Защо майки са агресивни към други майки?

  • 15 863
  • 442
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
А, този момък с гаденето е специален случай, това му е поне десета тема и контекстът е друг. Няма какво смислено да му се отговори.

Не-не, не младежа с дебилните въпроси. Това си беше стара тема, от преди година сигурно, нормална жена пита как да намали гаденето - просто очите ми останаха на челото като прочетох 15 коментара и нито един по темата...

А, ясно, сори, аз веднага се сетих за него, даже нова тема е пуснал... Simple Smile

Има такива фрустриращи теми, уж много отговори, а реално нищо.

# 31
  • Мнения: 174
Доста често шейм-ващите са с най-невъзпитаните деца. Но аз не съм агенция за статистика, просто лично наблюдение. Прекарват повечето време за даване на акъл, вместо в практикуване.

Не случайно в цял свят е популярен терминът “мом шейминг”. Съдят се решенията на жените как да си отглеждат децата. По принцип жените имаме отвратителния навик да се бъркаме в чуждите решения и да ги критикуваме дори и да не ни се иска мнението. За мен това е отвратително държание.
Съдиш някого за АМ и че детето е с памперс на 2 години, но ако му забие шамар пред всички обръщаш поглед в страни и “я, туй не е моя работа”
Аз лично бих показала един среден пръст на всяка една, която ми каже ама що така правиш, що детето не е с 10 ката дрехи, що си му дала АМ, що е толкоз енергично, що, що, що! Simple Smile
Аз от жени съм чувала най-грозните епитети за същия пол. Зли сме, вкоренето ни е от село яяяяяко Simple Smile

# 32
  • Мнения: 6 622
Като гледам начина, по който съдиш друго мислещите, не смятам, че си по-различна от тях....
И ти критикуваш, само че друго.

# 33
  • Мнения: 174
На нито една майка не съм ѝ казала нищо за това как се държи детето ѝ, обаче. Но предполагам както и да си формулирам написаното, ще ми отговориш така (на база този коментар и предния ти).

Като гледам начина, по който съдиш друго мислещите, не смятам, че си по-различна от тях....
И ти критикуваш, само че друго.

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, не, ти само хейтиш с размах! С какво си по-различна?

# 35
  • Мнения: 174
Питам кой ден е, викат ми: вън е светло. Вместо дискусия да има и да се замислим всички какво ни куца, излиза че ключово е другия да излезе “някакъв”. Е, добре. И аз съм лошаз. А сега като го уточнихме, се надявам да си говорим по темата ☺

Е, не, ти само хейтиш с размах! С какво си по-различна?

# 36
  • Мнения: 6 622
На нито една майка не съм ѝ казала нищо за това как се държи детето ѝ, обаче. Но предполагам както и да си формулирам написаното, ще ми отговориш така (на база този коментар и предния ти).

Като гледам начина, по който съдиш друго мислещите, не смятам, че си по-различна от тях....
И ти критикуваш, само че друго.
Е, аз ти казах, че ти насочваш злобата си в друга посока.

# 37
  • Мнения: 1 073
Ама естествено, че хейтърите са за хейтене! Какво? Да си дадеш другата буза ли? Да мълчиш ли?
Много ми е интересно какво искате да кажете Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече го казахме - при поставяне на въпроси за публично обсъждане е така - ще чуеш всякакви мнения. Ако не си готов за това, просто не питаш на всеослушание.

# 39
  • Мнения: 174
Взимам една пещера и бутам камъка на входа? Не става, не можеш да избягаш от хора генерално. Всъщностност темата е не , за да питам, а защото се замислих, че всички сме го правили това с изливането на злоба в грешна посока и някой път като видиш някой как го адресира се замисляш. Е, един да се замисли, пак е добре.

Вече го казахме - при поставяне на въпроси за публично обсъждане е така - ще чуеш всякакви мнения. Ако не си готов за това, просто не питаш на всеослушание.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
И ти като се замисли до какъв извод стигна за себе си? Така де, поне да разберем какви са изводите ти по темата!

# 41
  • Мнения: X
Добре де, всички са зли и злобни, трябвало да се замислят какво им куца, ти замисли ли се какво куца на теб, че получаваш редовно подобни реакции и защо ги приемаш навътре? Хората не можем да ги променим, фокусът е грешен.

# 42
  • Мнения: 1 314
Естествена женска черта, която може да бъде "прочетена" почти във всяко женско мнение. Сравнявайте, при мъжете разговорът изобщо не протича по същия начин, както при жените.
Скрит текст:
Преди време попаднах на лекция по астрология обясняваща жената и влиянието на двете женски планети  луна и венера. Луна и венера са естествени врагове. Според тълкуванието на астролога, вътрешно жената е луна, но когато вижда друга жена, тя вижда външното проявление - венера - врагът. Завист, злоба, каквото ти хрумне се заражда вътре в тая луна, щото и тя иска да е венера,  харесваната, блестящата,  с едни гърди по-напред от останалите. И реакцията е негативна... Може да сравните и други опити за обяснение на това чисто женско явление,  което да ви импонира на разбиранията, но си остава факт, че жените към жени се държат преобладаващо като към враг, съперница и дори в приятелството има едни моменти на съревнование и дразнене...

Последна редакция: нд, 25 апр 2021, 10:50 от Vasudevaya

# 43
  • Мнения: 174
Сигурна ли си? Писалите над теб (извинявам се, че на “ти”) май не са от женски пол.

Естествена женска черта, която може да бъде "прочетена" почти във всяко женско мнение. Сравнявайте, при мъжете разговорът изобщо не протича по същия начин, както при жените.
Скрит текст:
Преди време попаднах на лекция по астрология обясняваща жената и влиянието на двете женски планети  луна и венера. Луна и венера са естествени врагове. Според тълкуванието на астролога, вътрешно жената е луна, но когато вижда друга жена, тя вижда външното проявление - венера - врагът. Завист, злоба, каквото ти хрумне се заражда вътре в тая луна, щото и тя иска да е венера,  харесваната, блестящата,  с едни гърди по-напред от останалите. И реакцията е негативна... Може да сренете и други опити за обяснение на това чисто женско явление,което да ви импонира на разбиранията но си остава факт, че жените към жени се държат преобладавао като към враг, съперница и дори в приятелството има едни моменти на съревнование и дразнене...

# 44
  • Мнения: 11 340
Защото АНОНИМНОСТТА вади грозното, пошлото, заядливото, комплексите и желанието за конфронтация в тези жени.
В живота подобно вербално агресивно поведедение ще доведе от изолация до явен бой на публично място.
Комплекси, злоба, желание за доминиране, ниска самооценка, неудволетвореност от собствения живот, желание да наранят, обидят, самоизтъкнат, собствено величие - богат спектър от мотиви стоят зад повечето ненужно агресивни отговори, завоалирани като помощ.
Тъй като съм в този форум вече 16 години виждам колко ескалираха с годините тези злобни отношения. Преди сякаш това го нямаше и постоянно и по-смело се пускаха теми. Сега всеки здравомислещ пуска максимум 2 теми и се осъзнава, че помощ няма да получи, а предимно нападки и ще приключи с молба за заключване на темата. Според мен това е и причината за отлив от форума.
Ако трябва да съм честна следя няколко групи във ФБ - там където админите не пресекат подобно поведение категочино и системно се случва същото - излив на жлъч и заядливот. А в групи с безкромпромисни админи, които не приемат и веднага реагират на всяка форма на агресия - си е направо кеф.

Общи условия

Активация на акаунт