Бета-блокер за 2 седмици?

  • 11 024
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз не пия...
Не знам защо,но имам отвращение от алкохола...
Познати и приятели се майтапят,че от липсата на алкохол са ми заболяванията.
Едва ли е проблем бира или вино.

# 46
  • Мнения: 10 599
По време на цикъл как ви влияе Конкор? Аз съм с ниско кръвно по време на цикъл, едва си вдигам главата, страшно много ми се спи понякога. Имали ли сте проблем? Може ли да се спира по време на цикъл?

# 47
  • Мнения: 379
Понеже конкор 1/2 от 5мг мн ми сваля кръвното и ме боли главата нон стоп, реших да го заменя с 1/2 от 2,5мг. Купих си такъв, но се води Конкор кор, уж всичко по листовка е същото, ама дали са еднакви наистина? Знае ли някой?

# 48
  • Мнения: 76
Понеже конкор 1/2 от 5мг мн ми сваля кръвното и ме боли главата нон стоп, реших да го заменя с 1/2 от 2,5мг. Купих си такъв, но се води Конкор кор, уж всичко по листовка е същото, ама дали са еднакви наистина? Знае ли някой?
Понеже конкор 1/2 от 5мг мн ми сваля кръвното и ме боли главата нон стоп, реших да го заменя с 1/2 от 2,5мг. Купих си такъв, но се води Конкор кор, уж всичко по листовка е същото, ама дали са еднакви наистина? Знае ли някой?
Да еднакви са.

# 49
  • Мнения: 379
А дали е възможно да имам леко неразположение в главата от бетаблокера, не е болка, ами като тежест. Вече месец го пия. Бях на контролен при кардиолог - нещата са се нормализирали и сърцето се е успокоило. Но каза да го пия още месец (то и аз не искам да го спирам докато все още имам стрес в работата). Ама това стягане в главата ме притеснява. Не е постоянно, но го има. А и като замайване.

# 50
  • Мнения: 76
А дали е възможно да имам леко неразположение в главата от бетаблокера, не е болка, ами като тежест. Вече месец го пия. Бях на контролен при кардиолог - нещата са се нормализирали и сърцето се е успокоило. Но каза да го пия още месец (то и аз не искам да го спирам докато все още имам стрес в работата). Ама това стягане в главата ме притеснява. Не е постоянно, но го има. А и като замайване.
И мен ме боля главата в началото, може би е страничен ефект от бетабликера.

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Дано кардиологът да е казал,че бета блокер не се спира от раз...
Аз няма как да го спра,пия си го с години...

# 52
  • Мнения: 76
Дано кардиологът да е казал,че бета блокер не се спира от раз...
Аз няма как да го спра,пия си го с години...
По колко пиеш? Аз пиех по 1/2 от 5 мг и се чувствах добре, намалиха ми го на 1/2 от 2,5 мг, но сякаш нещо май ми е малко. Сутрин усещам едно сърцебиене или е внушение. Защото като го примеря си е в рамките на нормалния. 75 удара

# 53
  • Мнения: 379
Дано кардиологът да е казал,че бета блокер не се спира от раз...
Аз няма как да го спра,пия си го с години...

Каза, да. Но аз пия 1/2 от 2,5мг. Каза да се опитам да го чупя на четвъртинки за няколко дни.

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Дано кардиологът да е казал,че бета блокер не се спира от раз...
Аз няма как да го спра,пия си го с години...
По колко пиеш? Аз пиех по 1/2 от 5 мг и се чувствах добре, намалиха ми го на 1/2 от 2,5 мг, но сякаш нещо май ми е малко. Сутрин усещам едно сърцебиене или е внушение. Защото като го примеря си е в рамките на нормалния. 75 удара
2,5 Конкор кор или 1/2 от 5 мг,зависи какъв ще купя.
По каса е от 5 мг,но ме мързи да ходя на личната да го изписва и си купувам аз(имам рецепта за 2.5 мг от кардиолога).

# 55
  • Мнения: 76
Здравейте, някоя засичала ли е вечер до колкко и пада пулса при употреба на конкор. Имам в предвид по време на сън?

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте, някоя засичала ли е вечер до колкко и пада пулса при употреба на конкор. Имам в предвид по време на сън?
Точно по време на сън няма как,но секунди след събуждане съм измервала 56 58
Обаче...денем вдигне ли се над 100,ме задушава и искам,не искам,пия Конкор.

# 57
  • Мнения: 379
Аз си взех фитнесгривна да следя пулса. И нощем ми е 60-80. Намалих конкора на 1/4 от 2,5мг. Намаля стягането в главата, но още го има. Навсякъде се ровя и няма хора със странични реакции от него, а аз вече схм се видяла в чудо с тази глава. И то толкова ме притеснява, че пак имам проблеми със съня. Искам да го махна напълно, но пък ме е страх да не кача пак пулса и съответно кръвното. Ще се застрелям. В някакъв кошмарен кръг се въртя. Но главата ми е в менгеме. Не ме боли а стяга на нивото на чело, очи.

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ofortuna, щитовидната жлеза изследвала ли си?
Захар/инсулин?
За главата-на невролог...

# 59
  • Мнения: 379
Ofortuna, щитовидната жлеза изследвала ли си?
Захар/инсулин?
За главата-на невролог...

Щитовидната хормони ок, само ТАТ ми е над норма 167 при горна 116. Захар ок, инсулин не съм пускала. Но и от както схм на конкор често ми прилошава за ядене. Четох, че влияе на кръната захар.

Общи условия

Активация на акаунт