен е бил "цел", дотолкова, че да не успее да напредне с онова разследване преди години. След неволното убийство на детето му, явно е бил толкова разстроен, че вече не е работил по случая и други са потулили нещата или пък не е бил във форма и не е стигнал доникъде. После Пешко се настанява в живота на Ралица и по този начин държи под око индиректно и Камен, за да не би в някакъв момент да се насочат пак към този случай, или да разкрият убийството на детето си, или да попаднат на схемата при друг случай, каквото се случва в момента.

Да, има голяма логика в това. А и с  пипала в почти всички служби с изключение на този отдел (щото нашите са от добрите и са много принципни Simple Smile  и след трагедията с детето,  да се намеси така в живота им и да държи контрол върху Ралица и Камен по този начин е доста хитро. С тези чести командировки в чужбина може и паралелно семейство да си има човекът. Нищо не казаха обаче дали иска да прави бебе на Ралица Simple Smile

# 86
  • Мнения: 2 147
Иначе защо портиерът, независимо дали това е Петър или не, не си е довършил работата е добър въпрос.
Защото вече хич не му е дремело за Камен, щом е спрял да му бърка пряко в сметките. Joy От друга страна, така има двама почернени родители на високи постове, където са му много удобни. Знае какво може да очаква от тях и знае, че може да ги манипулира чрез трагедията с детето им. Абе, хитра работа! Grinning

# 87
  • София
  • Мнения: 2 410
Момичета, браво на вас - страхотна дедуктивна мисъл 😉
За дъщерята на Петър - не вярвам тя да участва в конспирация / освен ако не страда от тази болест, дето не растеж и изглеждаш на детска възраст години наред 😉/. По-скоро тя е осиновена , за да действат по нервните струни на Ралица. А може да е дете на журналиста, чиято жена са затрили, пък той се е психясал 😜 - това ми дойде от ДГ. 😂

# 88
  • España
  • Мнения: 1 300
А в случай, че Петър не е Портиерът, кой друг би могъл да е? 🤔

# 89
  • Мнения: 31 355
А в случай, че Петър не е Портиерът, кой друг би могъл да е? 🤔
Няма кой на този етап, освен, ако не е напълно непознат герой, което не вярвам.

Общи условия

Активация на акаунт