Кой води във вашето семейство/връзка?

  • 4 705
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 135
Не съм куче, че да ме водят. И той не е.
Смятам, че семейства с един водещ и един послушен, който да го водят, не са щастливи.

# 31
  • Мнения: 6 602
Скрит текст:
По въпроса с танците - няма водещ, има можещи. Танцът е симбиоза, усещане и рътъм. Отиграване, репетиране, пак и пак и пак. Изкълчени глезени, мазоли, разтегнати сухожилия, рев, смях и музика.
Нещо като връзка за един приличен резултат.
Неспособните отпадат от надпреварата.
Ако повлечеш някой без да знае какво да прави - няма и да тръгнеш.

"Ако не знаеш къде отиваш, най-вероятно ще стигнеш там, където не искаш."
Фейсбук, 2021.
Trollface

# 32
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 295
При нас всеки си знае задълженията и отговорностите.
И живеем в хармония.

# 33
  • Мнения: 3 018
За някои неща в дома и семейството аз съм водеща, за други мъжа до мен. Това е нормално, защото ние като отделни личности имаме своите силни и слаби страни и това е смисълът на партньорството, една двойка да се допълва - защото каквото липсва у единия, партньорът може да балансира и да даде. За мен това е най-добрата формула за партньорство.

Но така като питате - жената по-щастлива ли е. Ами зависи коя жена, някои се надяваме на партньорство в истинския смисъл на думата, други виждате, че искат някой "да е силен и да ги води", премного момичета са щастливи, ако някой ги обгрижва и взема решения за тях, на мен това ми е малко като да си му домашен любимец, а не жена, но всеки си знае Simple Smile

# 34
  • Мнения: 46 546
За някои неща в дома и семейството аз съм водеща, за други мъжа до мен. Това е нормално, защото ние като отделни личности имаме своите силни и слаби страни и това е смисълът на партньорството, една двойка да се допълва - защото каквото липсва у единия, партньорът може да балансира и да даде. За мен това е най-добрата формула за партньорство.
Това е идеалният вариант и когато има баланс всичко върви по вода.
Проблеми се появяват, когато определящ за "силните" страни е мързалът. Тогава единият от двамата "е много добър" в дейности, които се случват веднъж в годината, а другите ги стоварва на човека до себе си, защото "аз това не го мога".

# 35
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 232
Води се добиче, хората обикновено се хващат за ръка и вървят заедно. Иван Вазов, от твоето време насам доста неща са се променили Satisfied

# 36
  • Мнения: 354
Води се добиче, хората обикновено се хващат за ръка и вървят заедно. Иван Вазов, от твоето време насам доста неща са се променили Satisfied

Виждам, виждам Satisfied Satisfied

Но едно ще ти кажа. Едно време нещата са били по-истински. И храната, и напитките, и мъжете, и жените, и любовта.

А сега какво: гмо зеленчуци, газирани напитки, жени с устни и силикон, мъже с мускули от анаболи и стероиди, любовта няма да я коментирам изобщо.

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 14:07 от Иван Вазов

# 37
  • Мнения: 3 018
НСЧ, ако двамата това си ги устройва... има хора, които обичат всичко да дирижират и да държат под контрол. Те обикновено си намират по-кротки и пасивни партньори, дето много-много не им се занимава с нищо и си битуват в хармония. Проблем има, ако единият няма желание и ресурс да носи всичко, а другият вечно се помайва да взема инициатива.

# 38
  • София
  • Мнения: 12 789
НСЧ, ако двамата това си ги устройва... има хора, които обичат всичко да дирижират и да държат под контрол. Те обикновено си намират по-кротки и пасивни партньори, дето много-много не им се занимава с нищо и си битуват в хармония. Проблем има, ако единият няма желание и ресурс да носи всичко, а другият вечно се помайва да взема инициатива.

Е до това опира всичко според мен. Това е и причината, поради която харесвам активни мъже.

# 39
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 232
Това, че мъжът е активен не винаги значи че е водещ. Той може да си подема разни инициативи, ей го ММ сега иска да ходим до магазина, че му е свършила хартията за принтера, от половин час е готов, облечен, аз от половин час му казвам, още две минути, тука да си допиша в темата Wink

А сега какво: гмо зеленчуци, газирани напитки, жени с устни и силикон, мъже с мускули от анаболи и стероиди, любовта няма да я коментирам изобщо.
А, и любовта еволюира. Имаше един момент в който чичко-паричко водеше жена-бижу на каишка, обаче и там се поуравновесика нещата, по-скоро тя го води вече, за носа. Вече има достатъчно хубави богати мъже, че една хубава жена да има избор.

# 40
  • София
  • Мнения: 12 789
Активни, инциативни, дейни... не знам как там е най-точно да се назоват Joy

Иване, не на всички мъже мускулите са им от анаболи Wink

# 41
  • Мнения: 1 005
Активни, инциативни, дейни... не знам как там е най-точно да се назоват Joy

Иване, не на всички мъже мускулите са им от анаболи Wink
Подкрепям ,  мойто зайче ги "помпа " с храна и  работа , "анаболните фитнесчии " само завиждат Stuck Out Tongue Winking Eye

# 42
  • Мнения: 6 602
Това, че мъжът е активен не винаги значи че е водещ. Той може да си подема разни инициативи, ей го ММ сега иска да ходим до магазина, че му е свършила хартията за принтера, от половин час е готов, облечен, аз от половин час му казвам, още две минути, тука да си допиша в темата Wink

А сега какво: гмо зеленчуци, газирани напитки, жени с устни и силикон, мъже с мускули от анаболи и стероиди, любовта няма да я коментирам изобщо.
А, и любовта еволюира. Имаше един момент в който чичко-паричко водеше жена-бижу на каишка, обаче и там се поуравновесика нещата, по-скоро тя го води вече, за носа. Вече има достатъчно хубави богати мъже, че една хубава жена да има избор.

За голямо съжаление на хубавите жени (всъщност всички жени са хубави, нали така?) горе-подчертаното няма нищо общо с действителната истина.

# 43
  • Мнения: 354

А сега какво: гмо зеленчуци, газирани напитки, жени с устни и силикон, мъже с мускули от анаболи и стероиди, любовта няма да я коментирам изобщо.
А, и любовта еволюира. Имаше един момент в който чичко-паричко водеше жена-бижу на каишка, обаче и там се поуравновесика нещата, по-скоро тя го води вече, за носа. Вече има достатъчно хубави богати мъже, че една хубава жена да има избор.

Еволюция ти да видиш. В речника на съвременните моми и момци вече има думички като неангажираща връзка, приятели с облаги, спонсори, шугър бейбита, friends with benefits, отворени връзки, на скоро научих от форума на бгмама, че се е пръкнал и нов вид - "свестна семейна жена с едно две деца и любовник".
Като пуснах тази тема пък една жена ме пита: кой мъж и коя жена. Ми правилно. Права е жената, знае си цената. Поправям се: Човек едно и човек две. Или партньор едно и партньор две. Какво е това "мъжът", "жената"... това са отживелици.
Ако пък момък реши да заведе мома на разходка в гората... сакън не! "Водя" е обидна дума. Правилно. Всичко се променя, всичко еволюира.

Последна редакция: пн, 19 апр 2021, 18:07 от Иван Вазов

# 44
  • Мнения: 46 546
"Водя" е обидна дума. Правилно. Всичко се променя, всичко еволюира.
Ти би ли се чувствал комфортно, ако човекът до теб обяснява, че те "води"? Независимо дали е на почивки, за решения и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт