Егоист в името на щастието...

  • 5 098
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 245
На приказки по чатчето е лесно, всеки обещава, нещо като предизборната кампания преди всички избори. И след това идва големия х.....
Авторке, този твой бивш има ли представа как се гледа малко дете, има ли представа какъв е живота на двойка с дете, дали е готов да се вкара отведнъж в този филм? Да не стане да избяга след месец-два или да иска да засилите детето по баби, пък вие да си карате меден месец(и)? Много лекомислено разсъждаваш, колкото да мъжът ти, може да е всякакъв, но не забравяй, че ти си си го избирала, ти си решила да имаш дете от него. Явно не си вадиш бележка от грешките, само да ти кажа по същия път вървиш. Като не те устройва тази връзка с бащата на детето ти, разделете се, започни на чисто, започни връзка с бившия като искаш, но не бързай за съжителство с детето. Ако е сериозен, ще си проличи след известно време.

# 61
  • Мнения: 17 410
Така де, струва си, понякога обаче - докато разбереш, че не си струва. Да запознаваш децата си с всеки, що ти се е сторил подходящ Simple Smile
Дренче, аз никога не съм сменяла мъжете като носни кърпи, споко.

И един стига Simple Smile, но не става въпрос дали и колко пъти ги сменяш, а иде реч за смисъла на празните приказки в бъдеще време.

# 62
  • Мнения: 155
Само и да добавя,че да отчуждаваш детето от единият родител е противозаконно и нарушава правата и на родителя и на детето.Дори бяха давали по телевизията един баща,който е спечелил правата над детето точно по подобни причини.  Майката започнала да обяснява на детето,че има нов татко,дори спели в едно легло за да свиквало детето.

# 63
  • Мнения: 4
Относно бившия просто има един чат , нищо повече , няма срещи  и тн. ако изобщо нещо излезе не мисля преди развода да се виждам с когото и да било Simple Smile явно не съм се изразила правилно , нито пък мисля ако се разведа да заживея веднага с него и такива , просто е факт , който отбелязах ... така излезе , че съм изневерявала и че си пиша с различни мъже, нищо подобно Simple Smile за разлика от мъжа ми , но ест това си е моя грешка , че му простих и все още живеем заедно заради детето.

# 64
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 440
Е, то едното не пречи на другото...
Може да се разделиш с мъжа си, който явно не обичаш и освен детето, друго не ви свързва. Представяш ли си още, примерно, 15 години да живееш така с него, заради детето?! Едва ли и то ще е щастливо, ако родителите му имат брак, който е просто проформа.
Не пречи да се видиш и с бившия - няма нищо лошо човек да има отворена една вратичка към евентуално щастие, вкл. и към любовта. За мен това не са сметки, както някой беше коментирал по-горе.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 14 554
Авторката защо се е разделила с бившия?

# 66
  • Мнения: 12 888
Авторке, доколкото разбирам, ти не се развеждаш заради детето. Ама не си щастлива така, щом говориш в заглавието за щастие. Ако с този сегашния не си щастлива, пък направи нещо по въпроса, за кога чакаш да си щастлива - на 70?

# 67
  • София
  • Мнения: 19 402
Пришка ми излезе на езика да обяснявам, че мъж трудно взема дете под 10 години, освен ако майката не е наркоманка или луда или откаже да се грижи.
Добре, че преди години някой го каза на мен. Обясни на мъжа как му мяташ една издръжка и си живееш живота и виж как ще реагира

Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 17:25 от Cuckoo

# 68
  • Мнения: 6 166
Авторката да тропне с краче и да се премести при техните на новата работа.

Ако не иска да я последва мъжът й - да се изнесе на квартира или са търси някоя по интернет, която да го хрантути.

С бившият-потенциален бъдещ - по-добре да е много добре подплатен финансово, защото ако не е може за това той и родата им да я искат. В съседна тема са обяснили как с брачен договор може да й вземат всичко.

# 69
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 570
Не мисля, че на детето ще му е добре да расте в дом, където родителите не се обичат и си вдигат скандалчета, че и си чатят извън семейството. Тези неща се натрупват, дори сега да са дребни. Вие явно сте тръгнали към раздяла, по добре я довършете.

# 70
  • Мнения: 5 508
Не знам колко глупав и/или наивен трябва да е човек за да смята, че познава добре някой, с когото е имал връзка 6м.
Не знам и как може да вярва, че някой таи реални чувства към човек, с когото се е разделил преди поне 3год.
Това е носталгия по миналото и няма общо с реалните чувства, още повече щом единия вече има и дете, което задължително ще промени ежедневието им при едно евентуално събиране заедно.

Авторке, пишеш, че от години имате проблеми. Защо, аджеба, му роди дете тогава?
Вземи се стегни, разведи се и си оправи личния живот, а после мисли за 'нов баща'.

# 71
  • Мнения: 1 189
При бивш не се връща. Закон.

# 72
  • Мнения: 18 371
По принцип съм чела из форума за хора, женени след три месеца познанство (например) и никой не им е обяснявал колко глупаво е това, но явно трябва. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 79
При бивш не се връща. Закон.
"Понякога Господ ни среща с бившите, само за да провери дали още сме толкова глупави" 🙂

# 74
  • Мнения: 3 021
Има и случаи, в които хората се преоткриват, но това не са чак толкова чести случаи. По-скоро звучи като да намира отдушник авторката.

Общи условия

Активация на акаунт