Контракции при раждане..

  • 19 261
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
Усещането е индивидуално и субективно. Аз лично го усещах като втвърдяване на корема и самия корем придобиваше по-заострена форма. В последните дни от бременността почти всяка вечер ходихме до болницата за записване на тоновете на бебето. Свързват корема ти с един апарат, който чертае графика. На графиката има резки пикове- това са контракциите. Ако са на 5-10 минути направо си оставаш в родилното.

# 16
  • Мнения: 903
Точно като при менструация ама много по- силно...  Sick Аз отидох в болницата с контракции на 10 минути и 1 см. разкритие и до вечерта родих Simple Smile
Пожелавам ти леко раждане и красиво и здраво бебче на финала Simple Smile   bouquet  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 039
Не е задължително контракциите да са болезнени  Peace!Аз влязох в болницата без нито една болка и родих след 2 часа и една система!Обаче онези,родилните контракции-чудовища,е,тях няма начин да ги сбъркаш  Sick Mr. Green!Успех и леко раждане на сладко слънчице  Hug

# 18
  • Мнения: 1 290
Не е задължително контракциите да са болезнени  Peace!


Абсолютно!

Дори има начини да се сведат до минимум и болките при родилните котракции (не говоря за епидурали и аналгетици)
При мен от първата лека контракция до раждането минаха 4 часа.
Родилните контракции бяха за около час...

При всеки е много индивидуално, но... Да! - приличат на менструални болки.

Отпусни се и очаквай само хубави неща - ЛЕКО РАЖДАНЕ!   bouquet

# 19
  • Мнения: 539
Мен ме болеше силно кръста. Въобще не ме е болял корема. Все пак контракциите при започване на раждането се различават по това, че болката започва и после отминава, до слидващата. т. е . не е постоянна )поне при мен беше така), но знаеш ли как ще бъде при теб... newsm78

# 20
  • Мнения: 267
Аз да попитам и тук понеже никой не ми отговаря на мойта тема!!!!Колко време преди да родите имахте подготвителни контракции? Ьз вече трета седмица си ги имам и дори ми изписаха Магнерот но продълава а съм в началото на деветия месец

# 21
  • Мнения: 742
Аз няма да обяснявам как боли, защото не мога да опиша с думи...само ще ти пожелая леко и безпроблемно раждане! newsm51

# 22
  • Мнения: 3 500
Ще ги познаеш, не могат да се сбъркат.Много болят и са на точно определени минути.Когато отидох в болницата контракциите ми бяха на 5 мин.Засичах ги 2 часа.Като отидох в болницата имах едва 2 см.Когато контрекциите станаха на 2 мин. имах 4 см.От 6 см. нанатък всичко се развива много бързо.Леко раждане!

# 23
  • Мнения: 2 039
Аз да попитам и тук понеже никой не ми отговаря на мойта тема!!!!Колко време преди да родите имахте подготвителни контракции? Ьз вече трета седмица си ги имам и дори ми изписаха Магнерот но продълава а съм в началото на деветия месец
Ами аз вече писах,че при мен подготвителните бяха безболезнени,а като отидох в родилното,вече бях с 4см. разкритие(т.е.аз не бях усетила нищо,ама почнаха да ми текат водите,че затуй отидох)!Така че при всеки е различно  Peace  Hug

# 24
  • Мнения: 2 271
През по-голямата част от бременноста имах контракции.През 9м често и регулярни.Но без болка.Все си меслех,че няма да различа истинските от подготвителните,но..Грешка не може да стане.Съвсем различни са,а и болката е много различна от всяка друга коремна болка.При мен започнаха направо на 5 мин(но част от водите ми изтекоха преди това)Болницата е на 5 мин с кола и докато стигнем вече контр. ми бяха на 3 мин(а и имах 4 см разкритие
Успех и леко раждане!

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Аз да попитам и тук понеже никой не ми отговаря на мойта тема!!!!Колко време преди да родите имахте подготвителни контракции? Ьз вече трета седмица си ги имам и дори ми изписаха Магнерот но продълава а съм в началото на деветия месец
Нямала съм точно подготвителни, аз ги имах през цялата бременност почти, пий си магнерота или но шпа и каквото там са ти изписали, колкото по-навреме се роди бебчето, толкова риска за усложнения е по-малък.

Общи условия

Активация на акаунт