Любители на кучета - 117

  • 24 495
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 8 580
Добро!

# 691
  • Мнения: 2 459
На прекрасния Бизу , от сърце - да живее щастливо, игриво и много да радва своята прекрасна мама esstela!Честит рожден ден!

# 692
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
И тук да пожелая на Бизу много здраве и весели игри! Честит рожденик! 🎂 ❤️

# 693
  • Мнения: 2 965
Честит рожден ден на Бизу !

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 632
Честит Бизу Hug да си много здрав,палав и да слушаш твойте хора Blush

# 695
  • Мнения: 284
Момичета, новините не са добри... Сърчицето на Маги е уголемено и двете клапи на предсърдията не се затварят плътно, чува се хрущене, което не е ок(нямам съвсем ясна представа какво значи това, но доктора така се изрази). Първоначално при прегледа, когато Маги беше спасена я определиха като около 4 годишна, но вчера при преглед на сърцето казаха, че по-скоро е около 6. Това обичайно е и началото на старческия период за един булдог и съответно момента, в който започват да се проявяват генетични и старчески болежки. Състоянието на Маги е вродено, просто симптомите започват да се проявяват сега, често срещано заболяване е при булдоците се оказва. Не е лечимо оперативно. Ще се поддържаме с лекарства, поне един вид хапчета за сърцето ще ги пие до живот. Казаха да я пазя много от жеги, особено от физически натоварвания в топло време. За щастие за момента Маги се влияе добре доста от малко дози от лекарствата. Докторът се опита да ме успокои, с това, че имат и други булдоци с тази диагноза, които си живеят с терапия вече години наред...
Белият дроб също не е напълно излекуван все още и там продължаваме с хапчетата, но поне за него казаха, че е значително по-добре. На 20.05 ще правим контролна рентгенова снимка на дроба.
Това е... Младото ми момиченце изведнъж се оказа не толкова младо и с вродено заболяване. Това е положението, гледаме се и се надявам състоянието й да й позволи да е с мен още дълги години, че миналата година изпратих една душичка, толкова скоро не мога да изпратя втора... Това последното малко черногледо звучи, да ме прощавате, но съм в кофти настроение днес.

ЧРД, Бизу! Здрав да си, момче и повече кюфтета 😉

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 17:16 от Stella D

# 696
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 458
Честит да е Бизу!
Испански поздрави

# 697
  • Мнения: 294


Това е Чарли вече на близо 3 месецаа..ех, бързо заприлича на куче и вече не е онази шепичка:disappointed_relieved:

Скоро ни предстои 3та ваксина(18.05) и имаме запитване отновсно храната. В магазина ни казаха да изчакаме 3та ваксина и да не правим експерименти с храната, като от началото го храним с PRO PLAN( микс правим със сьомга и пиле), но ми се иска да сменим и да няма в храната толкова царевица. Ще сме благорни с Чарли да ни препоръчате гранулки, като той сякаш предпочита тези с рибка, а от скоро  му дававе от време на време едни пръчици с говеждо и тях хареса..та с говеждо също ще се радваме да предложите ^^ но като цяло си е лаком и не е отказал нищо(морков,ябълка, пиленце и естествено пробва малко агнешко) Smile а след ваксината смятам да вкарам и по 1 малка лъжичка извара за калций .
Имам и друг въпрос, а той е относно лакомствата и какви бихте препоръчали, защото се пробвам да го уча на думата "пусни" и ми се иска вече да вкараме някое друго лакомство.
И последно(но в този ми коментар Grinning) кога е подходящо да се запасим с кожените кокалчета, защото сме се заринали с играчки, но очаквам при смяната на зъбки да стане съвсем голям дивак и да няма спирка Grinning

Благодарим с Чарли за отговорите на въпросите и нека да го покажа какъв крадец е.

# 698
  • София
  • Мнения: 8 580
Стеле... Hug Hug (това били прегръдки!). Обаче недей така черногледо наистина Wink Моето свеки осинови уж баба пекинезка и се готвеше, че сигурно ще имат 2-3 годинки заедно, та да я поглези; а беззъбата Сара с хормоналните проблеми вече кара шеста година удома си Simple Smile
На второ мнение ще ходите ли или за булдози няма по-добри от вашите доктори?

Много е хубав Чарли!! Orijen имат храна с риба, но не е за бебета. Бебешка с риба и без зърно не знам дали има, ние в детските години на Буба бяхме още твърде смотани стопани и давахме РК.  
Лакомства за обучение си има специални, идеята е да не са твърде калорични и да са дребнички. Вижте по зоомагазините, в секциите за тренировки май съм мяркала.
А от кожените пръчки Буба си яде още от преди да смени зъбките. Ние нямахме никакви драми покрай смяната - просто намирахме паднали зъбки, а в поведението не усетихме промяна.

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 17:23 от ToniShu

# 699
  • Варна
  • Мнения: 10 628
Благодаря, Момичета, много сте мили.
Стелче, ще се оправят нещата, ще я поддържаш с хапчета,  просто ще трябва да се отнасяш с нея като кралица, щото досега е била принцеса ❤

# 700
  • sofia
  • Мнения: 3 706
Стела, прегръдки! Много сила ти желая, както и да не се налага да се разделяте с Маги толкова скоро...Дано продължи да се влияе добре от лекарствата голямото и булдожко сърце!!!
Чарли е прекрасен! За храната...Когато дойде време да сменяте, харесайте някоя хубава и толкоз. Аз бих избягавала такава с пиле, заради алергиите, които понякога причинява.
Моят дакел много обичаше Josera със сьомга. Тя е по-скоро среден клас, но той се чувстваше добре с нея.

# 701
  • Мнения: 18 571
На нашето бебе, което днес става на 3м., му направих чудна тренировка с лакомства - нарязана ябълка на малки парченца. Не смея с краставица, че сигурно ще ми изяде ръката. Бях взимала едни лакомства на Essential със сьомга, както и едни с агнешко и шкембе от zooplus. За съжаление на вторите не прочетох съдържанието и чак вкъщи видях, че са абсолютен джънк (само с 5-6% месо). Мисля да сваря някакво месо или дреболийки (сърчица примерно) и да не купувам повече.

Вълчан започна да ни лае. Как се коригира такова поведение? Чета за игнор (загърбване и/или излизане от стаята). А качването по дивана и леглата? За момента го сваляме, заедно с команда "Долу" и "Браво", като слезе сам, но е доста упорит.

Да е честит Бизу! Няма такова сладко бебе-пале Heart Exl

# 702
  • Мнения: 2 459
Стела, снимай ни Маги!Много и се радваме всички тук- и на кривото зъбче, и на пухкавото" козуначе"  ,и доброто и сърчице.Ти ще погрижиш да бие все така с обич и щастие!Никакви черни мисли, мило момиче!

# 703
  • Мнения: 294
Ще разгледам обстойно храните и ще набележа 1-2 марки, а и ще проверя дали са налични в магазинчетата до нас, че да сме сигурни в наличието.
Нашият Чарли морков и ябълка мноого хареса, но краставицата не е неговото или поне първият опит Grinning иначе е добра идея с варено месце да го награждавам за някакви неща.
При нас дисциплината е под въпрос, но се старая да го науча на нещо, за да е полезно когато дойде времето за разходка. Като на този етап идва и е голямо тичане и носене на играчки ,но не пуска :/ пуска, ако му кажа думичката "виж" и ме поглежда, но с "пусни" и всякакви други нямаме никакъв успехх.
И относно нуждите - харесал си е едно място да пишка  в коридора и дори да няма пелена пак е там, а за другата нужда е където му падне, но да се скрие и да е самотен. Но проявяваме търпение и разбиране и виждаме,че вече има предочитания за някакви неща. Радваме му се на дивеенето и това е то. Grinning

***Че се сетих още нещо, а именно бихте ли препоръчали подходящи витамини за козинката или просто такива, които ще са полезни изцяло за него? обмислям да взема масло от сьомга и  да го включа в храната***

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 14:50 от Alesanas

# 704
  • Sofia
  • Мнения: 632
Стела,голяма прегръдка за теб и силната Маги Hug HugHug
Стискаме всички палци и лапи всичко да се оправи и да сте заедно още дълги години и да се оплакваш само,че ти препикава дивана и леглото.
Магито е боец и е попаднала при най-прекрасния и грижовен стопанин,така че няма да се предаде!

Общи условия

Активация на акаунт