Мама чака първото ритниче от СЕПТЕМВРИйското момче или момиче! (Тема 4)

  • 33 446
  • 782
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 295
Ние купихме скрин и на него ще си я къпем вечер, а през деня там ще си я преобличам. С баткото пак така процедирах и ми беше доста удобно.

# 526
  • Мнения: 427
Какви са допустимите граници?
При мен каквото и да излезе като резултат чааак другия месец ще го коментирам с ендото, че искаше заради добри показатели на хормоните да пропуснем контролен преглед за този месец.
Притеснявам се малко защото съм с Хашимото, а и имам в рода си диабетици, пък и като знам какъв съм карък.. И проблем с това ще имам 😁
Мира, при обременяването границите са:
До 5.1 на гладно
До 10 на 60 мин.
До 8.5 на 120 мин.
Иначе с глюкомера ми каза преди ядене да е под 5.3, а 1 час след да е до 7.8.

# 527
  • Мнения: 138
👋 днес съм 28сед, сложиха ми Анти Д инжекцията (Rh - съм) и др изследвания, мериха ми корема че е 28.5см и вс е ок.
Открих си недостиг ( не много голям) на Вит Д и започнах да пия капки , само него бях забравил да следя и ето че той бил проблемен. От 1 сед ми е едно замаяно сутрин и отнесено и имах задух, но по-скоро го отдавам на жегите, че при нас не се дишаше направо.
На вас мерят ли в корема на прегледите?

Повече ехографи нямам по каса и се чудя за коя седмица да си запазя един последен  частен, май ще е 36гс 🤔

# 528
  • Мнения: 573
Може от личния лекар да си вземете направление за АГ. На мен следящото ме АГ така ми каза да направя.

# 529
  • Мнения: 311
Моят го мерят на всяка ЖК , но на ехограф не ме е гледала от 4м, а сега съм в 7м. Ходя при друг лекар, който смятам да ме изражда , гледа ме на всеки 2 седмици заради шийката и пускаме доплер . Според мен ехографските прегледи по ЗК са прекалено малко, осовено ако се налага по-често следене.

# 530
  • Мнения: 49
Нито един път не са ми мерили корема, нито кръвното... Единствено килограмите и то не всеки път. Започвам да се замислям дали изобщо да раждам при този АГ.. Никога не ми е мерил шийката, на последния преглед му казах, че на ФМ са ми я измерили (29.3мм) и са ми предписали утрогестан.. Той ми каза, че в 29г.с щяло да се наложи терапия с кортикостероиди заради скъсяването.. и аз шоок. Досега не бях чувала за такова нещо и не мисля да го правя.

На 22ри съм пак на преглед и каза, че искал да ми пипне матката, което също ме притеснява.. Ще тегли и бебето за първи път тогава. Иначе всеки път ме гледа на ехограф за по 1 мин.

На мен следобяд и вечер рязко ми пада енергията и нямам сили за нищо. Коремът ми също се втвърдява по няколко пъти на ден.

# 531
  • Мнения: 5 998
Ехографските прегледи по каса са обидно малко, да. Затова, ако лекарят не е съвестен и не гледа всеки път "про Боно", а се прави на ударен много жалко.
На мен при всеки преглед ми мери кръвното и килограмите, корема не.

# 532
  • Мнения: 138
Аз съм в Англия от тук са само 2 в 12 и в 20гс, с предната бременност имах пррклампсия и имах няколко извънредни, но с тази нямам, имах на частно в 6 и в 16гс и сега мисля да си взема един в 36с някъде

Моите кг не са ги мерили от 12гс като се записах и аз спрях да се следя в нас, някъде плюс 7-8кг съм, доволна съм как вървя, с предната бременност сиг бях 20 отгоре по това време

# 533
  • Мнения: 311
Inna относно тази терапия  и на мен АГ който ще ме изражда ми я препоръча ако шийката продължи да се скъсява. В коя седмица си ? На мен при шийка 31 мм ми забраниха всякаква физическа активност , изписаха ми утрогестан и магнерот и я следим постоянно , ако се наложи ще постъпя за да ми сложат тези инжекции.

# 534
  • Мнения: 5 998
Аз лично не виждам смисъл да ходя на преглед, ако няма да ме гледа с ехограф. Затова и умишлено не се следя при такива лекари. Какво друго ще правим, ако не види бебето, не му чуе сърцето?
Килата и кръвното мога и вкъщи да си ги измеря.

# 535
  • Мнения: 1 428
Дори не бих си помислила да ходя на преглед ако няма да ми видят бебето какво да правя там? Даже ми е интересно какво се прави,ако нв се гледа бебето,моята док (на частно съм) един път ме пита днес ще гледаме ли бебето викам ами разбира се и мислех че се е шегувала явно и др доктори нв глвдат винаги

# 536
  • Мнения: 49
Inna относно тази терапия  и на мен АГ който ще ме изражда ми я препоръча ако шийката продължи да се скъсява. В коя седмица си ? На мен при шийка 31 мм ми забраниха всякаква физическа активност , изписаха ми утрогестан и магнерот и я следим постоянно , ако се наложи ще постъпя за да ми сложат тези инжекции.

В 25г.с + 3 съм. На мен ми каза да не вдигам тежко и да не правя дълги разходки, което аз така или иначе не правя. Също пия магнерот 3х2 и утрогестан по 2 вечер. На мен само веднъж ми е мерена вагинално и това беше преди месец от друг лекар на ФМ. Последно ми е мерена на 1ви юни, но с коремен и пак от друр лекар и беше 30мм. Със сигурност ще се консултирам и с друг лекар за кортикостероидите, не ми се иска изобщо да си ги бия, освен ако наистина не е мноого належащо и няма друг вариант.

# 537
  • Мнения: 311
Аз също не искам да ги бия , но ако на следвашия преглед се е скъсила ще остана в болницата и ще го поставим . Днес влизам в 29 г.с , а на следващия ми преглед ще съм в 30+6 . От 1 месец ходя всяка седмица, гледаме шийката и за момента ги отлагаме. Обясниха ми, че при едно преждевременно раждане ( което дано да не се случва на никой) бебето ще може да диша само и липсата на кислород при раждане е много по-опасна от инжекциите. Но пък дано да не ни се налага да ги поставяме . 😊

# 538
  • Мнения: 1 725
В момента съм почти 27г.с. без 2 дни. За първи път няма да видя бебето цял месец. Не виждам и смисъл вече да ходя на 2 седмици, след като нямам отклонения от изследванията като цяло и освен да видя бебето няма какво да следим за сега. Преди да забременея имах уреоплазма. Тръгнахме да я изследваме пак за лечение и вече я няма. Пускаха ми проба от шийката и от урина. Странна работа. Сега се разминах с евентуално скъсяване на шийката по това направление. И аз имам чудене дали да остана раждам в Токуда. Не виждам отношение. Да следи се всичко по бебето и доплер винаги и шийка, като единия път беше с вагинален, като ми взимаха проба за уреоплазма и микробиология. До тук всичко точно, но до тук.
Доста съм качила, вече не съм себе си.
Взехме си скрин и легло от бебе мания. Мостри, на 35% намаление. Моя мъж вече не му се занимава да сглобява, а имаме бус да ги пренесем и съвсем се реши проблема. За сега само това имаме. Оглеждам се за спални комплекти и обиколници и картини, за да стане бебешки кът в спалнята. Намерих един магазин във Варна, мамите от там да дадат отзиви, казва се Сладък сън. Имат много десени като платове, но как е качеството.

# 539
  • Мнения: 311
Петя към коя болница си се насочила ? На мен Токуда ми идва малко скъпо , но с тази проблемна бременност не знам къде другаде бих се насочила .

Общи условия

Активация на акаунт