Налага се да пия Бета-блокер

  • 1 505
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Здравейте. На 28 години съм.Усещам учестен пулс вече доста време . Посетих кардиолог.  Направихме кардиограма ,сложихме холтер и гледаха сърцето на ехограф . Всички лекари казват  здраво сърце . Пулсът ми варираше ,но понякога минаваше 100 . Често  около 80 -90 . При физическо натоварване беше стигнал 136 . И след това се е нормализирал при покой .
От няколко дни пия половинка Беталок - Зок (предписано от кардиолог) . 

Много се притеснявам, че няма да мога да ги спра и че цял живот ще трябва да ги пия . Сърцето свиква с тези лекарства и не знам как да постъпя . Тревожа се и че един ден ако решим за второ дете .. няма как да пия такива хапчета по време на бременност. 

На моменти се чудя дали изобщо да ги пия . Кардиолога каза, че Беталок Зок може да се пие само при нужда (особено като не пия цяла доза ) .

Не знам ... моля за съвети от хора минали по този път .

# 1
  • Мнения: 142
Пия бета блокери от години- 10-15(млада съм, на 36, при мен е генетична хипертонията) . Спирала съм ги по време на бременностите, сменяла съм ги с други (Допегит), намаляла съм, вдигала съм дозата. Никакъв проблем. По- добре да държиш кръвното в нормални стойности, от колкото да се озовеш някой ден с кръвно 180/100 в болницата с исхимичен инсулт. Не се тревожи , приемай редовно лекарствата и си следи кръвото налягане.

# 2
  • Мнения: 97
Пия бета блокери от години- 10-15(млада съм, на 36, при мен е генетична хипертонията) . Спирала съм ги по време на бременностите, сменяла съм ги с други (Допегит), намаляла съм, вдигала съм дозата. Никакъв проблем. По- добре да държиш кръвното в нормални стойности, от колкото да се озовеш някой ден с кръвно 180/100 в болницата с исхимичен инсулт. Не се тревожи , приемай редовно лекарствата и си следи кръвото налягане.

Здравейте.  Благодаря ви за отговора.  При мен проблема е в пуса . Кръвното е в норма ,но пулса е висок .

# 3
  • Мнения: 142
Пулс до 90 в покой е нормален. Ти казваш понякога 100- случва се. Нормално е при физическо натоварване да скача.  Изглежда всичко е наред..... бетаблокерите могат да се спрат след време. Не го мисли, всичко ти е 6.

# 4
  • Мнения: 46 518
Аз бях с такъв пулс, оказа се, че проблемът не е в сърцето, а в щитовидната.
Изследвайте също Б12 и инсулин.

# 5
  • Мнения: 97
Аз бях с такъв пулс, оказа се, че проблемът не е в сърцето, а в щитовидната.
Изследвайте също Б12 и инсулин.

Всичко това ми е в норма.  И щитовидната е добре и б12 и глюкозата ми е в норма .
Инсулин не съм пуснала отделно . Само глюкоза за сега .

# 6
  • Мнения: 11 344
Изследвайте също Б12 и инсулин.

Обиколихме доста кардиолози и ендокринолози. Твърдят, че аритмията не можела да е от висок инсулин. Някой лекар при вас наммира ли връзка и обясни ли каква?

# 7
  • Мнения: 54 435
Пулс до 90 в покой е нормален. Ти казваш понякога 100- случва се. Нормално е при физическо натоварване да скача.  Изглежда всичко е наред..... бетаблокерите могат да се спрат след време. Не го мисли, всичко ти е 6.

Точно така.
Аз съм с висок пулс - 80+ от дете. Пила съм ББ много пъти, от 15 годишна. И съм ги спирала периодично.
Но при мен беше проблем с проводната система, имам и аблация. След аблацията ми продължи ускорения пулс, но поне нямам пристъпи и сега пия Конкор, с който съм около 80 в покой.

# 8
  • Мнения: 13 809
не мисля че към бета блокера има привикване. това е съвсем друг тип лекарство. това не е аналгин. Все едно да привикнеш към хапче за хипертония. Има хора които свалят драстично килограми, почват да  живеят по-здрависловно и махат препаратите. Има такива които и през гърба да се пукнат не могат да ги спрат. Но това не значи че са привикнали а че функционирането на организмът им го налага,
Аз бих търсила причина за този пулс.

# 9
  • Мнения: 46 518
Обиколихме доста кардиолози и ендокринолози. Твърдят, че аритмията не можела да е от висок инсулин. Някой лекар при вас наммира ли връзка и обясни ли каква?
Не. Аз си го установих, след като започнах лечението се нормализира.
След като започнах лекарствата за щитовидната, падна малко, но все още беше висок. Така 1 г. чаках да се нормализира и чак тогава ми направиха натоварване с глюкоза и лъсна ИР. Вече след като добавих и терапия за нея, пулсът ми се нормализира.

Всичко това ми е в норма.  И щитовидната е добре и б12 и глюкозата ми е в норма .
Инсулин не съм пуснала отделно . Само глюкоза за сега .
Какви са стойностите на ТСХ и Б12?

# 10
  • Мнения: 8 243
А аз да попитам, защо ходите на лекар като нямате желание да спазвате предписанията?

Първо към бетаблокера не се привиква и второ и бременни жени го пият когато се налага. Не знам защо решавате, че ще го спирате.
Нали искате все пак да си отгледате детето и затова сте тръгнали на  изследвания за да се лекувате?
Това, че сърцето е здраво не значи че нямате проблем. И за да не нанесе щети на сърцето този пулс, ви предписват бета блокер.
Как сте с килограмите? С наднормено тегло ли сте?

# 11
  • Мнения: 54 435
Бетаблокер е за пулса, не е за хипертония. Кг нямат значение, аз съм с поднормено тегло.
С ниско кръвно съм, но с ускорен пулс.
Сърцето ми е здраво, като бременна също не пиех, замених го с валериан. Даже повече от 20 години не бях пила.

Дорис, бях чела, че високият инсулин влияе зле на сърдечния ритъм. Даже точно покрай моите пристъпи си открих сама и ИР. Понеже съм слаба, никой не ми обръщаше внимание и не искаше да ми изследва инсулин, само КЗ, а тя ми е добре.

# 12
  • Мнения: 97
А аз да попитам, защо ходите на лекар като нямате желание да спазвате предписанията?

Първо към бетаблокера не се привиква и второ и бременни жени го пият когато се налага. Не знам защо решавате, че ще го спирате.
Нали искате все пак да си отгледате детето и затова сте тръгнали на  изследвания за да се лекувате?
Това, че сърцето е здраво не значи че нямате проблем. И за да не нанесе щети на сърцето този пулс, ви предписват бета блокер.
Как сте с килограмите? С наднормено тегло ли сте?

Здравейте.  На своя глава нищо не спирам . Имам преглед с кардиолога отново след две седмици за да разбере как се повлиявам от хапчетата . Просто много хора ми писаха ,че са били със завишен пулс ,но не са пили хапчета и сега са добре и че просто са работили върху психиката си  . Аз съм  много лабилна и емоционална и това доста влияе на пулса ми явно .

Казвате ,че към бета-блокер не се привиква ? Искате да кажете, че сърцето не свиква с него и че може да се спре ?
Питам тъй като наистина не съм запозната с това. 
Просто бих искала след време ако решим за друго дете да не го пия през това време и търся други хора ,които са направили така . За съвет и подкрепа .

Всичко което обсъждам тук или съм го или ще го обсъдя и с кардиолог.  Не бих сторила нищо на своя глава .

Много съм слаба.  Не съм с наднормено тегло . Даже обратното . 40 и няколко кг съм  .

# 13
  • Мнения: 54 435
Защо не пробваш с нещо билково първо? Фитокардин добре действа. Мента глог и валериан също.
Не, не се привиква към ББ.

# 14
  • Мнения: 97
Защо не пробваш с нещо билково първо? Фитокардин добре действа. Мента глог и валериан също.
Не, не се привиква към ББ.

Половин месец пия мента ,глок и валериана на тинктура + билкови хапчета за успокоение . Отделно билков чай за завишен пулс ,но нямаше ефект.

Общи условия

Активация на акаунт