ФЕВРУАРСКИ студ навън ще свива, мама сладко бебче вкъщи ще повива!

  • 12 338
  • 346
  •   1
Отговори
# 45
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Извинявайте, мамчета, че се намесвам с маловажни коментари.   love001

Не че има някакво значение, но понеже аз редовно следя темата на януарките, струва ми се, че ivonska си е редовен и стабилен потребител там. Най-вероятно нашето ново момиче е monietty , а на нея й се е наложило да пише първо през профила на ivonska, кой знае защо... 

Все пак, да не задълбаваме излишно, monietty, добре дошла и от мен! welcome Спокойно бременеене, то не остана много!   bouquet

wish, ти май вече се чувстваш много по-добре, а?  newsm03 Ужасно се радвам за теб, мила! Може би трескавата подготовка за сватбата и другите хубавини те е избавила от многото грижи около бременността?!  4470Иначе за пола, аз много исках да го знам, но не попитах -- лекарят сам изтърси: "Всичко му е наред на туй момиченце  newsm32!" Та, мисля си, дали не е хубаво да предупреждавате, че НЕ искате да знаете пола... Бе, да са ни живи и здрави, дано!!

Ремонтите и на мен са ми болна тема  smile3511, която не ми се захваща, но накратко ще кажа, че се надявам уж козметичният такъв у нас вече да привърши, защото аз не можех и все още не мога да отделям достатъчно време (за чистене и тем подобни) и вкъщи е пълен ад. wish, сайтът на оргахим е страхотен (както и идеята ти за пъстро боядисване -- при нас това се получи спонтанно, понеже не можахме да докараме два еднакви цвята, а боядисвахме на два пъти  Joy). Е, ние наблизичко имаме фирмен магазин, та ако се наложи, първо ще изберем цвят от сайта, а после ще идем да си го вземем от магазина -- много удобно ми се вижда.

# 46
  • Мнения: 1 516
Добре дошла и от мен на новата мама в отбора на февруарките Simple Smile

Момичета, да попитам имате ли дни, в които бебета ви са по-активни и цял ден шават и се въртят, и други, в които повече си кротуват ?

# 47
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Radostche, най-после да те засека и аз!   love001
На въпроса: и при мен е така (един ден повече, друг ден по-малко), но общо взето активността напоследък е голяма.. Дано това да е добър признак, де!  newsm17

(Аз до ден днешен не мога да "свикна с мисълта", че е възможно всичко да бъде наред и все очаквам някоя засада.  Twisted Evil)

Cvetelinka, не се тръшкай за тези неща -- нали знаеш, само Бог може да каже какво е в коремчето ти, пък и нали си е здравичко!  smile3504 Иначе разбирам какво е да ти разбият илюзиите (макар че, още не се знае нищо). При теб явно нещата са тръгнали от посока изненада в посока разочарование, а после и се обвиняваш, че не можеш да приемеш новината. Така са те объркали и подтиснали, че чак ме е яд!  #2gunfire
....Малко се оплетох, но мисля, че е ясно. Най-важното сега е да се опиташ да се пренастроиш пак, вярвам, че ще можеш!!   bouquet

А, на теб кой ти беше казал, че ще е мома? Ако е болна темата, не отговаряй, но аз любопитствам, понеже май и ти ходиш на ЖК в Шейново.

# 48
  • Мнения: X
Благодаря ти Мяуче, за успокоителните думи.
Въпросът е, че аз отначало си имах усещането за мома, като, че ли сама съм се излъгала и самия факт, че го мисля и го усещам по този начин ме ядосва, защото наистина най- силно искам да е здраво.Все едно са ми казали, че МОЕТО усещане не е вярно.
Абе казвам ви, че е много странно чуството, но съм по- добре, благодаря ти отново.
А за бебчи- от 2 дни скача като лудо и през нощта понякога не заспивам от движенията newsm68. Много им се радвам и го галя и то спира.

# 49
  • Мнения: 1 516
Да странно се чувтсва човек като интуицията го подведе, но пък аз мога да ти посоча едно усещане, което със сигурност имаш и няма да те подведе - когато се появи на бял свят малкото ти бебче - ще го обичаш повече от всичко на света Simple Smile

А моя палъвник/палавница - днес едвам потрепва - в сравнение с други дни, почти не го усещам - сигурно спинка, но аз съм по спокойна, когато подскача много и ме подритва Simple Smile

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Цвети, наистина трябва малко време докато приемеш, че интуицията ти те е подвела, но съм сигурна, че ще си безкрайно щастлива като гушнеш малкия юнак HugНека да е здравичък само, това е по-важно. Мен преди 2 дни ме свиха леки контракции и сега съм на Магнерич и Но-шпа, док каза че всичко идва от преумората,ама и ние подхванахме уж козметичен ремонт  в спалнята,който в последствие се оказа направо основен, но решихме да подновим почти всичко. Вярно става много хубаво и му се вижда края, но се поуморихме здраво и сега ще се наложи да почивам повечко.Иначе бебка е добре, гледахме я на видеозона тежи около 700 гр и не се спира на едно място.Обърнала се е седалищно сега, вярно че е рано ама малко ми е притеснено да не остане така.  ThinkingИ все пак вярвам, че каквато е швъкната ще  се обърне както трябва. Wink

# 51
  • Мнения: 666
Здравейте мили момичета, не съм се включвала от дълго време но тези дни попрегледах почти всички писания. Аз да се похваля че вав Вторник бяхме на преглед и ще си имаме малък мъж да ни е жив и здрав. Всички мислеха че ще имам момиче, но юнака реши да ни изненада и се оказа мъж.  Mr. Green Така че още едно попълнение в мъжкиа списък.  Laughing

# 52
  • Мнения: 20
Цвети и аз така като тебе се чувствам. Много е странно. Мислех през цялото време че ще е момче въпреки че преди да забременея винаги съм искала момиче. И като ми казаха оня ден че е момиче и много странно ми стана. Някак си ми е трудно да повярвам точно заради това странно чувство че е момче. И сега си давам време да свикна с мисълта.

Уиш сложи ми моля те розово щъркелче при датата.

# 53
  • Мнения: X
Добро утро, момичета!
Днес определено съм по- добре, за което и вие имате заслуга. Снощи му ударих един хубав рев, разтоварих напрежението като, че ли и някак се успокоих.
joji, има нужда да разбера, че не съм единствената, защото се бях уплашила, че полудявам. Тази сутрин усетих, че аз си представях вече беборанка и и казвах дори в женски род и сега все едно са ми казали, че ще имам друго бебе, а не това, което аз съм си представяла. Ето такова някакво е чувството. Надявам се да е и от състоянието ми и от хормоните и да мине. Милото ме успокои и той и е до мен, а това ми е такава подкрепа в тези луди периоди, че няма да къде.
Искам да ви кажа, че вчера освен всичко в работата имах и леко неразположение, като при цикъл. Уплаших се от контракции и си взех 2 Но- Шпа. Мина ми по- късно. А бебчо рита ли рита, особено през нощта е много активен.
Желая ви усмихнат петъчен ден!
 

# 54
  • Мнения: 29
И на нас ни предстои ремонт - смяна на дограмата, остъкляване на терасата и.... кой знае какво още ще решим в процеса на работа.... ама се налага. Аз мисля да не взимам дейно участие, защото и без това вече почти не мога да се навеждам.
Иначе корема не ме сърби, мажа се с едно немско олио за бременни. Бебчетата са добре, вчера бях на преглед. Контракциите намаляха.
А сега и да се оплача: Много ми пада косата, ама МНОГО. Болят ме ставите на пръстите на ръцете. Напълнях с 10 кг (от началото на бременността). Вечер имам ужасни киселини - сякаш съм пила самолетно гориво  Rolling Eyes направо ме изгарят.
Въпреки тези неудобства, най-важно е че бебонките са добре засега и това ме кара да мисля, че мога всичко да изтърпя само и само всичко да бъде наред с тях  Praynig

# 55
Здравейте мами,
Аз също съм нова тук, и ще се радвам ако греша някъде, да ме поправяте и насочвате.
И моят термин е през февруари, 2007 - по-точно 16.02., обаче понеже според лекаря имам "3от3" (годинки, кръвно, очила) ще раждам секцио. А всички такива като мене дори не дочаквали термина, 1-2 седмици предварително ..
Така че, февруари и ние ще сме на топличко и ще се повиваме  Grinning
И бебо вече няма така да рита мама ..

# 56
  • Мнения: 29
Добре дошла, Let!
И аз ще раждам със секцио, живот и здраве  Praynig Ти пиеш ли лекарства против високото кръвно? Преди да забременея и аз го вдигах от време на време, при стрес и разни други вълнения.... но откакто съм бременна го меря ежедневно и не съм го качвала. Кафето го спрях веднага, щом разбрах, че съм бременна.

Последна редакция: пт, 13 окт 2006, 13:06 от Blaga

# 57
  • Мнения: 958
И мойто е активно особено вечер снощи имам чувство че правеше кръгчета
много ясно се усещаше аз само си го галех и се радвах и му говорех а таткото мърмореше че не съм оставяла горкото дете да спи Simple Smile))
Явно под въздействие на емоциите го сънувах много ясно, беше се родило и беше с гола главичка за първи път сънувах и личице сигурна съм че няма да го запомня ама чувството беше страхотно гушках си го и го кърмех сутринта като ме събудиха за работа ми се искаше да набия някой толкова хубав сън беше   Crossing Arms

# 58
  • Мнения: X
Ех, joya хубав сън си сънувала- много мило ми стана.
Let, добре дошла при нас!
Косата не ми пада още, но съм подготвена за това. А и като стана въпрос за кила и аз май ги чукнах 10 smile3516. Ама няма да изпушвам и за това тъй като това е 2-ия кантар, като го покаже и на 1-ия, тогава вече ще скачам от етажа smile3521.

# 59
  • Мнения: 1 117
Добре дошла и от мен на новата мама в отбора на февруарките Simple Smile

Момичета, да попитам имате ли дни, в които бебета ви са по-активни и цял ден шават и се въртят, и други, в които повече си кротуват ?

Онзи ден на нашия бебчо му беше кроткия ден.  Simple SmileАма толкова кротък,че в един момент се замислих там ли е Wink

На мен ми е приятно като си ритка. Усещам се как се усмихвам неволно. По-хубаво усещане от това и след това да си гушкаш бебенцето - няма за мен!
Се се е завъртило някак странно , защото движенията му са като ровене в корема Mr. Green
Цвети и на мен от хормоните понякога ми се доревава , но като си поплача ми минава . Laughing

Общи условия

Активация на акаунт