Мама чака първото ритниче от СЕПТЕМВРИйското момче или момиче! (Тема 4)

  • 33 458
  • 782
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 725
Петя към коя болница си се насочила ? На мен Токуда ми идва малко скъпо , но с тази проблемна бременност не знам къде другаде бих се насочила .
Стигам до извода, че е важен лекаря, не толкова болницата. Ако за сега бебето върви добре и няма проблем с него, по добре спокойно да се роди при доверен лекар. Чудя се за Вецев и Шейново. Имам още  няколко седмици до момента за тонове и ще видя. И аз си мисля, че 3хил за раждане в Токуда вече ми се виждат много като гледам минаващите на етажа, бебета, раждали и тн.

# 541
  • Мнения: 381
Здравейте, има ли мами като мен, които много рядко усещат бебче?По принцип съм с предна плацента и знам, че това има значение.Бих искала да чуя как е при вас, иначе съм 27 г.с.

Последна редакция: пт, 18 юни 2021, 12:46 от Mako

# 542
  • Мнения: 151
Здравейте, има ли мами като мен, които много рядко усещат бебче?По принцип съм с предна плацента и знам, че това има значение.Бих искала да чуя как е при вас, иначе съм 28 г.с.

Ох,аз втори ден съм така. В 23г.с. Днес е по - активен де, ама слабо го усещам.

# 543
  • Мнения: 381
Здравейте, има ли мами като мен, които много рядко усещат бебче?По принцип съм с предна плацента и знам, че това има значение.Бих искала да чуя как е при вас, иначе съм 28 г.с.

Ох,аз втори ден съм така. В 23г.с. Днес е по - активен де, ама слабо го усещам.

Аз 4 ден. По принцип забелязах , че имаме 2-3 дни с много активност и после 2-3 дни никакви движения . Но 4 дни не е било, а и все пак вече съм 28-ма г.с . Мислех, че с напредването на бременноста ще усещам всеки ден.

# 544
  • Мнения: 295
Аз съм в 26+2 и забелязвам, че има дни, в които е доста по- активна, а в други пълен мързел. Има случаи през деня не спира, а вечер почти не я усещам.  Скоро бях на преглед и се виждаше как мърда с ръчички, а аз нищо не усещах.

# 545
  • Мнения: 1 725
Моя мъж от 3 дни все по-силен става и постоянен. Мърда си, рита почти постоянно и по-силно от преди.

# 546
  • Мнения: 1 428
На мен док ми каза, че от 7 месец движенията им стават доста забавени отеснява им мястото и даже каза,че намаляват движенията просто до момента са имали много място и са ве връткали,но ако имате притеснения отидете до аг

# 547
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Аз съм 25 г.с. +2 и от около 3 дни доста силно го усещам и през деня постоянно,като ми прави впечатление , че прави почивки по около 40-50 минути. Миналата седмица се бях стресирала,че през деня почти не го бях усещала, и реших да хапна повечко сладолед да пробвам дали няма да го разбудя със студеното и се получи. Joy
Оххх, аз май прекалих с купуването на дрешки с номерация 50 -56. Спирам вече, че има и по -важни неща,които не сме взели още. Ама като вляза в някой онлайн магазин и съм като луда. Joy
В понеделник съм на преглед и изследвания ще пуска АГ пак. Надявам се всичко да е наред. Мисля да пуснем и вит. Д и магнезии отделно.
По повод лекари и болници,аз и в началото споделих мнение,че за мен лекарят е най-важен. Всичко останало като атмосфера в болницата, обслужващ персонал са неща,които човек според мен може да преглътне. Но лекарят е човекът,от който имаш нужда, разчиташ на него и трябва да те подкрепя.

# 548
  • Мнения: 381
Момичета, има 50% намаление в HM ,имаше много сладки бебешки дрехи.

# 549
  • Мнения: 5 998
И аз съм с предна плацента, това мисля имаше значение само че ще усетим бебето една идея по-късно при първоначалните му движения.
Моето бебе го усещам всеки ден на някакви интервали от време, къде по-усезаемо, къде по-леко, но си е редовен.
Като ходя на кола маска, фризьор или нещо друго в сферата на "разкрасяването" седи и не мърда, явно му е приятно 😁😁 Също и като шофирам.

# 550
  • Мнения: 63
Абе освен, че е до ЗК май е и до човек. Само първият ми преглед (за потвърждаване на бременността) беше частен при моето си АГ. Още като отидохме тя ми обясни обстойно какво ми се полага по ЗК и попита дали съм се насочила към лекар или тя да ми препоръча. Аз направо и заявих, че щом съм отишла при нея тя ще е човека, без да ме интересува малко ли родилки има или много. Оттам тя ми каза да си взема направление от ЛЛ за ЖК, за да не и давам всеки месец пари на частно. Оттам всеки месец съм в Торакс при нея по ЗК. Първо се почва с разпит за симптоми, радости и тревоги от моя страна, после започват нейните съвети за споделеното от мен и накрая затваря вратата и прави “скришен преглед” дава ми и снимки и ме праща при акушерките, всеки път ми теглят килограмите, мерят ми кръвното и корема и по живо, по здраво. И освен това когато и да съм и писала и звъннала без значение колко е часа и какъв ден е ми отговаря в рамките на половин час.
Колкото до бебо-мега активен. Чак напрягащо активен. Единствените моменти, в които не го усещам е вечер докато спя явно и той спи тогава. Иначе през деня е нещо страшно, чак има моменти да се сепна от някой ритник. Даже миналата вечер с ММ се умилихме жестоко. Аз седнала на спалнята и облегната назад, котката спи на бедрата ми, но опънала лапичката върху корема. Бебето само там където е лапичката рита, котката се събуди и почна и тя да го тупа. 😂😂😂

# 551
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
Някой ще ходи ли скоро на море? Ако да, къде?

# 552
  • Мнения: 67
Някой ще ходи ли скоро на море? Ако да, къде?

Другата седмица заминаваме с децата на комплекс "Бора", Лозенец. Живот и здраве август пак там. Имаме резервация. Там ми е супер за с деца.

# 553
  • Мнения: 2 836
Някой ще ходи ли скоро на море? Ако да, къде?
Аз съм от морски град, така че ако нещо ви интересува ще помагам.
Като начало - да си знаете, че тук вали всеки ден и се очертава да е така до средата на юли. Гледайте прогноза преди да планирате море Simple Smile
Водата е студена, пясъка мокър ☹️

# 554
  • Мнения: 381
Ние щяхме да ходим тази седмица на Арапя, но ММ се разболя и се отлага.

Общи условия

Активация на акаунт