Искам да напусна мъжа ми, но изпитвам вина спрямо детето.

  • 3 750
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Доста се чудих дали да пиша във форума, понеже не обичам да занимавам хората с проблемите си. Но накрая склоних, тъй като ми трябва вашето мнение на странични хора.

От 6 години живея с мъжа ми, а от година и 2 месеца имаме прекрасно дете. Проблема дойде след раждането. Не пропуска вечер, в която да не пие и прекали с алкохола. Разделяли сме се заради това, случвало се е да ми посегне, но след обещания от негова страна се събрахме пак. Но това прекаляване всяка вечер с алкохола ми идва в повече. Не може да се говори с него нормално , всяко изказване е на въпреки, случвало се е да вика и хвърля чинии пред детето и то да се стресне. Още повече, че детето расте и не искам да израстне в такава среда, да се стресира от скандалите и да гледа всяка вечер баща си пиян. Обмислила съм вече раздяла, но тук идва чувството ми за вина спрямо детето ми. Тя е много привързана към баща си, търси го постоянно, а аз се чувствам зле, че няма да расте, заедно с него и я ощетявам, понеже я отделя от него.
Моля ви за съвет, защото съм в дилема и все още не мога  да взема крайно решение.

# 1
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 420
Детето е малко.   Тяя пак ще има баща.
Деиствай '

# 2
  • Мнения: 5 247
Добре. Представи си, че останеш. Напива се някоя вечер, мери те с чинии и ти посяга, детето чува и идва в стаята и вижда всичко това. Ще се чувстваш ли виновна тогава за ужаса в очите и? В кой случай вината ти се вижда по-голяма?

# 3
  • Мнения: 12 015
Това не е баща, с когото да съжителства детето и от когото да се учи на отношения.

# 4
  • Мнения: 591
А говорили ли сте/обмисляли ли сте съпругът ви да се лекува и да се запазите като семейство? Имате ли чувства към него достатъчно силни за да водите тази битка? Той осъзнава ли, че има проблем, който грози семейството му?

Иначе не се терзайте за лишаването на детето от баща. На детето му трябва здрава семейна среда и щастливи родители. Разделени не значи нещастни. Лош съпруг не е непременно лош баща. Успех и дано вземете най-доброто решение за вас и детето! Щастие и спокойствие ви желая.

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 358
Чувстваш се виновна, че на дъщеря ти ще й липсват прекрасните звуци на счупени чинии и крясъци ли?
Спокойно, няма да й липсват.

# 6
  • Мнения: 4 693
Тръгваш си , връщаш се...до кога така?
Бъди смела, не заради себе си , а заради мъничето. Представяш ли си да ти се случи нещо( пу пу) кой ще се грижи за нея?

# 7
  • Мнения: 7
А говорили ли сте/обмисляли ли сте съпругът ви да се лекува и да се запазите като семейство? Имате ли чувства към него достатъчно силни за да водите тази битка? Той осъзнава ли, че има проблем, който грози семейството му?

Иначе не се терзайте за лишаването на детето от баща. На детето му трябва здрава семейна среда и щастливи родители. Разделени не значи нещастни. Лош съпруг не е непременно лош баща. Успех и дано вземете най-доброто решение за вас и детето! Щастие и спокойствие ви желая.

Говорили сме много пъти. Най-малкото, че е вредно за него понеже има проблем с кръвното, но засега само обещания. Случвало се е дори след някакъв битов скандал да излезе и да се прибере след 2 часа пиян.

# 8
  • Мнения: 7 266
Когато една жена е нерешителна винаги се оправдава с децата. Ами стой и чакай да те пребие.

# 9
  • Мнения: 129
А вината пред детето?
Вината, че заради Вашата нерешителност е свидетел всяка вечер на идиотии?

Вината, че е станала свидетел на посегателство над майка и-(и това ще се случи).

Вината, че......абе, как изобщо държите детето в такава среда????????

Всяка вечер, щял да пие, да хвърля чинии и т.н.

Оставете този лузер по най бързият начин, докато не се е случило нещо по-лошо!!

# 10
  • Мнения: 31 677
Баща ми беше алкохолик.
Развода им беше хубаво нещо.
Не разбирам защо е вината спрямо детето.
На детето харесва ли му да се мятат чинии и трябва ли да вижда пияния си баща?
Не е необходимо да я отделяш. Ще се виждат. Като не кърка.

FrauDanna, така е. Оправдание да има.

# 11
  • Мнения: 18 298
Напускай го.

Но си е пиел от началото, нали? Просто ти си затваряше очите?

# 12
  • Мнения: 7
Напускай го.

Но си е пиел от началото, нали? Просто ти си затваряше очите?

Не е било така както сега. Дори се е случвало по седмица да не пие. Но нещата се промениха след раждането на детето.

# 13
  • Мнения: 55
Точно за детето трябва да мислите. Травма за цял живот ще му оставите и винаги ще търси и търпи подобни мъже.

# 14
  • Мнения: 129
Поради това, че професията ми е такава, че често "работим" на маса, през седмицата поне 2 или 3 пъти съм изпитвал по 2-3 питиета.

Никога това не се е отразявало на отношенията с жена ми.

Когато се роди малкия, преди 1 г., изобщо спрях алкохола. Как да пия, като може да се наложи нещо вечерта за детето?
Как да го приспивам или къпем със замаяна глава??

Ясно, напрежението (защото такова има в изобилие) след раждането не му е понесло. Познато, виждал съм и други такива слабохарактерни егоисти!!

Сега е сложно, да си пие на спокойствие, нали? Бебето плаче, майката иска нещо, парите летят и т.н.

Бягай от там, ако не заради теб, то, заради детето!

Общи условия

Активация на акаунт