Отговори
# 15
  • Мнения: 5 139
Боже... не, спирам, честно... Това кое е трети месец, кое е първи триместър... Ако ме види мама ще ме тупне, че не мога да смятам.
Emi, минаваш първи триместър щом имаш 12 пълни гестационни седмици. След 12та седмица повечето хора казват на другарчета.
Наистина, не знам какво ми става днес. Връщам се да си поправя коментарите. Трагично просто...

# 16
  • София
  • Мнения: 22
И моят мъж много се вълнува, досега беше с мен на всички прегледи, но чакаше в коридора, а на последния вече ме гледаха през корема и помолих доктора да го извикам да види и чуе сърчице и той. Та значи ще го взема с мен и на морфологията, няма да се чудя.
Относно приложенията, аз ползвам Pregnancy plus, което ми показва как изглежда бебето всяка седмица и Pregnancy Calendar, което пък всяка седмица показва с големината на какъв плод е бебето през тази седмица и има много полезна информация седмица по седмица за бебето и симптомите, които майката може да изпита. Второто особено ми е много полезно. Blush
И във Feia е така. Всичко пише много подробно. Има си отделно за майката, за бебето, за спорт, какви лекарства може и не може, подсеща какво да питаш доктора в съответната седмица, какво да предвидиш като задачки, препоръки за меню- позволено, забранено, речник за термини, приложения за упражнения, за подсещане да пиеш вода, брояч на контракции, албуме за снимки на коремчето (което аз не правя), да си следиш теглото, музика за бебо да му пускаш докато е в коремчето и т.н. Много удобно и синтезирано.
Боже... не, спирам, честно... Това кое е трети месец, кое е първи триместър... Ако ме види мама ще ме тупне, че не мога да смятам.
Emi, минаваш първи триместър щом имаш 12 пълни гестационни седмици. След 12та седмица повечето хора казват на другарчета.
Наистина, не знам какво ми става днес. Връщам се да си поправя коментарите. Трагично просто...
Нищо трагично няма inferiya Simple Smile Освен нетърпението ни до следващия ултразвук, за да видим дребосъка Simple Smile Поне при мен де Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 287
Аз моят си го водих на прегледа за сърчице и беше мааалко awkward, защото ме гледаха с вагинален ехограф Joy Но пък той толкова се зарадва да види как пулсира малката точица, много мило ми стана Kissing Face

Честно казано аз не използвам никакви приложения специално за бременност. Имам един простичък Ovulation & Period Tracker, който използвах да си следя цикъла, пуснах го режим бременност и ми казва само в коя седмица съм, което ми е достатъчно. Допълнителна информация си търся в интернет.

Преди това използвах Flo няколко години, в началото беше страхотно приложение, но за съжаление много го промениха.

# 18
  • Мнения: 5 139
Моичкия като го привикаха за сърце (също с вагинален) влиза, стои на страна, подсмихва се нервно. Казвам му "Сега ще видиш как протича преглед" и с цялата си наглост ми казва "А лежиш си само..." Joy То да беше само това цялата философия Grinning щеше да е песен Simple Smile Дано после и Дойчиновски го пуска Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 22
Аз моят си го водих на прегледа за сърчице и беше мааалко awkward, защото ме гледаха с вагинален ехограф Joy Но пък той толкова се зарадва да види как пулсира малката точица, много мило ми стана Kissing Face

Честно казано аз не използвам никакви приложения специално за бременност. Имам един простичък Ovulation & Period Tracker, който използвах да си следя цикъла, пуснах го режим бременност и ми казва само в коя седмица съм, което ми е достатъчно. Допълнителна информация си търся в интернет.

Преди това използвах Flo няколко години, в началото беше страхотно приложение, но за съжаление много го промениха.
И аз се чудех дали само на това приложение да остана, но почнах дда ползвам допълителното по препорка на приятелка, която е много доволна.

# 20
  • Мнения: 1 287
О, аз не съм против, определено са полезни. Даже си бях свалила едно, но не го ползвах много и го изтрих. Имам няколко сайта в които много ми харесва как е систематизирана информацията и съм свикнала там да чета.

# 21
  • Мнения: 1 976
С първата бременност мъжът ми влизаше с мен на прегледите за пулс и всяка морфология, на останалите чакаше отпред.
Сега пак беше с мен на прегледа за сърчице и живот и здраве би искал да присъства и на морфологиите. Там се виждат по-ясно нещата, иначе на ехограф за тях е малко Х.

# 22
  • Мнения: 169
Ехе честита ни нова темичка. Страхотно оформена браво 👏🏻
Аз от днес точно влизам в 4-ти месец.
Значи при последния преглед тъкмо да вкарам мъжа ми с мен на прегледа и най любезно попитах на рецепцията, а жената ми отвръща разбира се може само да представи отрицателен ковид тест. Спогледахме се нямахме разбира се, но за следващия път ще сме подготвени. А по принцип имах час за утре и вчера ми звъннят: гутен морген ..бля, бля… часът ви се отменя гинеколожката е с корона и ще ви се обадим за нов час.. Ее още чакам обаждане и срещата с бебо ми се отменя. Аз пък ставам много нетърпелива преди прегледите много се вълнувам ☺☺😊

# 23
  • София
  • Мнения: 22
О, аз не съм против, определено са полезни. Даже си бях свалила едно, но не го ползвах много и го изтрих. Имам няколко сайта в които много ми харесва как е систематизирана информацията и съм свикнала там да чета.
Би ли споделила сайтове, за да сравня с това, което аз следя и ползвам? Благодаря! Heart
С първата бременност мъжът ми влизаше с мен на прегледите за пулс и всяка морфология, на останалите чакаше отпред.
Сега пак беше с мен на прегледа за сърчице и живот и здраве би искал да присъства и на морфологиите. Там се виждат по-ясно нещата, иначе на ехограф за тях е малко Х.
И аз се чудя дали да го накарам да дойде с мен на Феталата Морфология началото на август Simple Smile
Ехе честита ни нова темичка. Страхотно оформена браво 👏🏻
Аз от днес точно влизам в 4-ти месец.
Значи при последния преглед тъкмо да вкарам мъжа ми с мен на прегледа и най любезно попитах на рецепцията, а жената ми отвръща разбира се може само да представи отрицателен ковид тест. Спогледахме се нямахме разбира се, но за следващия път ще сме подготвени. А по принцип имах час за утре и вчера ми звъннят: гутен морген ..бля, бля… часът ви се отменя гинеколожката е с корона и ще ви се обадим за нов час.. Ее още чакам обаждане и срещата с бебо ми се отменя. Аз пък ставам много нетърпелива преди прегледите много се вълнувам ☺☺😊
Това, за отрицателния тест за първи път го чувам. В Надежда от месеци дори докторите ходят без маски. А беше доста затегнато положението и дори не допускаха придружители до скоро. Ако трябва да съм честна, в понеделник бях на профилактичен преглед на кардиолог препоръчан ми от докторката, която ми прави Биохимичния Скрининг зарад семейни обременености, и докторката беше с маска и ме помоли и аз да си сложа. Но тя каза, че нещо я боли гърлото и леко подкашля. Правила си PCR, отрицателен бил, но за всеки случай и общо спокойствие. Нямах против, но се оказа, че нямам отдавна маски в мен и се наложи мъжа ми да търчи до аптеката, за да ми вземе. Добре че още работеше Simple Smile

# 24
  • Мнения: 169
Защото съм в Германия тука си останаха маските само в лекарските кабинети. А и отново има скок на заболелите 😩

# 25
# 26
  • Мнения: 1 287
Би ли споделила сайтове, за да сравня с това, което аз следя и ползвам? Благодаря! Heart

Разбира се,ето тези са. Всичките са на английски, не знам защо, но предпочитам тях пред българските.
What to Expect
The Bump
Verywell Family
BabyCenter - сайта ми хареса повече от приложението, по-удобен ми е за навигация.

ПП. Тази тема дали да не я включим към полезните линкове в първи пост: Подготовка за малкия човек ?

Последна редакция: ср, 29 юни 2022, 15:45 от Tessaria

# 27
  • Мнения: 5 139
И аз й се чудех, но реших, че е рано за пазаруване и чанти за родилното. Ще я сложа все пак Simple Smile Макар че ние вече оправяме бъдещата стая, де, другата седмица идват за мерене на мебели.

И тук до скоро изобщо не пускаха придружител да изчака в коридора, какво остава да влезе с теб. Точно покрай пункцията ми най-накрая започнаха да опускат нещата и ММ можеше да ми прави компания. Най-вероятно ще се върнат старите мерки след някой месец, тъй че ще си го мъкна с мен докато може.

# 28
  • Мнения: 1 293
И предния път и сега е на всички прегледи. Предния път си беше и на трансфера 😂 и инсеминации правих пред него и всичко. Само на пункцията не го пуснаха.
Всичко е виждал изобщо и се вълнува повече от мен сякаш. Даже много се радва защото разпознава кое какво е. 🤣

# 29
  • Мнения: 1 287
И аз й се чудех, но реших, че е рано за пазаруване и чанти за родилното. Ще я сложа все пак Simple Smile Макар че ние вече оправяме бъдещата стая, де, другата седмица идват за мерене на мебели.

Права си всъщност. Ние още нищо не сме купували, мисля да изчакам докато съм поне в 7-8 месец. Не се имам за суеверна, но не искам и да бързам с покупките Laughing За сега само чета и си набелязвам разни неща.

Общи условия

Активация на акаунт