Обмислям Бебе с Инсеминация от Донор

  • 15 934
  • 187
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 718
И да добавя - една средно статитистическа жена няма никакви проблеми да гледа сама едно малко дете - ще се лиши малко от някои скъпи парфюмчета, козметика и глезотии, ще бъде по-практична и всичко ще е точно. Важно е да знае какво иска и да направи проекция върху детето, което иска като за сериозен ангажимент в близките 20 години, а не само като "сладкото бебче", което гордо ще показва на близки и роднини.

ЛейдиРоуз, нещата не опират изобщо до лишаване от глезотии. От нищо не съм се лишила заради детето си освен от свободата да разполагам със себе си. Всъщност и от нея не съм се лишила съвсем, но за тази цел съм си осигурила кръг от доверени хора. Във всеки случай животът ти се ръководи от мисълта за детето - дали мога да отида на кино, ако мога, кога ще е най-удобно с оглед на детето, а дали ще има кой да го гледа тогава, а дали е подходящо да отидем на почивка еди-къде си с дете, а дали на детето вече не трябва да направя отделна стая, ама къде да я направя, ама трябва по-голямо жилище… И така за всичко.

А “сладкото бебче” пораства наистина много бързо и става един полутийн, който гледа сърдито само ако си отвориш устата да му кажеш навъпреки. И като му кажеш, че се държи недопустимо, той ти обяснява ‘вече съм тийнейджър, в трудна възраст съм’. Ами не, миличък, още не си тийн, едва на девет си.
Ти си една смела майка, нямам какво да добавя! Успех в доотглеждането на малкото съкровище, защото си е 100% дечко, откъдето и да го погледнеш! За тийн лудуванията ще дойде време.

# 106
  • Мнения: 4 771
Ти си една смела майка, нямам какво да добавя! Успех в доотглеждането на малкото съкровище, защото си е 100% дечко, откъдето и да го погледнеш! За тийн лудуванията ще дойде време.

Хич не съм смела, да ти кажа! Ама както казва една приятелка, на която емпатията й е абсолютно чужда като чувство, 'като искаше колело, сега ще въртиш педалите'. Не се оплаквам, но пък да кажа, че е супер лесно и препоръчвам с две ръце, също не става.

А че деветгодишният е още дечко, спор няма. Тъкмо направи нещо, показващо мисъл и разсъждение, и на следващия ден просто ме смайва. Вчера си глътнах езика, ама е дълго за разправяне. Да е жив и здрав, с другото съм сигурна, че ще се оправи. Физически си приличаме на 99 процента, но по характер изобщо не, което определено е в негова полза (въпреки че понякога ми къса нервите и малко се посбутваме Simple Smile)

На теб ти пожелавам нещата да се случат не само както искаш, но както ще бъде най-добре за теб.

# 107
  • София
  • Мнения: 1 718
Благодаря ти, мила! Дано!

# 108
  • Мнения: 11
Аз лично бях шокирана да разбера, че 60% от мъжете умират без деца срещу 30% от жените. Просто те нямат биологичен часовник като нас и си мислят, че имат време. В отношенията с мъжете повтаряме обикновено модела на родителите си. Абсолютно е възможно да се събереш с прекрасен мъж ако откриеш причината за лошите връзки. В съвременното общество толкова много товар е поставен върху раменете на младите жени, че е важно да имаме състрадание към себе си.

# 109
  • София
  • Мнения: 1 718
Не трябва да забравяме и колко самотни татковци и мами се срещат и събират с децата си и после се радват на трето и четвърто общо! Мисля, че особено ние, жените, като се успокоим, че няма да ни "натхитри" биологичният часовник, имаме цялото време на света да се огледаме за по-читави и качествени мъже. Освен това, знаете - мъжете усещат подсъзнателно стремежът ни за бебета и това ги плаши и бягат. Имах кореспонденция с един такъв, уж сериозен. По едно време ми писа - "ти какво, да не очакваш сега другият месец сватба и след 6 месеца - в майчинство?"
Отговорих му, но мислено: "не, миличък, бих забременяла още следващият месец, ако видя, че ставаш за татко"! Но, разбира се, мъжете бягат с 200 от подобни неща...

# 110
  • Мнения: 3 221
Аз лично бях шокирана да разбера, че 60% от мъжете умират без деца срещу 30% от жените.

От къде тези данни, изглеждат ми грешни.

# 111
  • Мнения: 11
Аз лично бях шокирана да разбера, че 60% от мъжете умират без деца срещу 30% от жените.

От къде тези данни, изглеждат ми грешни.

Каза ми го професор, на мен също не ми се вярваше. Разговорът ни беше относно информацията заливаща жените от медиите. Той каза, че е за да се стреснат мъжете да поемат повече отговорност. Обществото товари младите жени с всичко важно за жалост.

Също бях гледала клипче на още един професор Sam Vaknin, което е критика към западните гурута и той също го казва. Embrace nothingness се казва клипа и информацията е на 9:22.
https://youtu.be/RSXjA9rezsY

Последна редакция: чт, 23 дек 2021, 17:21 от dakatche

# 112
  • Мнения: 3 221
Мъжете и жените на към 20 години са равни по брой (като изключим Китай от сметката), ако 70% от мъжете са бездетни, всички деца са на 30% от мъжете, което някак си няма как да е вярно.
Ето малко по-достоверни данни:
https://sciencenorway.no/children-and-adolescents-demography-gen … an-before/1767348
14% срещу 25%

Последна редакция: пт, 24 дек 2021, 17:16 от Одри ♡

# 113
  • Мнения: 11
Мъжете и жените на към 20 години са равни по брой (като изключим Китай от сметката), ако 70% от мъжете са бездетни, всички деца са на 30% от мъжете, което някак си няма как да е вярно.
Ето малко по достоверни данни:
https://sciencenorway.no/children-and-adolescents-demography-gen … an-before/1767348
14% срещу 25%

Може да са ме излъгали, и на мен не ми се вярваше. В това видео се цитират тези цифри, но може да има някакви политически цели.

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 14 512
Напълно възможно е повече мъже, отколкото жени, да нямат деца, за сметка на повече деца на глава от имащите деца мъже спрямо имащите деца жени. Специално в обществата, където двойките не са до живот, т.е. разводите и разделите на родители са чести. Но тия бройки от 30 и 60 на сто ми се виждат напълно безумни и на мен, както и съотношението от два пъти също ми се струва безумно и неправдоподобно. Предполагам, че под или около 10 на сто са умиращите бездетни и от двата пола. Нямам статистика, на око.

-----
Цитат
Това нали не го мислиш?! Онези с късите поли и деколтетата също имат проблеми, вероятно доста по-сериозни от твоите.
Естествено, че не го мисли. Това е мрънкане тип "ние, извисените личности, сме онеправдани и неоценени и ни е много трудно". Ако го мислеше и ако беше толкова лесно с къса пола и деколте, щеше да се е възползвала и тя.

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 12:12 от Магдена

# 115
  • Мнения: 127
Някоя от вас замразявала ли си е яйцеклетки ?

# 116
  • Мнения: 216
Здравейте, радвам се , че попаднах на вашата група. Избрала съм пътя на самотна майка и правя ин витро с донор. Мола, бихте ли ми казали, кои клиники работят с датската банка ?

# 117
  • София
  • Мнения: 1 718
Щерев и Токуда, мисля че и Малинов.

# 118
  • София
  • Мнения: 353
Надежда също работят. Аз там правих моите процедури. Мисля, че и Афродита работят. Може да проверите, но съм почти 100 процента сигурна.

# 119
  • София
  • Мнения: 1 718
Някоя от вас замразявала ли си е яйцеклетки ?
Не, за жалост изпуснах този момент. Хубаво е да се направи това до 33, 35 г. максимум. Също е хубаво да се прави всяка година кръвен анализ на антимюлеров хормон за установяване на яйчниковия резерв. Аз последно правих такъв на 38 и ми беше около 3, т. е. достатъчен. Виж, колко са качествени Я с възрастта, това е вече друг въпрос...Хубаво е да се подсилиш с добавки за естествено подсилване на Я и овулацията, тип пикозитол или нещо което съдържа мио-инозитол и фолиева киселина. Аз съм имала и лек прогестеронов недостатък в годините между 32-35 и тези прахчета напълно регулираха това!

Общи условия

Активация на акаунт