Бременност и развод

  • 2 370
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, в ужасна ситуация съм...
Имам брак с мъж с който не вървеше връзката и се разделихме но не сме се развели, бременна съм но от мъжът с когото съм в връзка сега ако искам да задържа бебето има ли вариант то да не е на името но законния ми съпруг а да е с мойте имена????

# 1
  • София
  • Мнения: 28 571
Т.е. да се води с неизвестен баща?

# 2
  • Мнения: 3
Т.е. да се води с неизвестен баща?
Има ли вариант да не е на името на законния ми съпруг?

# 3
  • София
  • Мнения: 28 571
Виж тази тема -  https://www.bg-mamma.com/?topic=1337954

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 468
Не! Единственият вариант е да се разведеш преди да родиш, и веднага да подпишеш брак с биологичния баща на детето ти.
После става доста сложно и скъпо припознаването. Трябва да ходите в съда и да оспорвате бащинството.

Доста месеци след развод детето също се пише на бившия мъж.

# 5
  • Мнения: 39 315
300 дни след развод.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 775
Не, автоматично ще е на името на съпруга. Дори при развод утре и вече настъпила бременност, няма да хванете срока...

# 7
  • София
  • Мнения: 28 571
В другата тема твърдят, че ако сключи брак с новия мъж преди раждането, тези 300 дни нямат значение и тогава баща на детето ще се води новият съпруг.

# 8
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Май има някаква вратичка, защото когато на вуйчо ми се роди дъщеричката жена му нямаше развод с първия си мъж или тамън се бяха развели,но малката си носеше имената на вуйчо(обаче идея си нямам как стана, защото и аз знам за тези 300 дни,а сестра ми като се е родила също са ходили в съда, защото не са били минали тези 300 дни от развода на мама и татко,а тя е дете на втория ми татко,там моя баща е казал,че не е баща на бебето и тъй)...

# 9
  • Мнения: 39 315
При повторен брак няма проблем.
Всъщност най добре адвокат.

# 10
  • Мнения: 6 701
Развод по взаимно съгласие и веднага сключване на брак с бащата на бебето. Иначе дела за доказване на произход.

# 11
  • София
  • Мнения: 17 775
В другата тема твърдят, че ако сключи брак с новия мъж преди раждането, тези 300 дни нямат значение и тогава баща на детето ще се води новият съпруг.
Да, ако се ожени за новия, става.

# 12
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 880
Мъжът в брак нищо не признава. По закон се води баща на детето, заченато по време на брака.

Авторке, както да те посъветвали вече - развод и брак с бащата на детето. Само при развод, в 300 дни от зачеването, ще бъде записано с баща бившия ти съпруг. Да го запишеш на твое име, тоест без баща, в този случай е невъзможно.

# 13
  • Мнения: 3 841
Имам приятелка в подобна ситуация. Тя се беше разделила със законния си съпруг , но нямаха официален развод. 10 години си живяха така без официален развод. После тя срещна друг мъж и му роди дете. Разведе се по взаимно съгласие и после бащата на детето си го припозна. С него все още нямат брак

Аз реално не разбрах дали авторката иска детето й да бъде припознато? Май не!
Май иска да се води самотна майка

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 23:32 от Не се сърди, човече

# 14
  • Мнения: 2 113
Имам приятелка в подобна ситуация. Тя се беше разделила със законния си съпруг , но нямаха официален развод. 10 години си живяха така без официален развод. После тя срещна друг мъж и му роди дете. Разведе се по взаимно съгласие и после бащата на детето си го припозна. С него все още нямат брак
Презумпцията за бащинство я преборва само нов брак след развода и то сключен най-късно в в деня на раждането.
Всичко останало става с дела.
Ако са минали 300 дни от влизане в сила на решението за развод и тогава роди - пътят за припознаване е отворен.

Последна редакция: чт, 31 авг 2023, 00:10 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт