Бета-блокер за 2 седмици?

  • 10 985
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 830
Усещането е едно неприятно притупване в гърдите, чак в гърлото се усеща.
Сега какво ще стане ако не пиеш лекарство не мога да ти кажа.
Не знам защо се плаши те чак толкова от бета блокер. Идея си нямате колко хора го пият и то млади

# 16
  • Мнения: X
Скрит текст:
_di_di_, благодаря ти за разясненията! Ще си огледам отново резултатите от холтера, за нещата, които казваш.

Днес отново получих сърцебиене, докато карам колело. При мен се получава при физическо усилие + притеснение (например, да не закъснея). Ще си пусна едни изследвания на щитовидната жлеза и на магнезий и електролити тези дни и ще го почвам бета-блокера, ако всичко излезе чисто.
Предписан ми е Конкор.

Искам да ви питам за холтера - когато човек кашля, холтера може ли да отчете погрешно? Когато кашлям, сърдечният ритъм не се ли нарушава?
Искам само да попитам, какво означава сърцебиене при физическо усилие и/или притеснение? Тогава не е ли напълно нормално? Или се има предвид по-различно усещане?
При мен става обратното. Дори при силен стрес или физическо усилие, пулса ми не се вдига достатъчно, не го усещам или го усещам слабо, не е като преди. И това води до по малко сили, лесна умора (логично, по-малко кръв се изпомпва). Това е откакто имам хормонални проблеми и депресия (повече от година), но е малко прекалено. Вчера помислих, че са ми откраднали телефона от чантата (не беше така, слава Богу), но си усещах пулса много слабо. При физическа активност пак е така и много бързо се изморявам и дори да си почина, си оставам изтощена и не мога да "презаредя" от това, че съм спряла за почивка.
Винаги, когато съм била в депресия, все така е било, но сега продължава твърде дълго...

# 17
  • Мнения: 10 595
StrangeRose, ти приемаш ли антидепресанти?

За мен нормалното е като тичам, като се качвам по стълбите до 4ти етаж или като карам колело, пулсът да си го усещам в ушите, дето се вика, а моето усещане е все едно кръвта се удря в нещо в сърцето и как сърцето ми не само бие, ами подскача, като че ли се препъва кръвта.
Най-ясно бих могла да го опиша като "хълцане на сърцето". Усещам не пулса, ами, че се удря нещо в сърцето или сърцето се удря някъде.
Според холтера, качвам пулс 179 като съм изкачила с бягане стълби до 4ти етаж. Пулсът ми в покой, пък, докато спя е 44.
Аз съм много забързан човек, постоянно бързам за нещо, за някъде, ако нещо непредвидено ме възпрепятства докато бързам, се притеснявам. Например, забравила съм си портмонето вкъщи. Пускам турбото, връщам се за портмонето, излизам отново с турбо и тогава, ако продължава стресът от това, че не ми са се получили нещата по график и закъснявам, тогава ритъма на сърцето се обърква. Не тупти, ами подскача. Усещам един звук "тупур-тупур-тупур". Със сигурност има връзка с адреналина. Попадам много често в ситуации, които ми вдигат адреналина. Например, спасявам котка или куче, изкуфели съседи ме въвличат в спорове и прочие.

Това тупуркане не се засече от холтера, защото не ми се случи за тези 24 часа, случи ми се 5 дена по-късно. Да не би това да са екстрасистоли, за това питам какво е усещането. Ако имам екстрасистоли (разбирам, че това трябва да е по-силно усещане от "надкамерни прескачания") сигурно няма да се чудя за бетаблокера.
Така или иначе съм решила да го почвам, след като си пусна допълнителните изследвания, но не знам какво да очаквам като ефект от бетаблокера и страхът ми идва от това, че ще го спра от раз след 2 седмици.

Веднага ли се усеща ефект от бетаблокирането или трябва да се натрупа?

Последна редакция: пт, 30 апр 2021, 20:19 от amy_nka

# 18
  • Мнения: X
Не, не приемам антидепресанти, както и никакви други лекарства.
Аз съм имала усещане за все едно вакуум около сърцето (или пауза) и след това силен единичен удар, също и само по-силен удар - от втория вид имах, когато ми слагаха холтер, но не било екстрасистоли. След това го хванах какво е на велоергометър, който показва пулса - това усещане го получавам, когато пулса ми рязко сменя честотата си по някаква причина. Също си усещах пулса често, понякога и само като се изправя или в покой.
От повече от една година съм на другата крайност - не го усещам изобщо, дори когато би трябвало. Единствено зимата понякога, когато е студено и съм излязла, усещах някакъв вакуум в сърцето. Но изобщо каквото и да усещам там - все е слабо. Понякога дори не мога да си напипам пулса, толкова е слаб. Много рядко се случва да става 90-100 в покой, но пак се усеща слабо и само ми изчерпва силите още повече.
Когато си усещах пулса, също мога да го сравня с "подскачане" на сърцето, тогава ме дразнеха тези усещания - сега ги няма, но и не се чувствам жива буквално.

# 19
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 317
amy_nka ,този конкор ми го бяха изпсали за доста висок пулс ,но нормално към ниско кръвно ,когато бях на 29г ,след преглед при кардиоложка в окръжна болница в Пловдив ,прегледа беше ехокардиография ..

Аз не можах да си изпия блистера,бях като парцал,ходех като недобито куче спях 14/24ч ,изобщо абсурдно беше да продължавам,защото не можех да си изкарам работния ден..

Оттогава пак вдигам пулс 90 периодично,но отказвам да пия бетаблокери и джи-пито много ми се ядосва и ми казва,че щяло да ми се износи сърцето с този ускорен пулс Frowning1

# 20
  • Мнения: 10 595
Хм... И аз имам чувството, че точно така ще ми се отрази, но ще видим... Още не съм го почнала. Изкочи ми една неочаквана хирургическа работа и това ми възпрепятства пробата. Като ми мине хирургията, живи и здрави, тогава ще го тествам. А, може би, първо ще направя още една консултация. Забравих да кажа на кардиолога, за схващането на ръцете по време на сън. До колкото чета, може да е свързано със сърцето, пак.

Благодаря, че сподели опита, teddynm!

# 21
  • Мнения: X
И на мен мн ми пада кръвното от Конкор и го спрях.

# 22
  • Мнения: 6 764
Огромният минус на бетаблокерите е, че влияят на кръвното. Хора с ниско кръвно, трудно могат да приемат, защото и до припадъци могат да стигнат. Конкор е най-баналното, често се изписва.
Аз стигам и до пулс 130, но пак съм ок и без бетаблокер. Повече вода, внимателно със стреса, избягвам горещините. Моето кръвно иначе е 90/60, ако приемам бетаблокер, значи да не мога да стана от леглото.

# 23
  • Мнения: 76
Хм... И аз имам чувството, че точно така ще ми се отрази, но ще видим... Още не съм го почнала. Изкочи ми една неочаквана хирургическа работа и това ми възпрепятства пробата. Като ми мине хирургията, живи и здрави, тогава ще го тествам. А, може би, първо ще направя още една консултация. Забравих да кажа на кардиолога, за схващането на ръцете по време на сън. До колкото чета, може да е свързано със сърцето, пак.

Благодаря, че сподели опита, teddynm!
Здравей, изчетох всичко по темата и искам да те успокоя за бетаблокера. И на мен ми се наложи да го почна след голям стрес, при който започнах да ускорявам пулс до 140.Да, в началото влияе на кръвното, чувстваш се малко кофти, но след може би 2 седмици нещата се нормализират. В началото взимах по 1 таблетка, сега ми е намалена на 1/2.И може да се спира след като нещата се нормализират. Сега държа вече пулс 60-75. Така, че спокойно. Всичко ще е наред.

# 24
  • Мнения: 10 595
Тези пулсове, за които пишете, че вдигате, ги вдигате в покой ли или в движение?

# 25
  • Мнения: 76
Тези пулсове, за които пишете, че вдигате, ги вдигате в покой ли или в движение?
В покой. На едната кардиограма е отчетен 137,на другата 116.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
90 се приема за нормален пулс.
Аз съм имала над 133,поради заболяване-Базедова болест.
Усещането при такъв пулс е,че...не ти стига въздух и си пред припадък.
Лошото е,че бях с много, много ниско кръвно.За ниско кръвно има и едно лекарство Корлентор(Ивабрадин е лекарственото вещество),то и не сваля(уж) кръвното,само пулса.
Имах периоди,в които бета блокер+Корлентор,сваляха пулса до 94...
Когато вече съвсем зле станаха нещата и с нищо не се овладяваше пулсът,тогава ми махнаха щитовидната жлеза оперативно.
Според мен вижте щитовидната жлеза.
Тези лекари съвсем забравиха да са лекари.
Бях на пулмолог преди дни,уж да ме диспансеризира за астмата,но понеже имам и други заболявания,тя мълчи,аз я разпитвам за заболяването,споделям странични ефекти от лекарствата за астмата,имам такива,какво да направя.
Тя мълчи,накрая ми издаде талон за пулмолог за второ мнение.Нямах идея,че специалист може да даде талон за същия специалист,а от 14 години обикалям по лекари...
Аз настоях за лечение,изписа ми същото лекарствено вещество,от което ѝ казах,че ми изкървиха червата (имам и улцерозен колит),но под друго търговско наименование.Аз я питам убедена ли е,че лекарството е безопасно,няма отново да ми кървят червата,за да го изписва,все пак е лекар и преценя ползите и рисковете.Така ме гледаше...нямам думи как.
И мълчи.Исках да коментираме заболяването ми,нали лекарите уж дават информация,тя мълчи.Искаше да ми върне талона да ида при друг.Думи нямааааам...Единствено каза,че лекарствата за астма са противопоказни за другите ми заболявания.
Отивам с доказана астма,със здравна книжка,в която е вписана диагнозата,тя ми издава амбулаторен лист и талон с диагноза"Обикновен хроничен бронхит",а имам и доказана бронхиектактична болест,със скенер са доказани бронхиектазии...Толкова искаше да ме разкара,че мисля да пиша оплакване до касата.Писна ми.
И за колита нямам лечение,защото съм алергична към лекарствата...
Но иначе съм работоспособна,от 56 %  ТЕЛК ми намалиха на 0% по новите правила, конкуренция съм на здравите хора.
Имам и тотална хистеректомия,още на 29 ми я направиха.Сега съм на 38.

# 27
  • Мнения: X
mariqivanova799, това за конкуренцията със здравите хора... Аз често съм с пулс 55 и много ниско кръвно, но на работа не знаят и мислят, че съм просто мързелива. А когато пулса ми е бил над 90 започва да ми намалява енергията, над 100 и въздуха.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Разбирам те.
Милите хора от ТЕЛК са ми дали 0%,но са написали противопоказания тежък физически труд,нощен труд и нервно психично пренапрежение.
Поне от бюрото не могат да ме засилят в някое производство,защото след година щели да ми търсят всякаква работа,без да се съобразяват,че съм вишист.
Няма да стане да ме пратят камериерка и т.н.,надявам се.
Аз и за магазин не ставам,бях опитала,не мога да нося тежките неща.
Кофти,ама...
Учител съм,в училищата не ме искат,ползвам много болничният и нарушавам учебния процес.Така е,не споря,не бива и свободен час да има в училище,материалъте разчетен,заместник почти не може да се намери...
С тази пареза на гласна връзка и да викам не мога...
Направо...не знам какво да правя,честно.

# 29
  • Мнения: 10 595
Аз ви послушах и си пуснах днес предоперативно изследвания, включително и за щитовидната жлеза и липиден профил.



Как ви се струва, имам ли проблем със щитовидната? Да ходя ли на ендокринолог?

Общи условия

Активация на акаунт