216 кокетни противогазни костюми в НЕМСКАТА тема

  • 19 801
  • 751
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 262
Soft Click гимнатиката беше по повод офис работата и нуждата на очите от естествена светлина и пр. казах, че съм чела за гимнастиката и за гледане на зелено.

За децата казах само, че ако не е съвсем наложително веднага и чак толков аспешно не бих бързала и бих питала поне на още едно място.
Не съм казала когато някой има нужда от очила да не носи такива. Айде сега .

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 11:36 от bella_ciao

# 631
  • Мнения: X
Мда, като гледам осем часа в монитор, точно гледане в зелено ще ми спаси очите, не очила.

Бела, ти имаш ли диоптри, ама поне три? Аз толкова имах на 10.  Дъщеря ми ме задмина. Това с гимнастиките и зеленото е като да съветваш онкологично болен да пие джинджифил, мед и лимон. Има и други заболявания по очите, не само диоптри. Спохождат и млади хора и то внезапно.

# 632
  • Мнения: 5 262
Къде точно ти написах да не носиш очила когато работиш в офис или че няма заболявания по очите?
Но и да носиш и да не носиш и да ти се налага и да не ти се налага не е зле според мен гимнастиката и зеленото .   Ти пък не си длъжна да правиш така. Каквото искаш правиш.

# 633
  • Мнения: X
За съжаление след натрупан негативен опит с какви ли не лекари, нямам никакво доверие на никого. Sad Чета сама, събирам информация, търся 3-4-5-6 мнения... Знам, че никой не го интересува наистина моето/на детето ми здраве. Знам, че здравните каси имат в каталозите си остарели и направо вредни процедури. Знам, че много лекари нямат никаква мотивация да се дообразоват, но в случая и системата е виновна. За мен е безотговорно да се довериш сляпо на някого, само защото е учил медицина. Читави лекари има, но иди ги намери.
Скрит текст:
В Швейцария моя близка (тя е от доверяващите се) я свалиха директно от операционната маса, за малко да я срежат без причина. За щастие опериращият се е оказал читав и съвестен и е погледнал за какво става въпрос. Двама преди това бяха рекли - операция. Вече 4 години след това няма никакъв проблем, че и дете роди. Всичко това щеше да е смешно, ако не беше ужасно трагично. Sad Да си се доверява, който иска.
Превенцията е минимум 2ч на ден на естествена светлина.
Аз отсега съм се закахърила как ще осигурявам на детето достатъчно време навън в следващите години. Децата в училищна възраст са застрашени и от недостиг на витамин D заради седенето с часове в класните стаи, че и спортът е вътре. Weary Сами си разболяваме децата. Sad

При проблеми с очите бих преразгледала и храненето на детето.

# 634
  • Мнения: X
Къде точно ти написах да не носиш очила когато работиш в офис или че няма заболявания по очите?
Но и да носиш и да не носиш и да ти се налага и да не ти се налага не е зле според мен гимнастиката и зеленото .   Ти пък не си длъжна да правиш така. Каквото искаш правиш.

Написа, че в Германия за щяло и не щяло носят очила, чак си се уплашила и също се учуди какво било това малко дете да носи очила.

# 635
  • Мнения: 9 364
Синьо,
В класните стаи не влиза ли слънчева светлина, поне моите спомени са такива? Какъв е проблемът? Изкарала съм цялото училище в България и следване и т.н., недостиг на винамин D нямам. Пък и в немското училище поне при нас все още в междучасията ги изкарват навън, за разлика от българското. За мен по проблемни са децата като сина ми, които очи не откъсват от телефона и трябва насила да го изкарвам навън освен за футбол.
Извинявайте за лирическото отклонение, ама в тази тема имам чувството, че са се събрали изключително и само хора, които са с телосложение на топмодели, ядат изключително само здравословна храна и спортуват активно, и въпреки това все някакви хронични болести влачат. Започвам да се чувствам като
голяма бяла птица, която хем яде само неща от супермаркета, хем е дебела, хем възприема себе си и семейството си като здрави.

# 636
  • Мнения: 5 262
...

Написа, че в Германия за щяло и не щяло носят очила, чак си се уплашила ...


По скоро казах, че в Германия ми е направило впечатление че очила носят по-голям  % отколкото в БГ . Та чак се уплаших. Лека полека започнах да си намирам обяснения за себе си. И къде е проблема да имам наблюдения, да си задавам въпроси и да се опитвам да си обясня за себе си разни неща ? Нещо нередно да виждаш?

За останалото ако можеш да цитираш.

Синьо, за мен читав лекар е този, който има желание и търпение да те изслуша и да те разбере. И да помисли, да се заинтересува и да се информира.  Т.е. всеки лекар го може...   

 

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 13:01 от bella_ciao

# 637
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Извинявайте за лирическото отклонение, ама в тази тема имам чувството, че са се събрали изключително и само хора, които са с телосложение на топмодели, ядат изключително само здравословна храна и спортуват активно, и въпреки това все някакви хронични болести влачат. Започвам да се чувствам като
голяма бяла птица, която хем яде само неща от супермаркета, хем е дебела, хем възприема себе си и семейството си като здрави.

ССФ е винаги топ, дали в Бг или ДЕ Laughing

Дени, ние недостиг нямахме, защото след училище играехме на улицата, в университета аз редовно си пиех кафето навън, за теб незнам. Тук тези неща вече ги няма, друга е културата. Отделно май има значение под какъв ъгъл пада слънцето, тук по малко месеци може да се образува вит.Д.

Ние позволихме на детето да има един месенджър за връзка със съучениците. Никой не пише, само аудио съобщения си пращат Scream

# 638
  • Немция
  • Мнения: 6 887
Bella, малкият Бибитко е с далекогледство. Вродено далекогледство (не е от липса на светлина или поради лошо хранене, тоест начин на живот). Всички деца първоначално са далекогледи, но някои не го израстват.
Големият също го водих преди време, също има леко далекогледство, което обаче в момента не налага слагане на очила. При малкото е силно изявено и дори е нараснало с 1 диоптър за последната година. При растеж не е необичайно.
Защо реши, че очила се изписват, без да се налага? Ако диоптърът нарасне така и с неносенето на очила нанеса повече вреда?
Аз се радвам, че живеем във времена, когато има очна медицина и очила.

Доколкото знам, операция на кривогледство е доста рисково начинание и немалко родители се отказват да подложат детето си на такава оперция. Но някои си остават с кривогледство завинаги.
Имаме младо семейство съседи, мъжът е с кривогледство,не е имал късмет да изчезне, със сигурност влияе на самочувствието.

Бльо, в един момент обаче и самообразоване  не е достатъчно. В един момент се налага и остарялата и вредна медицина да се намеси. Дано не се налага, де.
В Германия лекарите са задължени чрез точкова система да се дообразоват, за да запазят определена квалификация.
Не знам, критичност е добре, но ми се струва, че имаш прекалено високи очаквания.

И за мен вредата от инвазията на телефони и други техники е в пъти по-голяма от седене в училище. Добре, че има забрана да се ползват в училищата.
Как е в големите класове, май  имаше някакви изключения за по-големите ученици?

# 639
  • Germany
  • Мнения: 7 950
В България масово не слагат очила, докато не стане супер наложително. Тук, според мен, се грижат повече за здравето си и отделят време за профилактични прегледи. Не всички, разбира се, но по голяма част от населението, сравнено с БГ.
Недостига на вит.Д е заради липсата на слънце. Ето сега по прогноза го дават 10 дена дъжд. Ако ще по цял ден да стоим с чадърите навън, без добавки няма да стане.

# 640
  • Мнения: 5 262
Къде някой писа че е топ?
Вече съвсем се чудя кой къде и какво чете и после пише тук Smiling Imp
Бибит ами както виждаш информирана си , проверяваш и знаеш кога и с какво да изчакаш. Какво друго казах ?
Мога да разкажа една смешна случка. Малкото още в предучилищнта, т.е. на 5 някъде отива на една контрола при детския , който казава - всичко е топ, само където нещо не го разбирам това с очите ... идете на очен. И ние шах и паника записваме час и отиваме на очен . Обясняваме как всякакви легота реди, как събира малки мидички по плажа ... абе шашкаме се ... той го слага на същото такова табло и се започва да му посочва онова 90 % мълчи в останалите картинки нещо смрънква . Лекаря - ама той нищо не вижда и ние съвсем подлудяхме да му обясняваме , че дребото всичко вижда  . Той казва NEIN!  нещо явно не е наред идете при някаква лекарта с някаква спец . апаратура ... . Ние в цялата паника наблюдабаме детето , говорим си , четем, обсъждаме с кого ли не какъв ли феномен може да го е нападнал ... само с детето дето не говорихме за да не го тревожим. Специалната лекарка със специалната апаратура каза топ. Нищо му няма . По-добре не може да е.
На излизане от кабинета аз вече го питам - ама ти как не ги видя на таблото и той ми вика - аз ги видях, но ти видя ли ги ? Едното прилича на чорап и на ботуш . И аз какво да кажа? Чорап или ботуш. Другото прилича на патица и на някаква друга птица каза . И аз какво да кажа  ? ...  И затова нищо не казах.
Той си е такъв , точен . Като не е сигурен какво да каже си мълчи. А и рисува мног охубаво . Никога няма да нарисува нещо, което е ни чорап ни ботуш.
И друга имам, но няма сега да я пиша да не става дълго.

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 14:15 от bella_ciao

# 641
  • Мнения: X
Всеки си разбира, каквото си иска. Laughing Всеки си пише, каквото си иска. Grin Аз на мен си не вярвам какво пиша, та камо ли на другите. Stuck Out Tongue Winking Eye

През стъклото не минава пълният спектър на светлината. Мислех си, че всеки го знае. Rolling Eyes За витамин Д говорех по принцип, има изследвания за масовия недостиг по тези географски ширини, не си го измислям аз (моля, проверете си информацията, не ми вярвайте!, не нося отговорност, пиша каквото си искам). А бил важен за какво ли не особено при подрастващите. Това също го знам, 'щото чета неща, които не са ми в компетенциите. Dizzy Face

Бибит, не ме разбирай погрешно, съвременната медицина е супер за спешни състояния. Работещите в спешни отделения, хирурзи и подобни имат пълното ми уважение! Но за разни неспешни/хронични състояния... положението е плачевно. Или както неведнъж съм казвала, явно аз попадам на некадърни. Става въпрос за niedergelassene Ärzte. Ти се засягаш, защото мъжът ти е лекар, но никой не визира него. Simple Smile С това имаш огромното предимство, че винаги имаш на разположение доверен компетентен човек. А аз нямам и имах очаквания, да. Вече нямам. Скоро ще мога да пиша сама медицински трудове. Laughing

Преди години си контузих коленете (сакатлък) и се разскърцаха зловещо. Двама ортопеди не можаха да ми обяснят що така и откъде иде този звук (явно много исках да знам). Щяла съм да си скърцам до живот, освен ако не ми нахакат инДЖекции с не знам си какво си и не нося не знам си какви си стелки, също до живот. Седнах сама да чета, какво друго ми оставаше. И сама си намерих упражнения и вече само едното скърца, но се чува само с долепено до него ухо.

Deni-meni, да не отваряме темата за килограмите, моля. И се засрамих... днес не съм се помръднала още, а омахах 1/2 шоколад вече. Не ставам за ССФ. Обещавам да ида да тичам, да направя 100 лицеви без почивка и челна стойка.

... хора, които са с телосложение на топмодели, ядат изключително само здравословна храна и спортуват активно, и въпреки това все някакви хронични болести влачат.
Това беше много грозно. Въпреки това желая на цялото ви семейство никога да не се разболявате от нищо!

Последна редакция: вт, 11 май 2021, 15:06 от Анонимен

# 642
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526

му обясняваме , че дребото всичко вижда  . Той казва NEIN!  нещо явно не е наред идете при някаква лекарта с някаква спец . апаратура ... . Ние в цялата паника наблюдабаме детето , говорим си , четем, обсъждаме с кого ли не какъв ли феномен може да го е нападнал ... само с детето дето не говорихме за да не го тревожим. Специалната лекарка със специалната апаратура каза топ. Нищо му няма . По-добре не може да е.
На излизане от кабинета аз вече го питам - ама ти как не ги видя на таблото и той ми вика - аз ги видях, но ти видя ли ги ? Едното прилича на чорап и на ботуш . И аз какво да кажа? Чорап или ботуш. Другото прилича на патица и на някаква друга птица каза . И аз какво да кажа  ? ...  И затова нищо не казах.
Той си е такъв , точен . Като не е сигурен какво да каже си мълчи. А и рисува мног охубаво . Никога няма да нарисува нещо, което е ни чорап ни ботуш.
И друга имам, но няма сега да я пиша да не става дълго.

 Това българинът не го може! Smiley

Защо очният е изполвал психическият Тест на Роршах, не ми е известно.  Оставам в чуденка!
Има и модификация – Където в картината р петното трябва да откриеш няколко фигури– обикновено, животни или птици.

# 643
  • Мнения: 5 262
Айде ... Шехи до какъв тест стигнахме .  С петна. Пак взех да се чудя в коя тема пиша кой в коя чете ...
Съвсем нормално табло му показа с картинки. Отзад свети лампа. За възрастните е подобно табло с букви и символи. За децата картинки.
 Може пък ако беше с петна по-да не се беше замислял. Защото с картинките е по-конкретно да кажеш другия какво е искал да нарисува. Пък и третия какво очаква да чуе  ... сложно.  Smiling Imp

Голям майтап с децата.

# 644
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Sorry Бела, моя е грешката!

За чуденето си права!  Smile

Общи условия

Активация на акаунт