Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема IX

  • 26 586
  • 731
  •   1
Отговори
# 480
# 481
  • София
  • Мнения: 27 283
Foundation
епизод 4 – ‘’Barbarians at the Gate’’
https://www.imdb.com/title/tt8887528/
 
Този епизод ми хареса!
 
Скрит текст:
Сега след като се знае, че ще има втори сезон желая да се успокои още повече темпото и да се наблегне върху основната идея, философия на Азимов.
И в този епизод имаше от всичко това и за това и ми хареса толкова. Силно интро и силен финал, а по средата добро изграждане на планираната за разказване история, както и доволно количество философски съждения за съдбата на Империята и хората...
 
Силовото поле, което предпазва братята император бе много ефектно показано.
 
Императорът се стресна, че наследницата на Проксима Опал, Халима Ифа (от конклава Зефир) иска да върне 'Примарната октава' Луминистите с над 3 млрд. последователи са изключително важни за Империята и сегашната галактика, а тази примарна октава е популярен ръкопис отпреди въздигането на империята. Душата се свързва пряко със съзнанието на индивида, но само с него, с отделния индивид. Така изчезва 'божествения ореол' на Императора и го приравнява с всички останали. Отделно от това, братята ще бъдат считани за нечовеци.
Страхът и подчинението ще изчезнат и Трантор вече няма да е ‘Центърът на всичко’
 
Видяхме и как брат Изгрев се влюбва в градинарката, хах. Да видим дали ще изникне нещо интересно тук.
 
Ще има ли разкол между братята Клеон? 'Ден' е вдигнал нещо мерника на 'Здрач' и да навремето, преди 36 г. решението което взе тогавашния брат 'Ден' с наказателната акция над двата свята бе голяма грешка.
Разколът във външната периферия вече започва, а също и самата опозиция на Трантор (местни партизани - 'потапящите'). Събитията следват хода на психоисторията, като една безмилостна лавина, която не може да бъде спряна, защото вече е миналата първоначалната точка от която спиране няма, а само ограничаване на щетите.
 
Лийс Пейс отново уникален. Как само се извиси над математика чак аз се стреснах, а горкия учен неслучайно получи инфаркт и умря.
 
На Терминус сме на прага на първата криза след смъртта на Хари Селдън. Анакреонците имат скрита мисия за която не казват (едва ли е само навигационния модул, те не искат да бягат, а да сеят смърт), а Салвор получава противоречиви прозрения от Трезора. Да стои настрана и да се маха или пък е решението на тази криза? Салвор видя видение как е в голямата библиотека на Трантор в одеждите на Гаал, а пред нея стоеше мистериозното момче, държейки ножа с който бе убит Хари.
Очаквам с нетърпение момента в който ще вдигнат булото над смъртта на Хари. Убеден съм, че всичко това е негов план, включително самото му убийство.

Фара, пленената жена от Анакреон се оказа, Ларкен Кеин - техния велик ловец! Със сигурност не случайно са тук и знаят какво търсят, като всичко е планирано до най-малката подробност.

От този епизод стана ясно, че Салвор е менталик. Имах такива съмнения, но вече е потвърдено. Все още обаче не осъзнава напълно тази своя дарба. В книгите изобщо няма такива способности, което е странно, защото менталиците са като сляпо петно за Селдън и не подлежат на общия модел, но тук в ТВ шоуто именно Салвор, която трябва да реши кризата има тези сили. Отделно в книгите Салвор иска/държи всичко да се реши по мирен път, а тук Салвор е все с оръжие в ръка и готова за битка. Надявам се на туист и именно тя да спре кръвопролитието, което към момента изглежда неминуемо. Засега Салвор не ми е убедителна, твърде несигурна е и само следва събитията.
 
А на финала видяхме и Гаал Дорник и как крио капсулата и ще бъде прибрана. Време беше. Анакреонци ли я плениха? или хора от (само ако сте чели книгите отворете този спойлер)
Скрит текст:
втората фондация
-
8.5

Последна редакция: нд, 10 окт 2021, 18:00 от Diavolo

# 482
  • Мнения: 36 633
Накрая може да се наканя да изгледам само моментите с императора... Чудя се какво ще правят без него във втори сезон - направо ще затънат...
Рекламен клип на втори сезон на Местен извънземен:


Скрит текст:
Някой друг ще се опита да унищожи Земята? Малко банално, но логично Simple Smile

# 483
  • София
  • Мнения: 27 283
ааа, егати якото. уф, нямам търпение за сезон 2 на любимото ми извънземно. 🙂
снийк пийка е чак в края на видеото. ама цялото е интересно. Дарси ще си има нов приятел. Щели сме да се шокираме. Да, загатна се за други извънземни, че ще се опитат да свършат работата, явно сме за изтребление според глобалния план, ужас. Прибавих си и този канал на Амблийн в огромния ми списък от над 300 канада, които следвам. Жалко само, че SyFy не е в нашия регион, т.е. явно могат да си го гледат само в СА.



See
преди последния осми епизод
Какво очаквате от него?

Скрит текст:
Логично е Идо Вос да победи. Всичко останало ще е измишльотина. Обаче си имам едно наум с Парис, която отиде заедно с Тоуд да търси помощ от 'защитниците' и нищо чудно да дойдат в последния момент и да спасят положението, ама пак малко нереалистично ми се вижда.
Надявам се Лорд Харлан да не умре, засега е лошо ранен.
Но мисля, че Идо ще победи, но няма да убие Баба и децата му. Ще имаме ново разместване на пластовете и нови съюзи. Защото в момента голямата битка е кой ще контролира зрящите
Очаквам много екшън и яки баталии.
А ще има ли самоубийствен дуел между Ханиуа и Рен?

Другия петък ще е финала на сезон 2 на ''See''
Аз бях изненадан донякъде от епизод 7, че
Скрит текст:
кралица Кейн (страхотен образ) така бързо я свалиха от трона, но явно го направиха сега, защото осмия епизод основно ще е екшън.

# 484
  • Мнения: 36 633
Този трейлър на 4400 май не съм го слагала в темата?



Започва на 25-ти октомври, не знам дали ще го гледам, нещо много ми е расистки.

# 485
  • Мнения: 48 009
Детето изгледа Locke and key, и аз с него го изгледах за 2 път. Ми много добро сериалче си е. Чакам 2 сезон с нетърпение Wink

# 486
  • гр. София
  • Мнения: 1 587
На 4400 гледах оригинала, беше интересен, но свърши до никъде. Въобще не мисля да го гледам. Така развалиха и Charmed

# 487
  • София, България
  • Мнения: 5 599
На 4400 гледах оригинала, беше интересен, но свърши до никъде. Въобще не мисля да го гледам. Така развалиха и Charmed

И аз си спомням оригинала на 4400 как свърши по абсолютно безумен начин, не разбрах тогава защо го спряха този сериал, а беше страхотен. Charmed се опитах да гледам 1 серия от новия и го изтрих.

# 488
  • Мнения: 36 633
Свърши с това, как всички в града (май Чикаго?) придобиха супер сили. Това беше край на сезона, имаше много недовършени неща. Сериалът не е бил подновен, затова остана с този финал.

# 489
  • Berlin
  • Мнения: 11 278
И аз си спомням, че бях разочарована, че спряха 4400. То беше преди доста време вече, нали? Не виждам смисъл да му правят reboot.🤔

# 490
  • Мнения: 48 009
Да, не помня детайли, но беше много хубав.

# 491
  • Мнения: 36 633
От 2004 до 2007, според Гугъл.

# 492
  • София, България
  • Мнения: 5 599
Помня само, че една цяла нощ гледах серия след серия, ама тогава имах време за такива неща.
Мисля да се престраша с Фондацията, защото срам не срам не съм чела книгата и имам надежди да не се дразня много.

# 493
  • Berlin
  • Мнения: 11 278
Айде пак аз.😂  Снощи мернах, че в Нетфликс са качили една поредица от късометражни филми (short films), на тема постапокалиптичен свят, които по принцип мисля, че ги има в YouTube и сме споменавали (или беше в темата за ужасите). Поне този със Сигурни Уивър е там и го познах веднага. Oats Studios се казва,1ви сезон.

# 494
  • София
  • Мнения: 27 283
What If...?
1.9, ''What If... The Watcher Broke His Oath?''
https://www.imdb.com/title/tt13106212/

Край на първи сезон!

Скрит текст:
Доволен съм както от епизода, така и от сезона като цяло и определено ще гледам с интерес сезон 2.
С трудна и опасна задача се заеха от Марвъл, но се справиха с ребусите и избегнаха опасните камъчета по пътя, които можеха да обърнат каруцата.

Но отново, поне според мен Марвъл повториха грешката си от филмовата сага с Танос. ''Infinity War'' бе по-добър от ''Endgame'' Така и тук, епизод 8 бе по-добър от последния епизод 9. Но това си е мое мнение, мога и да бъркам...

Както и се очакваше, Уату събра мултивселенския звезден отбор в една епична последна битка за спасението на мултивселената от нейното унищожение в лицето на страховития и изглеждащ непобедим Ултрон.
Нашият отбор: Д-р Стрейндж, Капитан Картър, Гамора (изненадката), Килмонгър, Т'чала (но като Звездният повелител), Тор и Вдовицата (която се присъедини по-късно). Тренер: Уату
Противниковият отбор: Ултрон с тренер Ултрон.
И така официално си имаме ''Пазители на Мултувселената'' или ''Илюминатите''
Гамора бе извикана, защото се разбра, че са изтрили един епизод (трябвало е да са десет епизода в този първи сезон). С нея и Тони Старк на Сакаар.

Изкефих се на фенсървиса и как пак дадоха неспиращата бира в халбата на Тор, поднесена от барман Д-р Стрейндж. 😄

В един момент се появиха и зомбитата водени от Скарлет Уич. Всичко това се отприщи срещу Ултрон в един неспиращ екшън. Реално 90% от битката се изнесе от Д-р Стрейндж. Ако не бе той и неговата магия, останалите щяха да бъдат убити на секундата. По-късно отново Стрейндж абсорбира силата на Ултрон с която щеше да заличи цялата вселена и я обърна срещу него. Значи ли това, че Стрейндж ще стане също толкова могъщ? Възможно ли е да се превърне в злодея на сезон 2?
Както и да е, след як екшън и обрати и въпреки всичко хвърлено срещу Ултрон, миг преди той да убие Стрейндж (а след него и всички останали, които биха станали лесна плячка), Вдовицата изстреля една стрела с думите, ''Това е за теб, Клиф'' а в стрелата разбира се бе Арним Зола, който хакна и разби Ултрон отвътре.
Впоследствие Зола и Килмонгър се сдърпаха за бронята и камъните и тяхната сила и се наложи, Д-р Стрейндж да ги замрази и затвори в малък джоб в своя собствен такъв, където бе върнат от Уату. Д-р Стрейндж осъзна, че целта не е била просто да убият Ултрон, но да отделят камъните от тялото...
Хареса ми как бяха нарисували битките, всичко бе епично дори и като за анимация.
Много ми хареса как камък се сблъска с камък. Времевият камък на Д-р Стрейндж срещу този на Ултрон. Значението на камъка на ума също така... Но най-стойностното бе, че във всичко това имаше смисъл и връзка. Като основния план на Уату, който не включваше само спирането на Ултрон, но и отделянето на камъните от него и предотвратяването на това Зола автоматично да ги завладее след като уби Ултрон. За това му трябваше точно егоманиак и жаден за власт опонент като Килмонгър, който да ги открадне благодарение на вибрания от тялото на Ултрон и в момента в който Зола и Килмонгър се сблъскаха помежду си, Уату се намеси за първи път и заедно с Д-р Стрейндж ги замразиха и плениха в джобната вселена, напред за вечността.

Но отново големия въпрос, ще се възползва ли от изкушението върховния Стрейндж, който притежава страховита сила и безгранична мощ на една ръка разстояние??? Аз лично се съмнявам, би трябвало вече да си е научил урока...

Черната вдовица, останала сама в своята Вселена, бе изпратена от Уату в света, завладян от Локи (епизод 3), където Наташа бе убита, а от всички авенджъри бе оцелял само Стив Роджърс, като Ник Фюри бе извикал на помощ и капитан Марвъл.

И за финал на щастливия финал, още един щастлив финал (😃😉) в посткредитите, където се загатна, че Стив Роджърс е жив в 'Хидра стъпквача.' 🙂
-
8.5

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 23:25 от Diavolo

Общи условия

Активация на акаунт