ОБЕЩАНИЕ (bTV/Kanal 7) - Тема 3

  • 78 262
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 103
Привет, промо 340 епизод:

Юмит: Ти и Емир, какво правите?
Фериде: Не знам нищо, не съм говорила с Емир.
Юмит: Тогава какво търси този човек?
Йозлем: Заедно сме, така че нека излезем.
Джавидан: Остави момичето на мира. Върви внимателно.
Сонгюл: Компанията ми принадлежи, ще ми дадеш ли отчетите?
Нарин: А ти можеш ли да четеш?
Нарин: Покривът ни е достатъчен, нищо няма да се случи.
Нарин: Къщата...
Юмит: Не знаех това, опитвах се да получа всеки шанс.
Фериде: Не го казвай, не мисли че съм такъв човек, не го позволявам.
Юмит: Изчерпа всички възможности, които ти дадох.
Емир: Сигналът на телефона идва от Силиври.
Полицаята: Мъртъв човек. Китките и са отрязани.

Промо 341 епизод:

Фериде: Ти беше прав от самото начало, това не е нормално, болен е и много опасен.
Юмит: Не се страхувай.
Масал: Татко, защо си тръгваме така? Къде е нашата кола?
Кемал: Ще караме тази кола известно време, а и има по-широк багажник.
Емир: Сложи ли системата от камери в къщата?
Йозлем: Мисле, че открихме това което търсим.
Юмит: Довечера не искам да пропускаме възможността. Време е да бъдем истински съпруг и съпруга.
Йозлем:Затвори записа.
Емир: Не иска да се записва това което ще се случи, затова го затвори.
Йозлем: Трябва да помогнеш на Фериде, тичай.
Фериде: Какво направих?

Последна редакция: нд, 23 май 2021, 23:37 от Ramona

# 76
  • Мнения: 427
Здравейте! ❤️
Току що приключих с гледането на преводите на 339 и 340 епизод. Толкова самоотвержено играят всички актьори, че ме хвана яд на сценаристите, можеха да се постараят малко повече и историята с това завещание да не е толкова явно съшита с бели конци. От друга страна пък сезонът е към финала си и ако подставянето е по-обмислено, им трябва повече време да го разрешат. Както и да е, аз повече няма да се главоболя да търся логика и обяснения за случващото се, а просто ще догледам, за да видя развръзката.
Ще коментирам двете серии заедно. Емир много убеден в правотата си по отношение на семейния живот на Фериде и Кемал много обиден от случващото се. По-младият ясно каза на по-възрастния,че не вярва това да е решение на баща му, че всичко негово е общо и възложи на адвокат да проверява какво точно се е случило. Защо по-възрастният го играе толкова засегнат, а не помогне за разплитането на тъпата история, за мен е необяснимо. Трудно мога да повярвам, че домовете им  са собственост на холдинга, а той пък е само и единствено на Хикмет, но сериал да става  🤪
Озлем, съюзничка на Емир, трудно ми беше да повярвам, но ето, че е факт. Явно, семейството на психото наистина не е наясно с историите му.
Прекрасна Джавидан, изхвърли бизнес дамата като мръсно коте от имението. Е, не че в следващата серия не се отдръпна от пътя и, но гледката беше атрактивна.
И нямаше как Емир да не я нарече мамо, тя му е точно такава. И тук стигаме до прошката и изконния въпрос кой я заслужава. Не мога да отговоря еднозначно на този въпрос, но със злоба в душата трудно се живее. Да, много лошотии извърши, но хубавото е, че в нищо не успя. Мисля си, че ще изиграе важна роля в обвиненията срещу Сонгюл като му дойде времето. И най-важното, ще бди над Игит във време, в което отвсякъде валят заплахи.
Хубави жестове на признателност и мили думи в дома на Кемал. Само заради тях си струва да се нагласи едно бързо обедняване. 😉
Добри ходове на Емир и пълно объркване на психото. Щом стигна до разчленяване на куклата, хич не му е спокойно. Каква я мисли, какво стана. Ожени се за момиче без близки, за да си я тормози как си иска, а то чуждите и хора го разкриха. Към тях се прибави и сестра му и работата стана съвсем сериозна. Ама какво съм закоментирала и аз страховете на психото, на мен вече сериозно ми писна от него. 😉
Аслъ прави сандвичи и двете свахи я следят изкъсо, класика в жанра отвсякъде. Съвсем като на изпит, добре, че разборът беше кратък и еднозначен. Съвсем правдоподобно. 😜
Емир и Озлем гаджета, жива да не бях  В началото реших, че сестричката тръгна по пътя на батя си, но не, добро и почтено е момичето. И наистина иска да помогне на Фериде. 🥰
Интересни анонси, задълбават с бедността на Кемал и активността на Фериде по отношение на Умит. Не ми се вярва да умре, ама непредсказуеми са посоките на мисълта на сценаристите, така че ще гледаме и ще видим. 🤔
На всички желая хубава седмица и до скоро! ❤️

Последна редакция: вт, 25 май 2021, 16:40 от dani_pop

# 77
  • Мнения: 11 012
ЕП.43
ЕП.44

Последна редакция: ср, 26 май 2021, 00:25 от diziler

# 78
  • Мнения: 57
Здравейте сьзаклятници.Изгледах и аз последните епизоди с превод.Абсолютно съгласна с dani_pop по повечето случки във филма.Мощна атака от Умит,Фериде е на ръба,видно от анонса на новата серия,не е издържала и дано го е убила,или поне тежко ранила.Не съм зъл човек,но той си го заслужава .Аз не го издържам като образ ,което значи че си играе перфектно ролята Гюркан.Емир излиза от вцепенението след смъртта на баща си,ама защо само Фериде му е в глава,а не семейството и детето и аз не знам.Домът му се тресе,холдингът в който той има 50% е в ръцете на тотално неграмотен в бизнес отношение човек,а той спасява Фериде.Освен да се е влюбил(а дано 🙏),когато тя се омъжи,друга причина не виждам.То хубаво обеща на Хикмет,ама нали обеща и на сина си да е винаги до него?Но като знаем как се спазват обещанията в сериала,както и да е.Сонгюл ме дразни изключително,как се настани в кабинета на Кемал,много смешно ми беше огледалото й на бюрото му.Кемал-съвсем го смачкаха като образ последните две серии,мастития адвокат мълчи като обидено дете,и позволява една парцалеса да го командва.Явно е много обиден на брат си.Не мога да повярвам че дори и къщата и колата на Кемал са били на името на Хикмет,но филм да става.Нарин много се разлигави,за 1месец коремът й стана като в 5ти,двете кокошки майка й и Шахрие не ги издържам,все се бутат дето нямат работа и слухтят.Таджи е сладък,добре че не им обръща внимание,да продължи така и ще е ок с гаджето.Сестрата на Умит не може да ме накара да повярвам че не ирае игра,и не лъже Емир,изведнъж сценаристите я направиха бяла и добра.Приемам че има вероятност да не знае нищо,но не й вярвам.Любимата ми Фериде-ох,горкото момиче.Не стига че търпи издевателства от Умит,ами и шока че Емир и зълва й са заедно й дойде на главата.Много болка имаше в зелените й очи,когато го чу.Чета разни коментари че Джансу ще напусне филма след края на сезона,но за мен 4ти сезон няма да има,и се надявам финалът да е добър.
Единственото което ми хареса в последните епизоди беше завръщането на старата Джавидан.Не мога да не й кажа браво,и очаквам с нетърпение да възстанови реда в семейството Тархун.
До новите епизоди,спокойна седмица на всички.

# 79
# 80
  • Мнения: 481
Привет на всички.
От сериите по btv.
Най-накрая Емир се учи да бъде баща. Не мога да проумея само защо той непрекъснато повтаря, че толкова е обичал жена си, че е бил готов да умре за нея, а не може да приеме факта, че и тя беше готова на същото и го направи. Надявам се с времето да го осъзнае.

По 339-та и 340-та серии.
Вие сте казали всичко и напълно ви подкрепям, но и аз да допълня нещичко.
Зациклиха върху гнева и гордостта на Кемал. Вместо да стиска юмруци, да се взима в ръце и да действа. Нима не познава брат си, че толкова бързо да се примири и да приеме за чиста монета фалшивото завещание? Като гледам фрагманите, с които ни засипаха, още дълго ще дъвчат тази дъвка с "обедняването" му. Само дано тази стълба, която ни набиват в очи в новия им дом, да не се окаже фатална за някой от семейството и да падне по нея я Масал, я Нарин. Само не виждам Ойя къде ще се подслони - при Кемал или при Емир. Даже Фериде се изненада от "завещанието" на Хикмет. Добре е, че Кемал най-после включи и ще се заеме със случая, но ще ни скъсат нервите, докато го разнищят.
Горката Фериде - как пък можаха въпросната леля и снахата да я насадят на такива пачи яйца. Но се надявам всички с общи усилия да успеят да я спасят. Групата спасители вече набъбва - Емир, Озлем и Джавидан. Фериде веднъж се сети да попита за снаха си къде е, докато Сонгюл  въобще не се поинтересува за Фериде, съсвсем я забрави. Главозамая се от "наследството", но Джавидан й даде първия урок. Ако все пак Джавидан реши да я разобличава, може да използва Талаз и Рашид за свидетели или майката на Мемо. Може пък да се сбъдне мечтата на Джавидан от 2-ри сезон тя да възпитава внука си. Знае ли човек какво се върти в главата на СЦ. Мелике вече знае всички тайни - на Хикмет, на Джавидан, да видим дали ще събере смелост да разкаже на някой всичко това.
Горките Таджи и Аслъ - попаднаха в ръцете на двете сватовници и няма лесно да се отърват. В интерес на истината, са хубава двойка и дано им се получат нещата. Тестът и интервюто с неудобните въпроси, на които я подложи Шахрие с евтините си номерА, си е направо класика в жанра. По-добре ще е да не се бъркат там, където не им е работата. Намеренията им са добри, но подходът е неправилен.
Джансу се справя много добре с ролята на изплашената Фериде.
Озлем най-накрая разбра истината за брат си. Може би затова Гизем беше написала нейния телефон на онази бележка, която пъхна в джоба на Емир, т.е. усетила е, че сестра му наистина може да помогне за разобличаването на Умит.  Ходът с "Ние сме заедно" беше в 10-ката. Реакцията на всички беше различна. На Емир щяха да му изскочат очите, но бързо влезе в роля. Умит съвсем се обърка, но не пропуска да клъвне Емир, че е щял да се жени за Фериде, а Фериде я обзе ревността. Не можа да се сдържи да не попита Емир за връзката му с Озлем.



Ех, как набързо провалиха пикника на "младоженците", успяха да накарат Умит да си изпусне нервите и да излезе извън контрол. Сега и Джавидан му се стовари на главата и вече е по петите му. Само да не се опита да й навреди и на нея.
Хубав разговор между Умит и Емир относно Озлем. Харесва ми как Емир му лази по нервите.



Сцената с прошката на Емир към Джавидан беше много вълнуваща. Да обединят вече усилията си и дано нещата да потръгнат към добро. Щом Емир прости на Джавидан, надявам се накрая да прости и на Рейхан.
Жалко, че Озлем не можа да изтрие съобщенията и Умит успя да ги прочете. Да видим какво ще последва от това.
От мен толкова.
Пожелавам ви да сте здрави, хубав ден и до следващите серии.

# 81
  • Мнения: 103
Привет, мисля че  Юмит ще оживее, защото това е видео зад кадър и още не сме го гледали.
И още малко зад кадър от оставащите епизоди.




# 82
# 83
  • Мнения: 13 617
Здравейте, момичета!
Попаднах на следното предаване:

Gökberk Demirci - Can Verel / Vapurda Çay Simit Sohbet

     Стана ми доста интересно, но с турския език съм скарана, а ми е любопитно - доста оживен и приятен диалог. От рускините копирах само това:  

Цитат
Като цяло приятен разговор. Накратко, ще напиша това, което си спомням от въпросите и отговорите .... Джан казва, че работата с Гьокберк е удоволствие, времето минава бързо. Спомних си сцената през сезон 2, където Емир идва и вика ... сцената беше много впечатляваща. Гьокберк  закачи  бутона и рани ръката си и в продължение на половин час промиваше раната. Преживяваше всяка сцена. Гьокберк се съгласи и каза, че след сцената са му били необходими 10 - 15 минути, за да дойде на себе си от преживяното. Той разказа за играта, какво чувства към партньорите и ако човекът пред него не е реален, това се чувства.
Беше зададен въпросът ако имате 10 милиона за какво ще ги похарчите, Гьокберк отговори, че ще си купи антиквариат, ако не направи пътуване около света.
На въпрос дали мъжете плачат и кога за последно сте плакали, той отговори, че е плакал сутринта. В двора му котка е родила 4 котенца, наблюдаваше ги, тъй като видя, че идват други котки, които обиждат малките, а майка им застава зад тях и сълзите в очите му потичат сами.
И последния въпрос заклехте ли се на някого?
Отговорът на Гьокберк:
Най-незабравимото е, когато се сбогувах с майка си, когато ми казаха - За 3 минути, можете да се сбогувате с нея. Дадох й думата си да внимавам, да следвам правилния и честен път .... Няма да забравя този момент.



     Ако някой изрови превод или субтитри на видеото - ще се радвам да споделите.
     Предварително благодаря!

# 84
  • Мнения: 11 012
Анкетата във форума до момента показва:
Емир - 20.0%
Рейхан - 15.7%
Кемал - 12.9%
Шехрие - 10.0%
Масал - 10.0%
Нарин - 8.6%
Фериде - 7.1%
Мелике - 5.7%

Заповядайте в темата "Моята опасна жена" https://www.bg-mamma.com/?topic=1337356
Има и линкове към епизодите на български.

Последна редакция: сб, 29 май 2021, 18:43 от diziler

# 85
  • Мнения: 1 842
Фрагман за 342 епизод.

https://youtu.be/MXCnEJLtePA

Този Юмит няма спиране… По жестокост и злоба мога да го сравня с Челеби от Ярки пламъци.

# 86
  • Мнения: 103
Здравейте, промо 342 епизод:

Фериде: Искам да свидетелствам. Съпругът ми е бил намушкан вчера по време на сбиване. Човекът, който го e намушкал е Емир Тархун.
Джавидан: Сонгюл определено прави нещо, не го оставяй така.
Кемал: Мелике, сигурна ли си?
Мелике: Има нещо в тази работа, Кемал.
Адвоката: Никой не знае, че господин Хикмет е искал да се разведе с вас.
Полицията: Г-н Юмит потвърди твърденията, ще дойдете с нас.
Талаз: Добре дошъл в нашето бунище.
Емир: Виж, писна ми. Ще те бия толкова силно, че ще съжаляваш, че си се родил.
Юмит: Първо Ийт, след това Емир. Никой няма да може да им помогне.

# 87
  • Мнения: 103
Привет, промо 343 епизод:

Емир: Виж всеки път, когато се откажеш, ще изживееш нещо по-лошо от това, което вече си преживяла. Когато това се случи, това, което ще направя, повярвайте ми, това няма да е план за бягство, ще си навлека неприятности там.
Юмит: Къде отиваш?
Емир: Таджи, Фериде е сама с този мъж.
Таджи: Не се тревожи, аз съм след нея.
Йозлем: Емир ще се оправи, не се притеснявай.
Мъж: Изиграха страхотна игра, отвлякоха г-жа Фериде.
Мъж: Записите са тук, г-н Кемал.
Нарин: Кемал, Кемал! Добре ли си?
Юмит: Искам да намеря някой вътре, който да дръпне въжето.

Фериде към Ийт от днес:
Щях да бъда до теб винаги, щях да те прегръщам и защитавам, но не може да бъде! Защото най-много се страхувам да не ти се случи нещо.

# 88
# 89
  • Мнения: 980
Здравейте!Стана ми интересен филма напоследък,но нямам време и възможност да чета назад,камо ли да гледам.Поне не сега....Ще помоля някой само да ми отговори на няколко въпроса,оттам нататък ще се опитам да следя сериала по бТВ.Предварително благодаря!
И така-чие дете е Масал?Коя е Оя?Какви са Кемал и Емир помежду си?Какви са жената с перуката и мъжа й?Защо Джавидан е в затвора,тя ли е жена на Хикмет? Действието в един дом ли се развива? Благодаря на отзовалите се!

Общи условия

Активация на акаунт