Образователен Говорилник - 16-та сбирка на Профсъюза на медиумите

  • 22 047
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 4 974
Къв бунт бе хора, къде отидохте. Елемнтарен купон е това.

# 706
  • София
  • Мнения: 7 276
Аз само не разбрах какво общо има бунтът с поведението на тези деца? А, Амели ме изпревари Grinning

# 707
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 673
Както казахте, децата имат традиция. Спазват я и се забавляват. И въобще не иде реч, дали уважават институцията или не.

# 708
  • София
  • Мнения: 11 850
Колкото и да не харесвам чалгата и екстеншъните... И майка ми не разбираше Depeche mode, както и тупираната ми коса, и значките на Ленин върху коженото ми яке, обърнати с главата надолу. Но слава богу, никога не ме обвини в безвкусица или липса на уважение. Въпреки че като си гледам прическата от бала... имало е за какво. Joy

# 709
  • София
  • Мнения: 7 276
Аз не намирам нищо нередно или безвкусно в значка с Ленин, Депеш или тупирана коса. Даже беше модерно. Това няма нищо общо с мъж, гол до кръста насред двора на училището. Естетика някаква базова липсва - както каза Амели.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 06:29 от Аш

# 710
  • Мнения: 5 425
Глупости! Бунтът е естествена част от младостта. Винаги има срещу какво да се бунтуваш и е задължително за млад човек. Ако младите не се противопоставяха на утвърдените правила, светът нямаше да се променя. Жените не са имали право да наследяват и да гласуват - правило, скрепено със закон. Робството - правило, скрепено със закон. Сегрегацията в САЩ - правило, скрепено със закон. България - част от турската империя - правило, утвърдено с векове и скрепено със закон. И още милиони примери могат да се дадат. Бунтът сру.ещу старото и общоприетото е двигателят на човешката цивилицация. Бунт, с цената на лични загуби - типично за младостта. Ако го няма този бунт, независимо от формата му, човечеството е загубено. "- Лудите, лудите - те да са живи!..." :Новата молитва на Марка, Под игото/.
Бунтът (заедно с робството) са естествено продължение на неграмотността. Бунтът е "срещу", а какво ще дойде като махнем "срещуто" ще мислим после.
Поправка - наследява се "земя". Която жените не са могли (чисто физически) да обработват. Жените са получавали нещо, наречено "зестра" и друго на име "чеиз", вместо безполезната за тях земя.
Да гласуват не са имали право и мъжете. Докато не идва времето на наборните армии. И тогава мъжете получават право на глас, срещу задължението да служат в армията. Жените получават това право без каквито и да било задължения. Доста бързо след мъжете.
Робството в САЩ (или където и да било другаде) е отменено поради икономически интереси, а не поради робските бунтове.
И не бунтовете "против старото", а социално-икономическите революции "за новото" са движещата сила на човешката история (цивилизации много). А революциите не се правят от луди.

Разбира се, СМГ-ейци не философстват лукаво и не се бунтуват, а просто си правят кефа, без да им пука много.
Не са те виновни, че нямат учители, като на Гадамер.

# 711
  • София
  • Мнения: 11 850
О, боже господи! Rolling Eyes

# 712
  • София
  • Мнения: 7 276
На мен ли така ми се струва или постът с линковете към снимките изчезна Joy

# 713
  • София
  • Мнения: 11 850
Не знам за кой пост говориш, но не мога да не кажа: Е, пак ли бе?!

# 714
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Значи на мен директор ми беше Петър Недевски, голямо име, всички математици тук ще знаят. Ами и ние завършихме така, с шоу в училище, с непозволени досега купони, с шок Simple Smile само че с доста по-малко пари и съответните последствия.
Просто нямам идея защо го взехте толкова тежко.

Гадамер, хората са ревали и Сталин като е чел речи и умрял, въпрос на стадна емоция. Вероятно по-приемлива от танцуване по бански в двора на училището, знам ли.

Ежко, трябва да те разочаровам, не си прав - децата ми имаха и имат изключително стойностни учители. И бих поспорила за величието на поредната вечна Амбър, вечната директорка на НГДЕК.

# 715
  • София
  • Мнения: 7 276
Ами поста на Уоруик с линка към blitz със снимките от завършването го няма.

Не мога да разбера - снимките са публични и имат връзка с образованието. На какво основание се премахват?

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 00:13 от Аш

# 716
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Ми може някой да е поискал да се махнат, Аш. Модовете едва ли имат време да четат всеки пост от нашата тема.

# 717
  • София
  • Мнения: 7 276
Ами честито - някой го е докладвал! Това пък съвсем не го разбирам. То дай само за плетки да си говорим. Ай лека нощ и честит рожден ден на Фенси! Да е все такова теле! Champagne

# 718
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Честит рожден ден Фенси!
Много щастие!

# 719
  • София
  • Мнения: 2 756
Честит рожден Ден, Фенси! Balloon Cake Champagne Много хубави емоции и здраве да имаш Simple Smile

Олеле, голяма дискусия заформихте. То Итака, то бунтове и роби Joy Ама аз май съм най-остаряла. Първото нещо, което си помислих като видях снимките беше "Да не вземат да настинат" Joy Ми хладничко си беше тези дни, к'во?

Общи условия

Активация на акаунт