Всякакви въпроси относно пералнята - тема 10

  • 23 873
  • 745
  •   1
Отговори
# 180
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
То тази е и много голяма за твоята сушилня.
  Горение, малко подлъгват с последните модели, със система Auto dose
  Не е с авто дозатор, а със функция като стария ми Whirlpool. След като си сложил прането, натискаш бутон, а тя завърта и ти казва колко прах да сложиш.

Последна редакция: нд, 09 май 2021, 08:49 от Vasil Vasilev 676271

# 181
  • Мнения: 40 838
То тази е и много голяма за твоята сушилня.

Всъщност няма голяма пералня. Или по-точно какво като е голяма? Никъде не е казано, че трябва човек да ползва 100% от капацитета на пералнята. А и в голяма пералня се събират по-лесно обемни неща. Може и да се купи нова сушилня докато пералнята още в ОК. Та ако съм си харесала голяма пералня не бих я отказала, само защото не е по-малка.

# 182
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Така мислиш ти. Има хора дето си купуват голяма по-голяма пералня от сушилнята. Пълнят я до горе, след това за сушилнята идва много и тя мачка. ЕТО повод за оплюмане на сушилня дето мачкала много, пък на нея нищо и няма, а е препълнена.
   П. С. Иначе си права. Ако не я пълниш до горе може. Но колко човека ще вземат това на ум, като пускат пералня.

# 183
  • Мнения: 40 838
Аз никога не си пълня моята с 10 кила пране. 5-6 най-много. И затова ми е съвсем ОК, че сушилнята е за 6 кила.

Но си прав, че е до човек. Люкът на пералнята/сушилнята няма дуракоустойчива защита.

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Като заговорихте за люка - един малко смешен въпрос. На мен ли така ми се струва или на новите перални люкът е много малък? Гледах 8-9кг,но много тесен ми се видя. На сегашната пералня е по-голям. Погледнах и на майка ми - и там си е голям. Имам чувството, че едно одеяло няма да мога да пъхна вътре.
Или може би, защото люкът на сушилнята ми е огромен?

# 185
  • Мнения: 544
Преди години люковете на всички перални бяха малки. После се появи някаква мода да стават все по-големи. И това в повечето случаи не зависи от килограмите за пране. А за удобство. Някои марки прекаляват и така си правят вратичките чисто дизайнерски че самия люк не е толкова голям обаче като се затвори вратичката тя оптически от външната страна е огромна и дава вид все едно самия отвор също е огромен. Лъже окото. Сякаш силно се наблюдава при LG, Samsung, някои модели на Горене, някои китайски марки. Някои марки почти не се поддаоха на тази тенденция и техните люкове винаги изглеждат по-малки особено в магазина сложени до други перални. Бош и Миле например. Трябва да се отвори вратичката и да се измери диаметъра на отвора. Тогава се оказва че разликите не са толкова големи.

# 186
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 733
Е то Горение вече и китайско се внася. Към тези които не са се поддали спада и АЕГ

# 187
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Да, точно АЕГ и Бош гледах. Направо миниатюрен ми се стори отворът Simple Smile

# 188
  • Мнения: 11 597
Ама на картинка или в магазина гледа?

# 189
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Като заговорихте за люка - един малко смешен въпрос. На мен ли така ми се струва или на новите перални люкът е много малък? Гледах 8-9кг,но много тесен ми се видя. На сегашната пералня е по-голям. Погледнах и на майка ми - и там си е голям. Имам чувството, че едно одеяло няма да мога да пъхна вътре.
Или може би, защото люкът на сушилнята ми е огромен?

Понякога е визуална измама. Когато купуваме пералня отивам във физически магазин с най-обемното, което смятам да пера в нея, в моя случай родопско одеало и тънък,пухен юрган 220х240см. Моля да тествам дали влизат в избрания модел. Досега никъде не са ми отказали. Нося и сантиметър за всеки случай, ако откажат 😇 и мога да измеря диаметъра. Ако юрганът или одеалото не влизат, просто купуваме друг модел.

Има разлики в площта на дупката. Предпочитам пералня с горно зареждане и там е още по-осезаемо. Пералните на Candy с горно зареждане са винаги с по-широк отвор от тези на другите марки, дори на Miele, чиито перални с горно зареждане са 45см вместо стандартните 40см. На Brandt, Vedette, Bosch, AEG,  са доста тесни отворите.

В пералня с предно зареждане винаги, всичко, което имам влиза без проблем, стига обемът на барабана да е достатъчно голям.

Напоследък виждам перални за много кила, но с малък барабан, а на много места изобщо не пишат обема на барабана в литри, а само колко кила памук може да изпере теоретично. Сегашната ми Whirlpool се води за 6.5кг с барабан 42l,  а предишната Candy беше с барабан 50л за 7кг, по-предишната Hoover 43l за 6кг. Едно време 42л бяха за 5 кила и толкоз, не че влизат 🤩.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Ама на картинка или в магазина гледа?
В магазин гледах.

# 191
  • София
  • Мнения: 878
Здравейте, какво ще кажете за този модел пералня, че моята изпуши току-що и нямам много време за търсене - https://www.emag.bg/peralnja-whirlpool-9-kg-1400-rpm-klas-c-tehn … vee/pd/DFFHH3MBM/
Благодаря!

# 192
  • Мнения: 2 961
Здравейте, какво ще кажете за този модел пералня, че моята изпуши току-що и нямам много време за търсене - https://www.emag.bg/peralnja-whirlpool-9-kg-1400-rpm-klas-c-tehn … vee/pd/DFFHH3MBM/
Благодаря!
В тази тема марката Уърпул не е много харесвана , но аз ползвам пералня от тази марка вече година , проблеми не съм имала . Изпира отлично и плакне с доста вода .

# 193
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
lili 78,аз съм с Бош 6серия,8кг,полиестерно одеяло 200/220 спокойно влиза в барабана и се изпира отлично на програма памук.

# 194
  • Пловдив
  • Мнения: 5 933
Artemida, благодаря!
Аз също съм се насочила към 6-та серия на Бош, само ще евентуално ще бъде 9кг - имаш ли някакви забележки към работата на пералнята?

Общи условия

Активация на акаунт