Да ритне ОКТОМВРИйското човече, мама с нетърпение очаква вече! - Тема 6

  • 26 597
  • 755
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 266
За корема, според мен си зависи от мускулатурата. С първата преди да забременея тренирах и коремът ми се показа късно, с втората вече се беше отпуснал и избухнах още във втори месец. Сега с третата съм тренирал 4 години много корем и въпреки, че е трето коремът ми е по-малък отколкото с второто. Важно е бебето вътре да е добре, пък корем всеки има след определена възраст 😂 Аз гледам и нераждали и раждали жени, след 50 всички проблеми са еднакви, така че си струва да дадеш живот. После ще се оправим.

# 691
  • Мнения: 233
Да, познато, мен пък ме питат дали доктора е сигурен, че не са 2..

Мен пък мъжът ми ме пита същото нещо, та какво да кажа 😃😃
Моят корем избухна буквално за по-малко от седмица. На Цветница бяхме на разходка и бях с много опъната по мен блуза и човек можеше да се зачуди дали съм бременна или просто напълняла с лош вкус за облеклото. Обаче вчера бях облечена със същите дрехи и коремът ми стърчеше супер много.
А колко ще се показва коремчето, наистина зависи от супер много фактори. Аз с първата бременност имах по-малък корем от сега. С тази не знам докъде ще стигне, вече ми натежава при по-дълга разходка. За мен колкото по-малък стане, толкова по-добре. Просто е по-комфортно за майката. А бебето аз го усещам под пъпа два-три пръста, все още са ниско.
Видях, че сте обсъждали витамини и хранителни добавки. Аз засега не пия витамини за бременни и миналия път не пиех. Вземам си витамин Д, фолиева и Б12. Имам и рибено масло, което не съм почнала още, защото го забравям. Като цяло не съм фен на комбинираните витамини, които в много случаи са форми, които не се усвояват добре от организма. Лошото е, че на нашия пазар трудно се намират качествени витамини и затова си поръчвам от един американски сайт Iherb. Чака се около месец за доставка, но поне могат да се намерят качествени неща, а цените са по-ниски от тези в България.

# 692
  • Мнения: 92
Аз съм с първа бременност в 16г.с съм и ми е ново и не мога да разбера дали усещам нещо или си въобразявам,но като легна по гръб не всеки пэт ,но ми се втърдява корема долу ниско и застава на диагонал за около 2 мин и се оправя след което усещам все едно мускул ми трепери и спира дали това е бебето не мога да разбера или ми е много рано и си внушавам

# 693
  • Мнения: 452
Аз съм с първа бременност в 16г.с съм и ми е ново и не мога да разбера дали усещам нещо или си въобразявам,но като легна по гръб не всеки пэт ,но ми се втърдява корема долу ниско и застава на диагонал за около 2 мин и се оправя след което усещам все едно мускул ми трепери и спира дали това е бебето не мога да разбера или ми е много рано и си внушавам
Не е рано , напротив може да го усещаш . И аз така го усещам понякога -втърдява се корема ,драска , побутва лекичко ... играят си вътре докато им е още широко Blush

Днес съм решила да меся козунаци , и забравих най -важното -алкохола за стафидите ... сега ще ходя да купя твърд алкохол от магазина ,дано не ме помислят за луда тия скандинавци с корем и с дете и с ром или водка (патронче) Joy

# 694
  • омъжена
  • Мнения: 589
Здравейте ние се омазахме с боя . Но сме готови . 🥚🥚🐣🐣🐣Намазах всички деца. И най малкото 🥰🙂

# 695
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 176
Нашите яйца детето и свекървата ги боядисаха.Още от миналия път помня,че бременна жена не трябва да боядисва и да ходи вечерта да обикаля църквата(не че с тоя ковид ще ида,и ММ каза че няма да ходи,а и вече не сме при техните,а в другата къща,което е доста далече от църквата).
Има ли някой с много нисък ТСХ?Моят е 0,099 uIU/ml.Ноември ми бе 0.98 в същата единица, минимума е 0.07.Док каза ,че може да ми докара тахикардия,но поне само то не е ок.Най-много се радвам на сравнително ниския риск от прееклампсия,който даже излиза след 37 г.с.,а ние тогава ще вадим младежа...

# 696
  • Мнения: 938
Нашите яйца детето и свекървата ги боядисаха.Още от миналия път помня,че бременна жена не трябва да боядисва и да ходи вечерта да обикаля църквата(не че с тоя ковид ще ида,и ММ каза че няма да ходи,а и вече не сме при техните,а в другата къща,което е доста далече от църквата).
Има ли някой с много нисък ТСХ?Моят е 0,099 uIU/ml.Ноември ми бе 0.98 в същата единица, минимума е 0.07.Док каза ,че може да ми докара тахикардия,но поне само то не е ок.Най-много се радвам на сравнително ниския риск от прееклампсия,който даже излиза след 37 г.с.,а ние тогава ще вадим младежа...

Това за яйцата не съм го чувала. Защо не трябва знаеш ли? А иначе аз от години не ходя да обикалям църкви. Ходила съм един път в тийнейджърси години и за малко да ми подпалят косата (бях я сплела, ама все пак си беше до дупето), та предпочитам да не ходя в бутаницата.

# 697
  • Мнения: 410


Това за яйцата не съм го чувала. Защо не трябва знаеш ли?

Бебето щяло да се роди на петна. 😀
Бабини му суеверия. 😀

# 698
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 176
Имаше и още нещо,ама не помня.Преди години писах дипломна работа за празниците и от там ми е останало в главата,ама беше толкова отдавна,че вече нямам спомен.Уж не съм суеверна,ама миналия път постоянно прескачах кабели и накрая Слави се роди с доста оплетена пъпна връв (това бе още едно от нещата дето бременната не трябва да прави).Също дълго време тогава не казах ,че съм бременна и той проговори чак след 3 годишна възраст,а до 6-7 единствено аз,баща му и най-близките можехме да го разберем.Та донякъде съм склонна и да вярвам в суеверията и да избягвам ситуации,за които знам че не е ок.

# 699
  • Мнения: 938
Аз правих едноцветни само. За първа година не нашарих с памук, та дано ми се размине Grinning
Хич ме няма на тема поверия. Трябва да поровя да видя кои други съм нарушила с невежеството си.

# 700
  • Мнения: 659
И аз боядисах, но откровено не съм суеверна и поради тази причина не съм и запозната с подобни неща. Тук като чета чак понякога откровено се изненадвам какви работи има🤷🏼‍♀️

# 701
  • Мнения: 704
Леле ужас тези неща дето пишете, ако си боядисвала, ако не си казала веднага че си бременна, не говорило...аджеба тези който не могат да говорят цял живот , до 9месец ли не са кязали че са бременни или са скрили и че са родили!?!?
Моля ви се не пишете подобни неща, около нас в групата има доста жени, който ся по податливи на притеснения и стрес, точно поради тези неща.
Аз като имам 3 аборти, естествено че няма как на положителния тест да кажа, че съм бременна..
Не че имам нещо против, но напряво съм ужасена от писанията.
Исками се в темата някак да се пишат по позитивни нещица

# 702
  • Мнения: 452
Аз вярвам на "който не е знаел не го лови"
Не знаех това за яйцата .
За кабелите зная и се старая да не ги прескачам. Аз съм от суеверните попринцип и гледам каквото зная да го спазвам , не заради друго ами така по мой начин си се успокоявам . Относно казването и проговарянето , ние сме казали на доста хора , но с тея зацапвания честно да си призная ме е страх да кажа на всички мой познати и непознати ... мисля като мина 17 седмица (последната на 4тия) да кажем на по близки познати . Чувала съм че след 4тия не е хубаво да се мълчи)

Силно вярвам че на тези святи дни не би се случило нещо на едно невинно бебе , ако майката е боядисвала яйца в името на Бога и на здравето Blush

# 703
  • Мнения: 1 114
Аз правих козунаци, яйца не съм боядисвала, защото сме само с майка ми цяла седмица и няма кой да ги яде, тя не яде яйца, а аз ям само белтъци и решихме, че няма да се занимаваме за 5-6 броя. Въобще моят Великден не е такъв, какъвто съм го празнувала като дете.
Пък за обикалянето на църквата - не знам защо хората го правят в събота, то се прави в петък вечер, когато е Опело.
Моето бебе рита доста ниско - близо до белега. И предния път там усещах и беше седалищно. Сега според мен му е широко още и може да се върти, но ще видим какво ще излезе.

# 704
  • Мнения: 476
Здравейте, и аз също боядисвах, дори с голяма любов го направих, обичам тези празници, нашите родители са в чужбина и няма кой да помоля да ми боядиса, пък и така някак си се губи магията. Относно църквата по всяко време човек може да си запали и да се помоли. Пожелавам Ви светли празници ❤

Общи условия

Активация на акаунт