Всякакви въпроси относно пералнята - тема 10

  • 23 895
  • 745
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 191
Здравейте,моля за помощ,защото се отчаях и съм пред купуване на нова пералня,а сегашната е на около 3 години.
Пералнята е на Whirlpool и от известно време забелязвам при бяло пране-цялото го вадя на черни точици и мъхчета,които ако се замажат стават петна.Тръгнах да гледам уплатненията,бърсах ги много обстойно ,и докато можех да стигна и до барабана.Веднъж месечно купувам един препарат за почистване на пералня на Сано.Но ефект няма.Предполагам,че тази мръсотия е и по целия барабан,но как да я махна.Зацапа ми прането.Прочетох тук за някакъв препарат HG или нещо подобно,но може ли цялото име?Или някакви съвети как да действам.Благодаря ви предварително.

# 571
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Здравейте, а пробвахте ли пускане на 95 градуса с малко белина прах за бяло и лимонтозу

# 572
  • Мнения: 191
Здравейте, а пробвахте ли пускане на 95 градуса с малко белина прах за бяло и лимонтозу
Не.Трябва да смеся белина(течна) с прах за бяло и лимонтузу?И в барабана ли директно изсипвам течноста?

# 573
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Аз обикновенно ако нямам препарата който Петяиванов показва, правя така.
   Съвсем малко белина за да не увреди нещо. Като количество около 25-40 мл. И 20-50 грама прах за бяло. Лимонтозуто не  е задължително. Може да капнете малко омекотител, за да не се пени много .

# 574
  • Мнения: 300
Аз имах такъв проблем със старата си пералня, само че проблема се появи зимата. Представи си го плетени зимни дрехи и тая ми ти кал. Точно на това го оприличих тогава. Пробвах с оцет и сода ( содата в чекмеджето,.а оцета в барабана) не помня точните пропорции рецептата беше от нета. После и сипах и 10 пакетчета лимонена киселина т.е 100гр. И всички тези цикли се пускаха на 90° с включена центрофуга. Не знам кое от тези помогна но се изчисти  предполагам до толкова, че да не пуска повече тая гняс. От тогава ми е обеца на ухото на минимум две седмици въртя празна пералня на най-високата темп.  или Мин на 60° с включена центрофуга. Да не разправям какъв кеф е да се опитваш да изчистиш дрехите от калта дето се е набила в тях...

# 575
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
А според вас откъде идва тази кал?

# 576
  • Мнения: 191
А според вас откъде идва тази кал?
От момчето,което ми даде съвети,според него от употребата на течни перилни препарати

# 577
  • Мнения: 2 651
Тази кал е остатъци от омекотител и мръсотии от дрехите и наистина се чисти успешно на 90 градуса с  малко Доместос.

# 578
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 810
А според вас откъде идва тази кал?
От момчето,което ми даде съвети,според него от употребата на течни перилни препарати

Просто исках да разбера дали сте прали с течни препарати. Предполагам редовно и на ниски градуси.

# 579
  • Мнения: 2 961
Тази кал е остатъци от омекотител и мръсотии от дрехите и наистина се чисти успешно на 90 градуса с  малко Доместос.
Доместос в пералнята ?
Не мисля , че е много добре за машината ...
Теодора Попова с какъв препарат перете белите дрехи ?
Не ви съветвам да използвате белина в пералнята . После ще мирише вечно ..
На старата ми пералня и беше нужна повече от година за да спре да мирише ...

# 580
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 742
Теодора Попова с какъв препарат перете белите дрехи ?
Не ви съветвам да използвате белина в пералнята . После ще мирише вечно ..
На старата ми пералня и беше нужна повече от година за да спре да мирише ...
[/quote
Съмвем малко не пречи. Около 1 2 капачки

# 581
  • Мнения: 40 920
Аз пера само и единствено с течен Ариел и никога не съм имала такова нещо.

Но никога не ползвам омекотител.

Последна редакция: вт, 15 юни 2021, 20:48 от Черна станция

# 582
  • Мнения: 191
А според вас откъде идва тази кал?
От момчето,което ми даде съвети,според него от употребата на течни перилни препарати

Просто исках да разбера дали сте прали с течни препарати. Предполагам редовно и на ниски градуси.
Точно,само на 40 градуса и с течен Ариел

# 583
  • Мнения: 1 090
Никога ли не пускате на 60 или 90 градуса ?

# 584
  • Мнения: 1 837
И аз пера с течен +омекотител на макс 40 градуса, рядко на 60. Наскоро и при мен се появи такава мръсотия, почистих уж хубаво с препарат за почистване на перална и пуснах на 90 градуса празна. И това при положение, че на 3месеца почиствам профилактично, този път не знам откъде се беше събрала толкова мръсотия..

Общи условия

Активация на акаунт