Кафеавтомат – заслужава ли си и какъв да изберем. Тема N⁰3

  • 58 062
  • 828
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 301
Кафемелачката в момента е на 2, силата на кафето е на Макс. Кафето, което сега ползвам, е Rioba Espresso 55% арабика, 45% робуста. Съхранявам го в шкаф. Преди това съм ползвала Пелини, Кимбо, Лаваца...
Самото кафе как изтича с тази настройка-бавно с много тънка струя ,нормално или бързо?
Аз в момента съм с кафява Лаваца  -  https://sofia.parkmart.bg/lavaca-kafe-1kg-krema-e-aroma-zarna-kafyava/  - опитвали ли сте я,другите масови лаваци са ми воднисти,тази ми харесва.
Настройките ми в момента са : кафемелачката ми е почти към 1, но силата е малко над средата,тоест Вие ако сте на макс сила и 2 на кафемелачката трябва да Ви е добре. Температурата на водата ми е на предпоследно ниво на горещина. Риоба не съм опитвала.
Чашата също има значение,аз пиех преди кафето със студено мляко в голяма и широка чаша около 350 мл. като за капучино/чай- харесвам големите чаши,но каймака беше ужасен много "тънък",защото се разстила на цялата повърхност на тази голяма чашата,мъжа ми пие в малка-нормална чашка и каймака му е супер. Смених чашата с прозрачна стъклена с вместимост 80 мл.тясна и висока ,пия кафе малко по дълго и каймака сега е супер.Така,че и чашата има значение.Така,че сменете чашите-пробвайте в най-обикновена пластмасова прозрачна чаша ,ако и там каймака е много малък от кафето е .

# 376
  • Благоевград
  • Мнения: 28
Бързо тече. Има каймак, който се застоява около минута и след това изчезва напълно.

# 377
  • София
  • Мнения: 301
Според мен това кафе не е от най-хубавите-ако тече бързо намалете на 1,5  или на 1 кафемелачката. Промяната ще се отрази след 3-4 кафета. Вижте и температурата на водата-стандартно е на втора степен от 4 -качете я на 3.

# 378
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Здравейте, момичета. Имам много стари Саеко поне на 15 год. Работи чудесно, но вече самата пластмаса се захаби, погрозня и изглежда много зле. Искаме да сменим с нова, сега гледам в Кауфланд ще имат намалена Филипс. Прикачвам снимка, ако някой я е ползвал да сподели мнение.

# 379
  • Мнения: 11 594
Запазете си старата, въпреки неугления вид. Ще се изненадате колко са зле новите Simple Smile  Пийте си хубавото кафе от добрата, стара машинка.

# 380
  • Мнения: 76
Здравейте, от няколко месеца имаме тази машина:
https://techmart.bg/product/product/details/24200/category/667/lang/1
Искам до попитам някой от вас знае ли как се почиства мястото, в коета слагаме мляно кафе. Няколко пъти сме го ползвали и днес го погледнах и вътре има мухъл от останалото кафе.
Благодаря.

# 381
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Не го ползвам, но със салфетка или малка кърпа?

# 382
  • Мнения: 4
Здравейте! До сега съм ползвала само еспресо машина с ръкохватка, но от известно време започнах да заглеждам кафеавтомати и се спрях на три модела, но не мога да реша кой от тях да избера 🙄освен за по-добро кафе, като поддръжка, консумативи за почистването коя е по-неангажираща за почистване? Ако можете да ми помогнете с избора ще съм благодарна ☺️
PHILIPS EP1223/00
KRUPS ESSENTIAL EA810570
Melitta® Solo

# 383
  • Мнения: 1 746
Не Ви препоръчвам да купувате Филипс. За другите не мога да се изкажа. Мелачката не е добра. Няма опция за контрол на температурата. Доколкото съм запозната автоматите са за удобство. Ако търсите добро еспресо няма как да го получите с  автомат.

# 384
  • Мнения: 1 962
Аз съм с Крупс и за обслужването няма никакви проблеми. Единствено ме дразни, че индикацията за изхвърляне на използваното кафе светва преди да се е напълнила докрай кошницата - явно са се презастраховали и е настроена на по-малко бройки кафета.
Наистина с ръкохватка стават по-хубави кафета, но пък автомата си е мързелива работа. Аз съм си настроил мелачката да ми смила на най-ситно, пускам двойна доза кафе, правя си блендове за да повиша аромата и си играя с настройките и на температурата. Пак не постигам качеството при ръкохватките, но общо взето вкусовете ми са задоволени.

# 385
  • София
  • Мнения: 3 029
Здравейте! До сега съм ползвала само еспресо машина с ръкохватка, но от известно време започнах да заглеждам кафеавтомати и се спрях на три модела, но не мога да реша кой от тях да избера 🙄освен за по-добро кафе, като поддръжка, консумативи за почистването коя е по-неангажираща за почистване? Ако можете да ми помогнете с избора ще съм благодарна ☺️
PHILIPS EP1223/00
KRUPS ESSENTIAL EA810570
Melitta® Solo

Ние си взехме тази седмица Melitta Solo и сме много доволни, а цената е много добра.
Единствен недостатък е, че се самопочиства в началото на правене на кафето и после при спирането си, та доста вода отива и трябва често да се излива и долива пшсле вода. А, и няма мляко, но ние капучино в нас не пием.

# 386
  • Мнения: 4 028
Здравейте! До сега съм ползвала само еспресо машина с ръкохватка, но от известно време започнах да заглеждам кафеавтомати и се спрях на три модела, но не мога да реша кой от тях да избера 🙄освен за по-добро кафе, като поддръжка, консумативи за почистването коя е по-неангажираща за почистване? Ако можете да ми помогнете с избора ще съм благодарна ☺
PHILIPS EP1223/00
KRUPS ESSENTIAL EA810570
Melitta® Solo

Ние си взехме тази седмица Melitta Solo и сме много доволни, а цената е много добра.
Единствен недостатък е, че се самопочиства в началото на правене на кафето и после при спирането си, та доста вода отива и трябва често да се излива и долива пшсле вода. А, и няма мляко, но ние капучино в нас не пием.
Ние имаме друга машина на мелита. Ако вашата има връзка с телефон, инсталирайте си апликацията Melitta connect (Ако не, вероятно някъде по настройките на самата малина). Там има опцията да се спре самопочистването при изключване.

# 387
  • Мнения: 7 694
В момента сме с такава кафе- машина, но искам да я сменям.
Не заради слугинаж, или подобно, а защото ми е шумна. Много мразя подобни "стържещи" звуци сутрин.


Моля за препоръки за нещо подобно, но да е по- безшумно.
С половинката пием кафето чисто, хубав каймак би бил голям плюс.
Но ми е важно да има  приставка за разПенване (може и контейнер за мляко, но не е задължително), т.к. дъщерята е голям фен на всякакви латета, капучино, макиато и т.н.
Благодаря.

Последна редакция: вт, 15 ное 2022, 18:22 от TuЛи

# 388
  • София
  • Мнения: 301
Няма как автомата да е тих-меле кафе на зърна ,дори да има малко по-тих едва ли ще се разбере с просто ухо. Все едно питате някой да Ви препоръча тиха кафемелачка-всички бръмчат няма как.
Купете си машина с капсули или мляно кафе-няма да бръмчи. Ако пък тази работи с мляно кафе ползвайте я с него за да Ви шуми.

# 389
  • Мнения: 7 694
Работи и с мляно кафе, както и машина с капсули имам (все още).
И въпреки това "драмата" ми си е актуална.
Ясно ми е, че няма как да са напълно безшумни машини, мелещи кафе.
Tърся по- малкото зло.

Общи условия

Активация на акаунт