Кафеавтомат – заслужава ли си и какъв да изберем. Тема N⁰3

  • 58 483
  • 828
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1
Здравейте
Предстои ми покупка на кафеавтомат,спрял съм се на тези два:

https://www.emag.bg/kafeavtomat-magnifica-evo-ecam-290-61-b-15-b … 1-b/pd/DZT0GPMBM/


https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-cadorna-prestige

Моля за вашата помощ,силни и слаби страни на двата автомата.Надявам се че все ще има потребители със някой от двата.
Благодаря ви предварително!

# 331
  • София
  • Мнения: 1 274
Здравейте!
Може ли ядковото мляко да се ползва, като заместител на прясно мляко в контейнерите?
Блазни ме идеята да си взема автомат с много видове кафета, но не пия прясно мляко и не знам дали мога да го заменя изцяло...
Благодаря на отзовалите се предварително!

# 332
  • Мнения: 4 036
Здравейте!
Може ли ядковото мляко да се ползва, като заместител на прясно мляко в контейнерите?
Блазни ме идеята да си взема автомат с много видове кафета, но не пия прясно мляко и не знам дали мога да го заменя изцяло...
Благодаря на отзовалите се предварително!
Аз пия с бадемово мляко и нямам проблем.

# 333
  • Мнения: 4
Здравейте
Може ли мнение за хубав кафе робот, нещо което да прави кафе като хората и да не е много чупливо и да иска поддръжка постоянно.
Четох доста мнения и всеки си хвали неговото и не мога да преценя какво да взема.
Дори гледах този модел
https://www.amazon.co.uk/Sage-BES875UK-Barista-Express-Stainless … p/B072Q22S3J?th=1
НО той много не спада до роботите, но ако си заслужава бих го взел

# 334
  • Мнения: 11 642
Здравейте
Може ли мнение за хубав кафе робот, нещо което да прави кафе като хората и да не е много чупливо и да иска поддръжка постоянно.
Четох доста мнения и всеки си хвали неговото и не мога да преценя какво да взема.
Дори гледах този модел
https://www.amazon.co.uk/Sage-BES875UK-Barista-Express-Stainless … p/B072Q22S3J?th=1
НО той много не спада до роботите, но ако си заслужава бих го взел

Това си ръчна машина с мелачка.  Предполагам е добра,  но не знам дали мелачката е добра.
За мен ръчните машини правят по-добро кафе от автоматите.

Кафеджийте (CFBG, nрасе), помогнете на човека, моля!

Последна редакция: нд, 09 окт 2022, 20:34 от petiaivanov

# 335
  • Мнения: 604
Какви кафе напитки искате да приготвяте с автомата? Ако не ви е проблем да се занимавате с комплекта ръчна машина/кафемелачка, то това е добър избор с много възможности.

# 336
  • Мнения: 4
Предимно кафе
Предпочитам автомат, приемам компромиса, че няма да е топ кафето
Ако има опция и за мляко няма да е излишна...
Просто четох, че Филипс не са много ок, и след като са купили Саеко и те не са ок
И от многото мнения не знам в момента, коя си заслужава
Не се пие много кафе, няма да има голямо натоварване... Просто да не е някоя чуплива и много да си играе човек да я чисти постоянно.

Какви кафе напитки искате да приготвяте с автомата? Ако не ви е проблем да се занимавате с комплекта ръчна машина/кафемелачка, то това е добър избор с много възможности.

# 337
  • Мнения: 11 642
 Да не кажа голяма дума, но кафето от всички автомати е горе-долу еднакво. Едни са по-трошливи, а други не, но пък на тях и цената им си я бива.

# 338
  • Мнения: 604
...но кафето от всички автомати е горе-долу еднакво

Такова е и моето мнение, съвета ми е да вземеш нещо с възможно най-дългата гаранция.

# 339
  • София
  • Мнения: 303
Не съм съгласна ,че кафето от всички автомати е горе-долу еднакво. Също така стандартната гаранция е 2 г. не съм чувала някой да дава по-голяма гаранция.
Аз ще кажа ,че е задължително автомата да има следните настройки -повече позиции за едрината на смилане на кафето, настройки за температура на водата и най-важното е  количество/грамаж на кафето -тези настройки са много важно ,за постигане на добър резултат.
Аз съм с Delonghi ECAM22.110.B и съм доволна.

# 340
  • Мнения: 3 294
Там е работата, че са еднакви на кажем на 90%. Надали разлика от 10% си струва за разни модели и марки струващи х2 и х3 от другите.
Автоматите не теглят кафе, кара се на "око".
Затова там се кара опитно и като ви се хареса дадено кафе се кара с него. При различните кафета еднакъв обем кафе има коренно различен грамаж, а реално грамажа е важен.

# 341
  • Мнения: 11 642
Аз предпочитам еспресо, но пия и кафета от автомати и то често. Ходя командировки и се настанявам в хотели, разни жилища и в повечето има автомати. Не винаги имам време сутрин да седна на бара за еспресо. Ами пия си кафе от автомат, стига да не е много кисело или изгоряло.  Просто кафето от автомат е доста по-различно от еспресото ( не казвам, че е лошо).

# 342
  • Мнения: 4
Не съм съгласна ,че кафето от всички автомати е горе-долу еднакво. Също така стандартната гаранция е 2 г. не съм чувала някой да дава по-голяма гаранция.
Аз ще кажа ,че е задължително автомата да има следните настройки -повече позиции за едрината на смилане на кафето, настройки за температура на водата и най-важното е  количество/грамаж на кафето -тези настройки са много важно ,за постигане на добър резултат.
Аз съм с Delonghi ECAM22.110.B и съм доволна.




Мерси за инфото, но виждам още няколко модела на този ЕКАМ  350,370,356,23 ....
https://www.amazon.co.uk/s?k=Delonghi+ECAM&ref=nb_sb_noss

Да не би новите да са по-добре ?
Някъде мога ли да прочета точно какво значат тези цифрички за да преценя коя ще е подходяща за целите ми.

# 343
  • София
  • Мнения: 303
Вижте в emag.bg -там има описание и отзиви или в друг сайт за електроуреди.Моделите са различни някой правят млечни напитки други -не,зависи какво искате да прави машината. В YouTube също има ревюта и сравнения.

# 344
  • Мнения: 11 642
При някои модели разликата е само в цвета, а други са същите, но имат и приставка за мляко и бутони/функции за съответните млечни напитки. (това означават цифричките)

Общи условия

Активация на акаунт