Как се справихте с раздяла по време на ковид

• 3 966
  • 48
  •   1
Отговори
Здравейте,
ще опитам да съм кратка. Имах връзка, която приключи някак си половинчато. Имаше намесен 3-ти човек от негова страна и аз се изнесох. Продължаваме да си пишем, но общи неща с него.
Проблемът е, че не мога да го преодолея. Очаквах, че мога да разчитам на приятели, но точно в труден момент се оказа, че такива няма, а са хора, в които наистина съм вярвала. Не живея в България и всичко е затворено, нямам много опции за социални контакти, а и да има аз се оказах сама.
Не мога да спя, постоянно плача, пия някакви хапчета за успокоение и не знам кой път да хвана.
Ако трябва да съм честна въпреки всички неща, които се случиха бих простила дори изневярата, просто осъзнах, че го обичам и искам да си го върна този човек, а не знам как. Знам, че и тук няма как някой да ми даде съвети конкретно, но ако някой би ме посъветвал как да се измъкна от дупката (без клишетата, ходи на танци и на йога и се срещай с хора, тъй като не мога поради ковид причини).
Или някой, който примерно месеци е бил разделен с половинката си и пак са се събрали. Не знам, всяко мнение би ми било полезно.
Лека вечер и се извинявам за негативния пост.

# 1
Не живееш в бг, но разглеждаш опция за замразвяне на яйцеклетки.Няма лошо, нтова не означава ли, че имаш възможност да си ходиш до БГ, там доколкото знам е по-свободно и може да се срещнеш с някоя приятелка.
 Пък за приятеля, просто те е страх да си сама. Чак изневяра да простиш....той те е заменил с друг човек, ако те е обичал достатъчно нямаше да го допусне...секс било, нямало привличане дрън-дрън.....не си 2 стока да запълваш дупките му. Ще срещнеш някой и всичко ще ти изглежда смешно. Дай си време.
 Има много връзки, прекратени и след това възобновени. някой са си ок, други се прецакват отново, никой не знае как ще се развият нащата.    Но можеш ли да простиш наистина....можеш ли да си представиш, че е прегръщал, целувал и там каквото е правил с друга? Ако можеш може и да се променят нещата, ако не просто продължи напред. Късмет!

# 2
Не живееш в бг, но разглеждаш опция за замразвяне на яйцеклетки.Няма лошо, нтова не означава ли, че имаш възможност да си ходиш до БГ, там доколкото знам е по-свободно и може да се срещнеш с някоя приятелка.
 Пък за приятеля, просто те е страх да си сама. Чак изневяра да простиш....той те е заменил с друг човек, ако те е обичал достатъчно нямаше да го допусне...секс било, нямало привличане дрън-дрън.....не си 2 стока да запълваш дупките му. Ще срещнеш някой и всичко ще ти изглежда смешно. Дай си време.
 Има много връзки, прекратени и след това възобновени. някой са си ок, други се прецакват отново, никой не знае как ще се развият нащата.    Но можеш ли да простиш наистина....можеш ли да си представиш, че е прегръщал, целувал и там каквото е правил с друга? Ако можеш може и да се променят нещата, ако не просто продължи напред. Късмет!

Да, на 30 години останах сама и затова се замислих за опцията с яйцеклетките. Имам възможност да използвам отпуска и да отида на лекар в София, но това е друго. Просто искам съвети как да си помогна. Пробвах и с психолог, но не е много ефективно.

# 3

Или някой, който примерно месеци е бил разделен с половинката си и пак са се събрали. Не знам, всяко мнение би ми било полезно.
Как може някой да ти гарантира, че ще се събереш отново с този човек?! Всички ситуации и причини за прекъсване на връзки са различни, само защото на някои се е случило след раздяла да се съберат отново, не означава и не доказва, че непременно и на теб ще ти се случи същото.
От кратката информация, която даваш за ситуацията, звучиш сякаш избора не е направен в твоя полза, но не искаш да приемеш фактите, а да ги заобиколиш и да се заблуждаваш, че имаш шанс.

# 4
  • София
В тъгата си идеализираш човекът отсреща.
Самотата и карантината не помагат така или иначе, а катализират идеята за това, което не е било, а ти се иска да бъде.
Сети се кое те е накарало да си тръгнеш.

Помисли колко много трябва да го обичаш, че да простиш изневяра и той колко малко, че да ти изневери.

# 5
Дали наистина си простила или  просто си много самотна?

Ако мислиш, че ще можеш да живееш с него, вижте се и ще се разбере как е настроен той. Познавам хора, които живяха дълго заедно, изневеряваха си, знаеха, че си изневеряват, и се разделиха съвсем по други причини след много години. Та, ако е такъв твоя случай и можеш да приемеш негови изневери, опитай.

# 6
Здравей, ти си готова да простиш и да бъдеш отново с него, но той има ли някакви намерения в тази насока спрямо теб или всичко е твои мечти? Мисля, че писането с него ти пречи допълнително да го преодолееш, казваш, че си пишете общи неща, но ти въпреки всичко се надяваш на нещо и може би не е вариант да поддържаш отношения с него. Ако искаш да го забравиш и да продължиш напред е по-добре да престанеш да комуникираш с него, ако пък се надяваш да се съберете - продължи, но да не се окаже, че той ти дава напразни надежди и да останеш още по - наранена.

# 7
Авторката щом пита как да го върне, значи това изобщо не зависи от нея. Човекът е направил своя избор и за него изобщо няма значение тя какво иска или не иска да прости.

# 8
Трябва ти ново гадже. Виж по приложенията за запознанства, действай смело, не го мисли толкова и се срещай с хора. Поне ще се разсееш. Пък може да изскочи и нещо дето си струва. И после сама да се чудиш на акъла си как си ревала за някой.

# 9
За раздяла по време на Ковид не мога да кажа, но се раздели с бившия ми преди години поради същата причина.
Няколко месеца по-късно плака 2 часа и се разтопи и аз. Нищо не стана, не му вярвах повече, въпреки че се разделихме за да бъде с нея, а не защото вече беше с нея. Той беше идиот и то не е нужно повече за да не се получи нищо. Разделихме се може би година по-късно, защото вече не можех да го гледам. Сега и двамата се щастливи (или поне така изглежда).
Намери си някой с твоите морални ценности и се наслаждавай на свободата, която имаш сега.

# 10
  • Най-красивата страна
Ако имаш някакво самочувствие,достойнство и себеуважение няма да се обръщаш назад.Човекът те е предал,изневерил ти е,заменил те е.
Ти не смяташ ли ,че заслужаваш да имаш до себе си човек,който те обича,цени и уважава и на когото може да имаш доверие?Защото този не е такъв.И не си заслужава да ревеш за него.
Гледай само напред.

# 11
Интересен факт е този, който си го споменала - както си очаквала, че имаш приятели, така се оказва, че не е точно така. Някои хора се отдръпват от теб. Не мога да си обясня - защо искаш да се върнеш при този човек? Не е хубаво да си пишете, защото така продължаваш да мислиш само за него и се движиш в затворен кръг. Спри комуникацията с него и толкова. Опитай се да се разхождаш колкото може по-често, мисли си по въпроса за отношенията си с него. Както и по-горе ти писаха - при положение, че човекът е предал един път доверието ти, дори и да си го върнеш - ще му имаш ли доверие? Няма ли да го подозираш непрекъснато? Това ще те разсипе психически. Нещата с ковида ще се оправят вероятно след 1-2 месеца при вас, няма да е все така и тогава ще можеш да започнеш да живееш пълноценно и няма да имаш нужда от този човек. Дай си малко време.

# 12
  • София
Само да вметна - на мъжки сълзи и сополи изобщо не вярвам. Мъжете са способни на много шмекерии, за да замажат положението, именно защото доста жени вярват на това. Мъжът се познава по действията, не по думите, не по хленченвто, не по обещанията и тъпите жестове за замазване. Моя приятелка беше системно лъгана и тормозена психически, ама хубостникът ѝ купуваше редовно букети и айде, нищо не е станало.

# 13
И аз съм на мнение, че насред неспособността ти да се справиш с раздялата, идеализираш този човек и си въобразяваш някакви чувства към него. Той извини ли се, някакви постъпки или индикации, че иска да сте заедно?
Всеки човек изживява сам негативните си емоции, да, можеш да се обадиш, да споделиш с приятел, но приятелите нямат магическа пръчица, сама трябва да преживееш трудното.
Какви хапчета пиеш? Хапчетата могат да влошат нещата. Спри хапчетата, дай си време да приемеш раздялата. Докато драпаш да се събирате пак, никога няма да продължиш напред.
Чети книга, излез просто да се разхождаш, пазари, работи, живей. Научи се да си сама, отначало не е купон, но ще се справиш.

# 14
  • Най-красивата страна
Щях да те разбера,ако беше  обидена, бясна...
Ама да ревеш и да пиеш хапчета и то заради Мунчо,който не те заслужава,че и да искаш да се съберете пак-не.
Щом веднъж те е предал,ще го направи и втори път.Не можеш да му имаш доверие.
Да не си мазохистка ?

Общи условия

Активация на акаунт