Обмислям Бебе с Инсеминация от Донор

  • 15 785
  • 187
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Момичета, на 30 и кусур съм, по-близо до 40-те...за съжаление чаках един 10 години да се реши да имаме бебе и накрая се разделихме. Притеснението ми идва от там, че последните месеци съвместно съжителство няколко пъти не ме е пазил и нищо не е станало. Другото притеснение е, че не искам да си търся тепърва мъж, да очаквам нещо, докато се развият нещата и дрън дрън, може да стана и на 40... Знае ли някоя от вас, колко би ми струвало донорска инсеминация и изследванията и къде да отида и от къде да започна. Искам да си имам дете, за жалост предишните ми две връзки бяха с мъже с азооспермия, диагностицирана. Аз съм след пълни прегледи от миналата седмица и каквото може да се види е ок но божа работа е дали и аз нямам някакъв проблем със забременяването. Общо взето съм много притеснена, чудех се ако не стане от първия път такава донорска инсеминация какво ли следва ... притеснена, отчаяна и тъжна съм, че станах на толкова години и нямам дете...

# 1
  • INFJ
  • Мнения: 9 135
Знам историята ти и ще следя темата, аз те подкрепям Simple Smile

# 2
  • Мнения: 468
Помислете и за вариант,ин витро на естествен цикъл.С лека стимулация,с хапчета ще ви вземат яйцеклетка и ще я оплодят с донорския материал, така ще избегнете неуспех от инсеминацията, при евентуален проблем при вас.Намирам го за по разумно от финансова гледна точка,а и има шанс за по голяма успеваемост!

# 3
  • Мнения: 8 173
За цената нямам представа, но две приятелки на 40 правиха в Щерев!

# 4
  • Мнения: 15 356
Моя приятелка има дете от донорска инсеминация ,във Варна при д-р Александров я правиха.Самата инсеминация е 400 лв,за донора плати малка сума.
Бих те посъветвала да отидеш в репродуктивна клиника близо до теб и да говориш с лекар.При моята приятелка стана от първият път .
По принцип по-скъпо се заплаща донорство на яйцеклетки,защото има стимулация,пункция и оплождане,реално си е цяло инвитро.
Лекарят може би ще поиска да ти направи цветна снимка за проходимост на тръбите и полови хормони,понеже се правят винаги преди инсеминация.Аз правих всичко това също във Варна и е около 500 лв.
Ще следя историята ти,подкрепям те и имаш стиснати палци от мен!

# 5
  • Мнения: 11 741
Правих три неуспешни инсеминации. Както уж всичко ми беше наред, пък на инсеминациите не се пукнали фоликулите и айде отново път до София за повторна. И така три пъти. Всеки опит ми излизаше по около 1000лв. След това направих и едно инвитро, което отиде на около 4-5000 като му теглих чертата. Та след 2-3 години опити, че и пари трудно се събират като си сам, осинових. Не съжалявам, че опитах.
Успех пожелавам.

# 6
  • Мнения: 15 356
Мама Ру,не ти ли слагаха таймираща инжекция?Така на сляпо е много кофти.
Като цяло успеваемостта на инсеминациите е около 20%,то си е като домашен секс ,само че с обработен материал и таймирана овулация.
Аз имам четири неуспешни,при перфектна спермограма,таймирана овулация и т.н.,две спонтанни бременности и все пак отидох на инвитро,понеже останах без тръби.
Знам,че общинските фондове финансират двойки,но за жена без партньор не знам как стои въпроса.Нашата община финансира до 2000 лв за инсеминации,реинсеминации ,хистеро,лапаро и т.н. .Както и 3500 за донорско инвитро.
Авторката може да провери в сайтът на общината си,в раздел Здравеопазване .

# 7
  • Мнения: 11 741
Бобчита, слагаха ми. Ходех късно вечерта за инжекцията, гинекологът ми ме следеше, слагаше инжекцията и тръгвах през нощта, обаче все се оказваше, че фоликулът не се спукал и след два дни повтарят процедурата. А за инвитрото, понеже не бях със стимулация или съвсем лека, все ме оставяха на края, а единия път казаха, че хубавият фоликул се пукнал в момента и извадили другия дето не е съвсем готов. Направо имах чувството, бе гледат първо да ме поизцедят - от провинцията и сама, що пък да не я поиздоим.

# 8
  • Мнения: 15 356
Мама Ру,ти си силна жена.Не си се отказала и си родител!Представям си какво ти е било,то с партньор е трудно,а като си сам  съвсем.
ЦАР само двойки ли финансира,няма ли вариант за жени без партньор?
Лора,щом си решила че искаш да бъдеш майка,ще бъдеш .Дори и в семейство се случва по-късно раждане,по независещи от нас причини.Щом имаш план и го следваш ще успееш .

# 9
  • Мнения: 11 741
Bobchita, по мое време (2009-2011) искаха три неуспешни опита инвитро за собствена сметка преди да кандидатстваш.

# 10
  • Мнения: 45
Благодаря момичета. Мислех за инвитро но цената ме спира, ще запиша час в Щерев и ще разуча кое как..

# 11
  • Мнения: 187
Благодаря момичета. Мислех за инвитро но цената ме спира, ще запиша час в Щерев и ще разуча кое как..


Здравейте! Цените в Щерев са доста високи. Моят съпруг живееше в София за известно време и сме ходили там да правим някои изследвания. Аз съм от Пловдив и правих инсеминация и след това инвитро в Ню Лайф и съм много доволна. Все пак, зависи и за Вас къде е по-удобно, разбира се. Инсеминациите са с много ниска успеваемост 10-15% и по принцип ги препоръчват при по-млада възраст. Но пък е много лека процедура и си струва да се опита преди да се премине към инвитро.
Дано има кой да Ви помага в къщи за детето, дори и за двама човека никак не е леко, особено като не сме вече на 20 г.

# 12
  • Мнения: 816
Погледни и за Виена инвитро . Знам за жена там с успех на 40 и няколко години. Според мен си направи проучване за няколко клиники и после избери - провери материала какъв е , успеваемост и др. Може да видиш успеваермост по ЦАР. Също при по-големите клиники се чака доста , но за инвитрото по-скоро . Дано се получи .

# 13
  • Мнения: 648
Може да кандидатстваш в ЦАР като жена без партньор и се покрива 5000 лв за ин витро процедура. Виж повече информация тук: http://car-bg.org/
Според мен, иди директно на ин витро,за да не губиш време и пари.
Браво за смелото решение, действай и успех!

# 14
  • Мнения: X
Lora Pav, желая ти успех. Аз съм в подобно положение. Дадох си сметка, че много искам дете. Направих си изследвания. Ще пробвам с инсеминация с донорски материал. Не бъди тъжна! Аз също имах продължителна връзка. В крайна сметка когато си дадох сметка че нещата не се движат в посоката която искам реших че е по добре да се откажа и да обмисля други варианти. Спрях се на този. Времето минава и шансовете за жените намаляват! 👍🏻 Стискам ти палци!

Общи условия

Активация на акаунт