Отговори
  • Мнения: 5 139
Бавно, но славно пресичаме финиша на първи триместър!
До тук с телата ни са се случили абсолютно удивителни неща, макар да не ги виждаме![/i]
[/color]

- От заветната чертичка насам сме произвели изцяло нов орган - плацентата.
- Малкото чудо в коремчето вече има диафрагма и може да хълца!
- Ципата между пръстчетата изчезва, а те се издължават.
- Всички органи са си по местата, някои даже започват да функционират - черния дроб произвежда червени кръвни телца, панкреаса започва да произвежда инсулин и четирите дяла на сърцето са изцяло формирани! Формират се и външните полови органи, макар обикновено да са нужни още няколко седмици, за да могат да се разпознаят.
- Някои вече успяха да разгледат от близо плода, на други тепърва предстои!



Нека продължим да споделяме магията заедно!
[/color][/size]

Kaкво ни очаква?


Полези линкове
Календар на бременността по седмици
Изчисляване на майчинство

Полези теми
Майчинството счетоводно

Нашите термини[/i]
[/color]
Purple Heart cappy13 Yellow Heart 01.01.2023 Green Heart
Heartpulse Poli Todorova Flowers Hibiscus 06.01.2023 Heartpulse
Yellow Heart Sia_go Purple Heart 09.01.2023 Green Heart
Yellow Heart Vity Purple Heart 11.01.2023 Green Heart
Purple Heart maria_petrova_48 Yellow Heart 12.01.2023 Green Heart
Yellow Heart Inferiya Purple Heart 15.01.2023 Green Heart
Purple Heart Tessaria Yellow Heart 20.01.2023 Green Heart
Yellow Heart Eliza. Purple Heart 22.01.2023 Green Heart
Purple Heart hristena98 Yellow Heart 28.01.2023 Green Heart



Който иска да влезе в списъчето с термини нека ми пише на лично с дата Simple Smile И евентуално пол, ако иска да бъде означен Wink

Последна редакция: чт, 04 авг 2022, 11:51 от Inferiya

# 1
  • Мнения: 5 139
Понякога се чудя как изобщо си обувам правилно обувките сутрин... Tessaria, мерси! Хич ми я няма главата в последния месец, а ми е рано още за baby brain!
Утре съм на фетална Green HeartPurple HeartYellow Heart

# 2
  • Мнения: 1 287
Пожелавам ти всичко да мине добре! Simple Smile Flowers Four Leaf Clover

# 3
  • Мнения: 47
Успех, Inferiya, утре.
Аз днес съм 12+1. Това означава ли, че вече съм в четвърти месец или той започва от 13.
Имам голяма надежда, че втория триместър ще изчезне умората и сънливостта, но днес съм изключително унесена. Много ми е трудно да работя.

# 4
  • Мнения: 5 139
Докато се науча да ги смятам.. Grinning Беше шок, че ми се губи една седмица, докато не стопля, че първата не е първа, а нулева - 0+1, 0+2 и т.н. Simple Smile Щом си 12+1, това значи, че си минала 12 пълни седмици и в момента "караш" 13та Simple Smile То е много условно, разбира се, не е отрязано с ножица 12 седмици, при всеки е +/-

# 5
  • Мнения: 1 976
Благодаря за темата Simple Smile

Аз ,нали съм с термин 03.02, но живот и здраве заради секциото ще е по-рано,та..сега влизам в трети месец...

# 6
  • Мнения: 1 293
Амиии да ти кажа Мария изчезва ама не напълно 😂
 Аз все още вечер ми е много лошо и постоянно ми се спи. А съм вече 13 и някакви дни. Утре се записвам за ЖК и ще видя с точност.

# 7
  • Мнения: 100
Здравейте, момичета! Аз съм на ФМ и скрининг на 15.07, тогава трябва да съм в 12 г.с. Водите ли/ Ще водите ли татковците с вас на феталната?

# 8
  • София
  • Мнения: 22
Аз съм 11+7г.с. на 27.06.2022 понеделник бях на Биохимичен Скрининг. Уж всичко е наред. Феталната Морфология я чакам началото на август, живи и здрави, ако всичко е наред до тогава. Имам вече трети път зацапване, а преди 2 дена и кървене, но уж плода е добре. Стискам палци и си чакам женската консултация на 06.07.2022г., за да съм сигурна, че всичко е толкова добре, колкото каза докторката на Биохимичния Скрининг. Иначе термина ми съвпада точно с моя рожден ден- 10.01.2023г. Ще ми се детето ми да си има собствеа дата и се надявам да има ден- два разлика Simple Smile Heart
Здравейте, момичета! Аз съм на ФМ и скрининг на 15.07, тогава трябва да съм в 12 г.с. Водите ли/ Ще водите ли татковците с вас на феталната?
Моя мъж едва го заведох веднъж на нормален преглед в 8г.с., когато трябваше да чуем сърчицето за първи път... Laughing Сестра ми повече се вълнува от него... Simple Smile Но се грижи за мен де, угажда ми иначе, отменя ме в много неща. Не мога да се оплача Heart

# 9
  • Мнения: 1 287
Да, той много се радва и за мен е важно да присъства на повечето прегледи. Доктора също ме подсети да го доведа Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 139
И аз ще си го взема с мен Simple Smile Доста се вълнува, даже преди малко дойде да ме пита дали може да му покажа на телефона как изглежда Simple Smile (приложение Baby Center)

# 11
  • София
  • Мнения: 22
Докато се науча да ги смятам.. Grinning Беше шок, че ми се губи една седмица, докато не стопля, че първата не е първа, а нулева - 0+1, 0+2 и т.н. Simple Smile Щом си 12+1, това значи, че си минала 12 пълни седмици и в момента "караш" 13та Simple Smile То е много условно, разбира се, не е отрязано с ножица 12 седмици, при всеки е +/-
Добре де, а аз кога да смятам, че вече съм минала 3 месеца и мога да казвам на хора, които не са ми много приближени? Питам, защото и сестра ми и мъжа ми само това ме питат, а аз все им казвам- има време. 13+ ли трябва да бъда или 14+? Simple Smile
Амиии да ти кажа Мария изчезва ама не напълно 😂
 Аз все още вечер ми е много лошо и постоянно ми се спи. А съм вече 13 и някакви дни. Утре се записвам за ЖК и ще видя с точност.
11 + 7г.с. Заспивам права... Ужасно е, когато съм в офиса Simple Smile
И аз ще си го взема с мен Simple Smile Доста се вълнува, даже преди малко дойде да ме пита дали може да му покажа на телефона как изглежда Simple Smile (приложение Baby Center)
Аз ползвам Feia, по препоръка на приятелка. Даже си платих 10.00лв. за разширената версия и, да ви споделя, заслужава си. Научих доста полезни неща.

# 12
  • Мнения: 5 139
На Фея ми е много гаден интерфейса -.- Пробвах го, но изобщо не ми хареса. Май вече съм свикнала да търся директно чужди приложения и даже не се замислям за български Simple Smile

Иначе казваш, когато искаш и когато ти е комфортно. Баш на любопитковците ще изчакам максимално много преди да им кажа, много мразя такива подпитвания -.- Но това съм аз, де Simple Smile Ни приближени, ни не приближени.
На теория като минеш 12та и вече си 12+нещо си в четвърти месец . Т.е. другата седмица. На практика - когато сметнеш, че искаш да споделяш. Можеш и днес. Нищо не те спира.

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 13:58 от Inferiya

# 13
  • София
  • Мнения: 22
LaughingLaughing
На Фея ми е много гаден интерфейса -.- Пробвах го, но изобщо не ми хареса. Май вече съм свикнала да търся директно чужди приложения и даже не се замислям за български Simple Smile

Иначе казваш, когато искаш и когато ти е комфортно. Баш на любопитковците ще изчакам максимално много преди да им кажа, много мразя такива подпитвания -.- Но това съм аз, де Simple Smile Ни приближени, ни не приближени.
На теория като минеш 12та и вече си 12+нещо си в трети месец. Т.е. другата седмица. На практика - когато сметнеш, че искаш да споделяш. Можеш и днес. Нищо не те спира.
Пак на теория, 12+ не трябва ли да влизам в 4-ти месец?
Иначе тези с въпросите и аз хич не ги обичам. Има доста несъобразителни хора, но се радвам, че почти няма такива около мен. До сега само 2-ма ме попитаха, но ги отрязах са изречението- "Не, дебела съм!" Wink
По този повод се сетих за вица: Теста за бременност потвърди най- големите й страхове... дебела е..." Laughing

# 14
  • Мнения: 100
И моят мъж много се вълнува, досега беше с мен на всички прегледи, но чакаше в коридора, а на последния вече ме гледаха през корема и помолих доктора да го извикам да види и чуе сърчице и той. Та значи ще го взема с мен и на морфологията, няма да се чудя.
Относно приложенията, аз ползвам Pregnancy plus, което ми показва как изглежда бебето всяка седмица и Pregnancy Calendar, което пък всяка седмица показва с големината на какъв плод е бебето през тази седмица и има много полезна информация седмица по седмица за бебето и симптомите, които майката може да изпита. Второто особено ми е много полезно. Blush

Общи условия

Активация на акаунт