Кафеавтомат – заслужава ли си и какъв да изберем. Тема N⁰3

  • 58 039
  • 828
  •   1
Отговори
# 360
  • Русе
  • Мнения: 7 793
Имаше в кашона, когато го купихме, но бяха 5 капки.
Понеже слагам блока в съдомиялната (това го няма в инструкциите, сама си го реших), после задължително го смазвам. Купих си масло от един сервиз за 10 лв., доволно количество.  Оригиналното не се продава само. В комплект е и е към 100 лв с други консумативи, които вече не помня какви са. Само обезмасляващи таблетки вземам оригинални. Те са към 11 лв,

# 361
  • Мнения: 2 741
Моят автомат е друг модел, имам го от около два месеца и блока го мия на ръка.
Но той е толкова мазен,че миенето досега не е махнало тази смазка и не съм го мазала.
Дали да не почна да си го мажа превантивно?

# 362
  • Русе
  • Мнения: 7 793
И за моят пише само под течаща вода, ама за мен това не е  миене. И самосиндикално реших да го пъхам в съдомиялната. След нея няма как да не го смажа. Но в началото не съм го смазвала на всяко миене. То, почва да се чува кога има нужда Simple Smile

# 363
  • Sofia
  • Мнения: 4 009
Някой има ли тази кафемашина - моля за мнения тъй като е с мелачка и ръкохватка в същото време https://www.technomarket.bg/kafeavtomati/delonghi-ec9155-mb-09205502

# 364
  • Мнения: 604
Някой има ли тази кафемашина - моля за мнения тъй като е с мелачка и ръкохватка в същото време https://www.technomarket.bg/kafeavtomati/delonghi-ec9155-mb-09205502

По добре разгледайте комбинираните машини на Lelit.

# 365
  • Sofia
  • Мнения: 4 009
Някой има ли тази кафемашина - моля за мнения тъй като е с мелачка и ръкохватка в същото време https://www.technomarket.bg/kafeavtomati/delonghi-ec9155-mb-09205502

По добре разгледайте комбинираните машини на Lelit.

Ще погледна благоря - не ми е позната марката.

# 366
  • Мнения: 4
Не съм съгласна ,че кафето от всички автомати е горе-долу еднакво. Също така стандартната гаранция е 2 г. не съм чувала някой да дава по-голяма гаранция.
Аз ще кажа ,че е задължително автомата да има следните настройки -повече позиции за едрината на смилане на кафето, настройки за температура на водата и най-важното е  количество/грамаж на кафето -тези настройки са много важно ,за постигане на добър резултат.
Аз съм с Delonghi ECAM22.110.B и съм доволна.

Здравей
Ако може малко помощ .. машината вече е взета
https://www.emag.bg/kafeavtomat-delonghi-etam-29-660-sb-1450w-15 … ification-section

Видях, че на мелачката има от 1-7 - кое е най подходящо ?
И в менюто има опция мисля за топлата вода и нещо за сила на водата, ако не го бъркам
Вече от менюто си има отделно късо/дълго/супер дълго и слабо/силно/мега силно - тук е според всеки какво желае
НО за първите опции не съм сигурен, кои са най-подходящо ... ако може някаква насока

# 367
  • София
  • Мнения: 301
[/spoiler]
Не съм съгласна ,че кафето от всички автомати е горе-долу еднакво. Също така стандартната гаранция е 2 г. не съм чувала някой да дава по-голяма гаранция.
Аз ще кажа ,че е задължително автомата да има следните настройки -повече позиции за едрината на смилане на кафето, настройки за температура на водата и най-важното е  количество/грамаж на кафето -тези настройки са много важно ,за постигане на добър резултат.
Аз съм с Delonghi ECAM22.110.B и съм доволна.
Скрит текст:

Здравей
Ако може малко помощ .. машината вече е взета
https://www.emag.bg/kafeavtomat-delonghi-etam-29-660-sb-1450w-15 … ification-section

Видях, че на мелачката има от 1-7 - кое е най подходящо ?
И в менюто има опция мисля за топлата вода и нещо за сила на водата, ако не го бъркам
Вече от менюто си има отделно късо/дълго/супер дълго и слабо/силно/мега силно - тук е според всеки какво желае
НО за първите опции не съм сигурен, кои са най-подходящо ... ако може някаква насока
Честито!
Важно е да прочетеш книжката преди експлоатация, там има обяснения и препоръки за настройки.
Първо сипи кафето и си направи 1-2 кафета,за да прецениш как е вкуса-силно/слабо,как изтича кафето и да ли е топло за вкуса ти и тогава започваш да настройваш. Машината идва с фабрични настройки-ще ти направи някакво кафе.Ако не ти харесва тогава преминаваш към настройки.
Настройка на кафемелачката:
Ако тече бързо, трябва да завъртиш мелачката за по ситно кафе, да речем ако сега е на 7 и тече много бързо и е воднисто го сложи на 6 ,пак направи 3-4 кафета,ако пак тече бързо и каймака е светъл намали отново на 5 или на 4.Но това трябва да става постепенно,тоест не от 7 на 1. Моята е почти на 1,но зависи от кафето ,случвало ми се е при различни марки да пипам настройката. Прочети в книжката за настройката на кафемелачката как се работи с нея, защото при моя модел кафемелачката се намалява в процеса на мелене на кафе ,тоест пускаш едно кафе и като започне да меля въртиш бързо на желаното число ,и трябва да се направят 3-4 кафета,за да се види промяната. Съответно  ако тече бавно се увеличава към 7.
Настройка на температурата на водата -моята настройка е на 3 от възможни 4-въпрос на вкус,на мен на 4 ми е прекалено вряло.

# 368
  • Благоевград
  • Мнения: 28
Здравейте! От близо година имам кафеавтомат Delonghi Magnifica S. Преди това бях с Delonghi с ръчка и бях много доволна от каймака, който правеше. Сега тази каквито и настройки да променям, каквото и кафе да взимам, каймакът не се получава добре. Не е плътен и почти веднага изчезва. Пак ще кажете каймак, та каймак - ама му се радвам много като го има... Моля за съвети от имащите такава машина. Какви са вашите настройки, какво кафе ползвате, получавате ли каймак... Благодаря!

# 369
  • Швейцария
  • Мнения: 1 809
И аз имам тази машина. Нищо не става с каймака. Пробвала съм всякакви кафета, не и не. Примирих се.

# 370
  • София
  • Мнения: 301
Аз съм със същата машина-има каймак. Напишете какви са Ви настройките на кафемелачката и силата на кафето,за да се разбере от къде идва проблема. Опитвали ли сте кафява Лаваца,Кимбо или Коста?

# 371
  • Мнения: 10 256
Аз бих попитала опитвали ли сте прясно изпечено кафе? С никое кафе не сме постигали хубав каймак, освен с прясно изпечено (съответно престояло колкото трябва и вече годно за употреба). Зарязахме всякакви препакетирани Лаваци и прехвалени кафета и разликата е огромна. Ние сме с Делонги Динамика. Марка кафе не мога да предложа, защото не сме в БГ. Но като попитаме там където пекат и обясним че не искаме кисело, искаме за еспресо и ни дават точно каквото обичаме. До сега не е било да не ни хареса. Пробвайте ако имате под ръка пекарна за кафе. Но трябва да им кажете че за автоматична машина купувате, да не ви набутат някое мазно кафе.

# 372
  • Мнения: 182
Здравейте! От близо година имам кафеавтомат Delonghi Magnifica S. Преди това бях с Delonghi с ръчка и бях много доволна от каймака, който правеше. Сега тази каквито и настройки да променям, каквото и кафе да взимам, каймакът не се получава добре. Не е плътен и почти веднага изчезва. Пак ще кажете каймак, та каймак - ама му се радвам много като го има... Моля за съвети от имащите такава машина. Какви са вашите настройки, какво кафе ползвате, получавате ли каймак... Благодаря!
И ние сме с такава. Сменяйте кафето, докато ви хареса. Довечера ще напиша настройките на нашата. Кафе купувам от Лидл - Bellarom - сивата опаковка.

# 373
  • Благоевград
  • Мнения: 28
Кафемелачката в момента е на 2, силата на кафето е на Макс. Кафето, което сега ползвам, е Rioba Espresso 55% арабика, 45% робуста. Съхранявам го в шкаф. Преди това съм ползвала Пелини, Кимбо, Лаваца...

# 374
  • Мнения: 11 594
Кафемелачката в момента е на 2, силата на кафето е на Макс. Кафето, което сега ползвам, е Rioba Espresso 55% арабика, 45% робуста. Съхранявам го в шкаф. Преди това съм ползвала Пелини, Кимбо, Лаваца...
С автомат никога няма да постигнете дебелата пяна (нали такава искате?), която се постига с ръчна машина с кремадиск.

Общи условия

Активация на акаунт