Отговори
# 75
  • Мнения: 1 073
Ние вече от 3 седмици говорим как усещаме движение е все по-малко ритници.... това е нормално съответно.
За поемането на въздух, не знам, при мен детето вече е с главата надолу и дишането ми е по-леко, но нищо чудно да е защото бешите дробове са не на особено правилното си място.
Мери, гледат ли те на доплер? Как в кръвотока към матката?

# 76
  • Мнения: X
Мери,и аз съм в подобна ситуация. Тук не ги мерят в седмици,а в проценти за възрастта. Въпреки че на ултразвука ,когато правят замерването се изписва и седмицата,и аз виждам че сме с около 5-6 дни назад по мерки.Моята бебка по тегло се движи около 25тия процент за възрастта си,което е дребно. 28+3 беше 1200гр. Сега чакам в петък да видя как ще е на 30+3. Кръвотока в пъпните съдове е важен да е добре,и да се вижда че бебето наддава,така ми казаха.Тогава просто ще имаме по-дребни бебета.Но си е необходимо често следене.
Дъщерят ми я родих 39та седмица 2880. Предполагам ,че и тя е вървяла така дребна ,но тогава бях на 32,безпроблемна бременност и ме следяха 'от дъжд на вятър' .

# 77
  • Мнения: 318
Здравейте! Идвам да помрънкам.. Стане ли това време- следобед и вечер се започва тежест в гърдите и трудно поемане на въздух, особено пък ако съм легнала. Дали е възможно бебчо да застава някак и да е от това? И също така от няколко дни не са толкова отчетливи ритничетата, усеща се движение, но не като преди седмица примерно, дали може да е станало тясно? Притеснявам се честно казано..

И аз дишам малко по-трудно вече,но е нормално.Мисля даже,че и по-зле ще става.За мърдането поне според мен също не се притеснявай,има дни в които моето зайче е мн активно,има такива в които не.Даже една вечер преди няколко седмици така се бях панорала,че в 10:30 вечерта бях в селена на скан.Обясниха ми,че е нещо напълно нормално да има активни и не чак толкова активни периоди.Друго което съм забелязала,почивните дни особено неделя сме бая мързеливички.

# 78
  • Мнения: 346
Мери, и аз пия Флебодия. Имам лек проблем с кръвотока през пъпната артерия, който трябва да се следи на всеки 2 седмици с доплер (това поне е според двама лекари, с които се консултирах). Моето бебче в 28+2 дни го измериха 1.370гр,отговаряла на 29г.с. Казаха ми, че ще трябва стриктно да следим как наддава бебето. Чак на 10.05 съм на преглед и нямам търпение да разбера как вървят нещата.

# 79
  • Варна
  • Мнения: 747
Березина,за мърдането ясно,нормално с 😊 Важното според мен е да се усеща всеки ден (ако бъркам ме поправете).
За задуха,мисля,че старото ми АГ във Варна ми беше казвала,че мога да го получа в последните от притискането на вената кава (отново може да бъркам,че пиша по спомен вече)

# 80
  • Мнения: 9
Ами вчера не ме е гледала с доплер, последно в началото на месеца друг лекар ме гледа и не каза нищо и затова предполагам, че всичко е било наред, мисля да ида за второ мнение отново при него, че ми е притеснено.

# 81
  • Мнения: 242
Момичета, вчера изживях ужасен ден. В понеделник бях на консултация и споделих, че според мерките на АГ-то бебина изостава 1-2 седмици на корем и избързва с 2 седмици на глава. Като килограми я измери 1400гр. Каза, че всичко и се струва добре, но мен много ме глождеше тази разлика. Вчера бях на 3та фетална при Марков и той каза, че при плода има лека асиметрична ретардация, измери коремчето още по-малко отколкото го мери АГ, а като килограми 1040гр в 29 г.с. Разликата между коремче и глава е почти 5 седмици. Обясни ми, че плацентата не работи добре и затова всичко, което отива към бебето се пренасочва към главата, а коремчето изостава. Гледа кръвотока към матката и той е добър. От вчера съм като болна и не знам какво да правя. Уж се следя на частно и имам доверие на АГ, но тя не намира проблем, нищо не ми изписва с цел поне да се опитаме това изоставане да не се задълбочи. Марков каза, че трябва стриктно да се наблюдава, но на въпроса ще продължи ли да става това разминаване по-голямо не ми отговори. Чувствам се в безизходица, защото ми трябва лекар, който много внимателно да ме следи ако ще и това да значи да не излизам от болницата, а моята АГ очевидно не е от тези....

# 82
  • Мнения: 255
Момичета, вчера изживях ужасен ден. В понеделник бях на консултация и споделих, че според мерките на АГ-то бебина изостава 1-2 седмици на корем и избързва с 2 седмици на глава. Като килограми я измери 1400гр. Каза, че всичко и се струва добре, но мен много ме глождеше тази разлика. Вчера бях на 3та фетална при Марков и той каза, че при плода има лека асиметрична ретардация, измери коремчето още по-малко отколкото го мери АГ, а като килограми 1040гр в 29 г.с. Разликата между коремче и глава е почти 5 седмици. Обясни ми, че плацентата не работи добре и затова всичко, което отива към бебето се пренасочва към главата, а коремчето изостава. Гледа кръвотока към матката и той е добър. От вчера съм като болна и не знам какво да правя. Уж се следя на частно и имам доверие на АГ, но тя не намира проблем, нищо не ми изписва с цел поне да се опитаме това изоставане да не се задълбочи. Марков каза, че трябва стриктно да се наблюдава, но на въпроса ще продължи ли да става това разминаване по-голямо не ми отговори. Чувствам се в безизходица, защото ми трябва лекар, който много внимателно да ме следи ако ще и това да значи да не излизам от болницата, а моята АГ очевидно не е от тези....

Аз по едно време бях  с изоставане със стомаха на малкия. Беше по малък като размер,а кръв отоците си бяха Ок и килата при бебето.
Пих билкова кръв, б12 и д, които ги вдигнах на Горна граница и на следващата морфология стомахчето беше вече в нормални размери(но незнам дали това беше нещото повлияло). Можеш да прибваш при Сигридов, знам че той точно такива случаи помага!!!
Не се притеснявай и ще стискаме палци всичко да се оправи!!!!

# 83
  • Мнения: 242
Александра, колко беше изоставането и как се движеше главичката? При Сигридов предполагам, че часове няма за доста време напред.

# 84
  • Мнения: 255
Александра, колко беше изоставането и как се движеше главичката? При Сигридов предполагам, че часове няма за доста време напред.

При мен от доста време глава и крака се движат със седмиц/две напред и сега все още е така.
Като килограми е в нормата или малко повече за седмицата.
Но като бях в 20 седмица, Сигридов го видя този намален стомашен обем, дори ми го “нарисува” на екрана как трябва да е в онази седмица а при мен беше наполовина. Но не намирам инфо дали е било само той като орган или цялостно коремчето. И след това, както той казва подобрихме средата- с тези витамини и добавки и сега като бях в 28 седмица, вече размера си неше Ок. А от два месеца б12 и д го държа към Горна граница.
Все пак пробвай, за бременни знам че се намират часове особено като кажеш че имаш и притеснения.

# 85
  • Мнения: 242
При мен от доста време глава и крака се движат със седмиц/две напред и сега все още е така.
Като килограми е в нормата или малко повече за седмицата.
Но като бях в 20 седмица, Сигридов го видя този намален стомашен обем, дори ми го “нарисува” на екрана как трябва да е в онази седмица а при мен беше наполовина. Но не намирам инфо дали е било само той като орган или цялостно коремчето. И след това, както той казва подобрихме средата- с тези витамини и добавки и сега като бях в 28 седмица, вече размера си неше Ок. А от два месеца б12 и д го държа към Горна граница.
Все пак пробвай, за бременни знам че се намират часове особено като кажеш че имаш и притеснения.

Може ли само да ми кажеш какъв Б12 приемаш и как?

# 86
  • Мнения: 177
Аз също се интересувам за б12. АГ ми изписа някакъв Ankermann 1000mg по 1на ден, но все си мисля, че е малко дозата. А б12 ми беше малко под долната граница, скоро не съм го изследвала.

# 87
  • Мнения: 318
Добро утро мами,да питам на някоя от вас случвалоли се е... снощи като бях до тоатлетната и се забърсах имаше петънце светло розова кръв и аз много се притесних.От тогава бях няколко пъти-нищо,а бебче си помръдва.Звънях на доки но не ми отговори,писах му и сега чакам но да питам и вас.За преглед ли съм?

Вени,виж и при друг лекар...аз до преди месец си живеех в чужбина и се върнах защото са меко казано некадърници и не ме следяха.Тъй като съм от Пловдив бях си набелязала за болници Селена и Пълмед,от Пълмед се отказах защото и там доктора ми даде леко изоставане и много ниско тегло на зайчето.После в Селена всичко си беше в норма.А на 22ри бях на ФМ при Б.Иванов (тук четох много добри отзиви за него) каза,че всичко е наред. Успокой се до колкото можеш и потърси друго мнение. 🍀

# 88
  • Мнения: 1 073
Сигридов ми е изписал Б12 метилиран, снимах го преди няколно дни, слагам го пак:

Назначено ми е да пия по 2 таблетки на ден.

# 89
  • Мнения: X
Newmama, на каква квалификация се облягаш,за да наричаш некадърници лекарите където си била?
Аз не живея в България ,и признавам ,че някои от подходите тук са много по-различни  от тези на българските лекари. Тук се работи с научни доказателства и изследвания , а в БГ се работи и предписва и много повлияно от 'модата' във фармацията,и от личното мнение на всеки лекар. Гледам как тъпчат жените с хранителни добавки и препарати ,за които не се знае много. А и това своеволно пускане на какви ли не изследвания от лаици като нас,не ни помага ,когато започнем да се диагностицираме чрез Гугъл.А после хукваме от лекар на лекар,къде за да ги плюеме,къде за да ги хвалиме, а те не работят единно и с унифициран научно доказан подход,защото такава е системата.
А българите в чужбина често не знаят езика,очакват нещо си,което си представят че трябва да получат,не разбират какво им се говори,не могат да се интегрират и разбира се винаги другите са ни виновни.
Не искам да засегна никого, споделям лично мнение и наблюдение.

Последна редакция: чт, 29 апр 2021, 09:53 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт