Бета-блокер за 2 седмици?

  • 11 731
  • 82
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Скрит текст:
Разбирам те.
Милите хора от ТЕЛК са ми дали 0%,но са написали противопоказания тежък физически труд,нощен труд и нервно психично пренапрежение.
Поне от бюрото не могат да ме засилят в някое производство,защото след година щели да ми търсят всякаква работа,без да се съобразяват,че съм вишист.
Няма да стане да ме пратят камериерка и т.н.,надявам се.
Аз и за магазин не ставам,бях опитала,не мога да нося тежките неща.
Кофти,ама...
Учител съм,в училищата не ме искат,ползвам много болничният и нарушавам учебния процес.Така е,не споря,не бива и свободен час да има в училище,материалъте разчетен,заместник почти не може да се намери...
С тази пареза на гласна връзка и да викам не мога...
Направо...не знам какво да правя,честно.
За частни уроци се сещам само...

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,по школите на граждански договори.
С минимално заплащане...Така работя,но нямам постоянен,сигурен доход.
Днес има,утре няма...

# 32
  • Мнения: 10 650
Мария, ти като по-разбираща от щитовидна - какво ще кажеш? ФТ3 завишено говори ли за болест на Базед?

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мария, ти като по-разбираща от щитовидна - какво ще кажеш? ФТ3 завишено говори ли за болест на Базед?
Моят проблем беше точно с ФТ3,но при завишено се пускат и ФТ 4 и ТСХ.
Ако искате напишете стойностите и референтните граници на лабораториите...

# 34
  • Мнения: 10 650
Качила съм снимка.

# 35
  • Мнения: 379
След супер силен стрес и голямо натоварване в работата, спрях да спя нощем, вигах кръвно, а съм със 100/70 нормално. Болка в тила и пулс нощем 115 в покой. Вчера вече ми беше много лошо и се засилих на кардиолог. Изписа ми конкор и атаракс. На всичко приемам на половина на изписаното. Пулса спадна до 85, кръвното си стана нормално за мен. Но малко чувствах по едно време като болка тежест в ляво. А пия по 1/2 конкор. Разчетох се за бетаблокерите. Изписано ми е за месец. Така и не ми каза ако мн ми падне пулса или кръвното, какво да правя. Като цяло не съм пила такива лекарства - нито бета блокер нито атаракс и малко ме е страх.

# 36
  • Мнения: 76
След супер силен стрес и голямо натоварване в работата, спрях да спя нощем, вигах кръвно, а съм със 100/70 нормално. Болка в тила и пулс нощем 115 в покой. Вчера вече ми беше много лошо и се засилих на кардиолог. Изписа ми конкор и атаракс. На всичко приемам на половина на изписаното. Пулса спадна до 85, кръвното си стана нормално за мен. Но малко чувствах по едно време като болка тежест в ляво. А пия по 1/2 конкор. Разчетох се за бетаблокерите. Изписано ми е за месец. Така и не ми каза ако мн ми падне пулса или кръвното, какво да правя. Като цяло не съм пила такива лекарства - нито бета блокер нито атаракс и малко ме е страх.
Здравей, успокой се, няма как да ти падне прекалено мн пулса. И аз като теб след силен стрес съм така. Вече 3 мес пия конкор по 1/2. В началото малко сваля кръвното, но постепенно всичко се регулира.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,ама Конкор се пие постоянно...
Не за месец.
Вероятно,ако всичко е наред,ще го оставят за постоянно.
На мен обаче ми сваля кръвното.Доста...

# 38
  • Мнения: 76
Да,ама Конкор се пие постоянно...
Не за месец.
Вероятно,ако всичко е наред,ще го оставят за постоянно.
На мен обаче ми сваля кръвното.Доста...
На мен в началото ми го сваляше доста, сега се е закотвило на 105/85 и не мърда. Не зная дали се пие постоянно. Ходила съм на 2 рязлични кардиолога. Единият казва, че може да се спре, а другият, че не е удачно, защото пак щял да се ускори пулса. На края на месеца пак съм на прглед и ще видя какво ще кажат. Мисля, че може да се спира, когато няма проблем със сърцето. Имаше тук във форума една жена. Тя го е пила около 3 мес и после го е спряла, след консултация с кардиолог.

# 39
  • Мнения: 379
Е то може ли да се пие постоянно бета блокер? Конкор не е ли като всички бетаблокери, май не са за постоянно. На мен ми каза за месец, след това схема за спиране.

# 40
  • Мнения: 76
Е то може ли да се пие постоянно бета блокер? Конкор не е ли като всички бетаблокери, май не са за постоянно. На мен ми каза за месец, след това схема за спиране.
Може да се пие постоянно, но явно може и да се спира. На мен първоначално ми беше само за 2 месеца. Но после ми го удължиха. Иначе ми правиха 3 ЕКГ и ме гледаха на ехограф там всичко е наред. А сега пулса ми е 65-75 при покой.

# 41
  • Мнения: X
Моят пулс по принцип е висок. След Ковид съвсем, поддържам по 90 и нещо, при движение 120. Сърцето е ок.
Изписаха ми магнерот и Конкор половинка. Предупредиха ме, че от Конкор мн пада кръвното.
Аз мислех, че почнеш ли с бета блокери се пият цял живот, но док. каза че след месец два мога да ги спра.
2 пъти ми падна мн кръвното и ми беше мн лошо, спрях ги. Тоест пих ги само няколко дни.
Продължих с магнезия, пия и мента, глог, валериан - те също свалят пулса. И нервите са от значение.
Вижте си и витамин Д и Б12. При мен са в дефицит, дават и такива проблеми.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Е то може ли да се пие постоянно бета блокер? Конкор не е ли като всички бетаблокери, май не са за постоянно. На мен ми каза за месец, след това схема за спиране.
От години го пия.
Иначе лятото пулс над 133...

# 43
  • Мнения: 76
Е то може ли да се пие постоянно бета блокер? Конкор не е ли като всички бетаблокери, май не са за постоянно. На мен ми каза за месец, след това схема за спиране.
От години го пия.
Иначе лятото пулс над 133...
А на теб кога ти се ускори така пулса?Аз преди съм нямала проблем с това, докато не прижевях този стрес

# 44
  • Мнения: 379
А позволявате ли си алкохол с него? (Типичнл за българина въпрос Simple Smile). Под алкохол има предвид бира или вино.

Общи условия

Активация на акаунт