Образователен Говорилник - 16-та сбирка на Профсъюза на медиумите

  • 22 253
  • 753
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 140
Колкото и невероятно да звучи, вече няма значение къде ще учат.
Е, това от Вас точно, не очаквах да прочета.....

# 76
  • Мнения: 5 425
Колкото и невероятно да звучи, вече няма значение къде ще учат.
Е, това от Вас точно, не очаквах да прочета.....
В смисъл?

# 77
  • София
  • Мнения: 12 304
В смисъл, че за теб има едно единствено училище, в което трябва да се учи, а всичко друго "слиза надолу с асансьора". Joy

# 78
  • Мнения: 5 425
Може ли да покажеш документ, че Мис Мишона те е наела да я представляваш?
Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 140
В смисъл, че Вие, както и още няколко от членовете на форума, сте се утвърдили, като доайените в идеята за частното образование, ползите от него и съответната добавена стойност, която то носи.
Благодарение на Вас и информацията, която споделяте от първа ръка, успях във времето да се ориентирам кои училища биха били най-подходящи за едното ми дете и съответно коя градина, и в последствие училище, си заслужават за малкото.
И сега думи, като "няма значение къде ще учат", предизвикват сериозен смут в майчината ми душа.

# 80
  • София
  • Мнения: 12 304
Може ли да покажеш документ, че Мис Мишона те е наела да я представляваш?
Simple Smile
Не, беее, аз от свое име пиша. И мен ме изненада това ти изказване.

# 81
  • София
  • Мнения: 62 595
Колкото и невероятно да звучи, вече няма значение къде ще учат.

В какъв смисъл да няма значение?

# 82
  • Мнения: 5 425
Разбрах и благодаря за уточнението.
С уговорката, че съм далеч от идеята да се пиша доайен, а съм просто дърт Simple Smile  :
Ситуацията се променя, оценката ми за нея също. Ако направим аналогия:
И преди и сега, частният сладкар е по-добре мотивиран и разполага с по-качествени изходни продукти. Но сега не само са го задължили да натъпче блатовете в основата на тортата, а всичкия крем отгоре, но и ви задължават да не я хапнете в приятелска компания, а да гледате на компютъра запис, как други я нагъват. При което положение, няма разлика при кой ще поръчате тортата. Най-добре да е "безплатна".

# 83
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 910
Разбрах и благодаря за уточнението.
С уговорката, че съм далеч от идеята да се пиша доайен, а съм просто дърт Simple Smile  :
Ситуацията се променя, оценката ми за нея също. Ако направим аналогия:
И преди и сега, частният сладкар е по-добре мотивиран и разполага с по-качествени изходни продукти. Но сега не само са го задължили да натъпче блатовете в основата на тортата, а всичкия крем отгоре, но и ви задължават да не я хапнете в приятелска компания, а да гледате на компютъра запис, как други я нагъват. При което положение, няма разлика при кой ще поръчате тортата. Най-добре да е "безплатна".
И съм съгласна , и не.
Сравнявам с частно училище от САЩ. Тук, независимо от фирмата на обучение, учат яко децата. Единственият предмет, по който нямаха часове беше физическото. При липса на някой учител, веднага имаше заместник.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 277
Разбрах и благодаря за уточнението.
С уговорката, че съм далеч от идеята да се пиша доайен, а съм просто дърт Simple Smile  :
Ситуацията се променя, оценката ми за нея също. Ако направим аналогия:
И преди и сега, частният сладкар е по-добре мотивиран и разполага с по-качествени изходни продукти. Но сега не само са го задължили да натъпче блатовете в основата на тортата, а всичкия крем отгоре, но и ви задължават да не я хапнете в приятелска компания, а да гледате на компютъра запис, как други я нагъват. При което положение, няма разлика при кой ще поръчате тортата. Най-добре да е "безплатна".
И съм съгласна , и не.
Сравнявам с частно училище от САЩ. Тук, независимо от фирмата на обучение, учат яко децата. Единственият предмет, по който нямаха часове беше физическото. При липса на някой учител, веднага имаше заместник.
Ежко май искаше да каже, че и в държ. училища тук учат по същия начин. Само, че при ПО - ЧУ има предимства от рода на повече ... нещо си... , докато при ДО тези предимства се размиват.

# 85
  • София
  • Мнения: 6 731
Не съм сигурна обаче, че в ДУ в момента учат яко, чета темата на седмокласниците и повечето родители се оплакват от онлайн обучението в ДУ, та пак ми се струва, че тортата при повечето ЧУ е по-добра, било то и виртуална.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 304
В Испанската си учат яко - нямаме забележки към ДО /освен, че е ДО Joy /, включително сравнявайки го със СС. Същото е и в СМГ, НПМГ, 2АЕГ и др. има. Пипи пък е недоволна от ДО в БШ, Та, зависи от училището.

# 87
  • Мнения: 5 425
Ако сложиш лъжица катран в буркан с катран, ще е трудно забележимо на вкус...

# 88
  • София
  • Мнения: 12 304
А, ето го Ежко, върна се! Значи ДУ вече не слизат с асансьора, а са "буркан с катран". Joy

# 89
  • София
  • Мнения: 140
Все си мисля, че частната сладкарница, тъй като държи на името си, което е извоювано с много труд, ще намери и намира начин, въпреки ситуацията, да произведе, ако не шедьовър, то поне торта, която да е с много добри вкусови качества. В противен случай, интересът към нея, особено в условията на нарастващата, макар и с бавни темпове конкуренция, значително ще намалее.
Докато сладкарницата, дотирана от държавата, ще си предлага все една и съща паста "Витоша", защото вероятността интересът към нея да намалее е незначителна.
Първо, защото пастите и бозата там са безплатни и второ, защото ако един клиент се откаже от услугите й, на негово място веднага идва друг.
Много малко са сладкарите, които влагат душата си в работата. Ако крайният потребител не е доволен, то той сам си е виновен, това е максимата на държавната сладкарница, която ме кара да търся по-добрата алтернатива.

Общи условия

Активация на акаунт