Серуми за лице, коса и тяло

  • 61 638
  • 510
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 4 713
И аз ползвам от различни фирми, но съобразени с възможността за комбиниране съставките.
При бременност трябва да се внимава с козметиката, доста активни съставки е нежелателно да се ползват. И аз като NiaV препоръчвам правилното почистване, от там се регулира и себума, и омазняването на кожата, много хидтатация и слънцезащита срещу пигментните петна.
Тази серия например?

# 211
  • Мнения: 23 018
Bioten 3D хиалуроник бих препоръчала.

# 212
  • Мнения: 1 996
Аз четях тук например какво да избягвам и гледах максимално изчистени да са продуктите: https://www.parents.com/pregnancy/complications/health-and-safet … during-pregnancy/
Ползвах основно бъфета с медни пептиди на ТО, хиалуронова киселина и слънцезащита. Всички химични пилинги ( въпреки, че млечната киселина 5% е разрешена), ретиноли и дори основата ми за грим с BHA бях прибрала.

# 213
  • София
  • Мнения: 4 713
Аз четях тук например какво да избягвам и гледах максимално изчистени да са продуктите: https://www.parents.com/pregnancy/complications/health-and-safet … during-pregnancy/
Ползвах основно бъфета с медни пептиди на ТО, хиалуронова киселина и слънцезащита. Всички химични пилинги ( въпреки, че млечната киселина 5% е разрешена), ретиноли и дори основата ми за грим с BHA бях прибрала.
Т. Е. Тези който са надолу нетрябва да се ползват така ли?
Извинявайте за отклонението!

# 214
  • Мнения: X
Тази серия на Ревюел няма нищо активно- или изобщо съставки, които да направят разлика, така че давай. Моята препоръка обаче е слънцезащитата да е всеки ден особено щом си бременна (и податлива на петна сега и след).

Хелия, антиейдж действие при мен виждам от няколко неща- Вит Ц и киселини, за да избистря тена- така поне изглеждам една идея по-млада 😁 и ретиноловия заместител- Бакучиолът, който е подходящ при бременност за разлика от ретинола- наистина много ми допада и препоръчвам този на Сефора.

Знам че всеки търси различно нещо от грижата си- не само като ефект, но и като усещане при използване- марка, аромат, т.н. Аз също харесвам красиви продукти и любимата ми маска за лице е 400+ лева, но от известно време (поне година) минах на козметика, която прави нещо за мен- само такава. Тоест козметика, от която след 3 седмици виждам ясни резултати. Изхвърлих всичко, което ‘омекотява, мирише разкошно или струва 400лв, но нищо не прави’, разкарах хиалуроновата киселина, за което моята суха кожа завинаги ще е благодарна и редувам витамин Ц, Бакучиол (за тези, които не са бременни зимата и ретинолът е чудо) и два пъти в седмицата киселини. Кожата ми е безкрайно благодарна и се промени доста. Та съветът ми е- погледнете състава на серумът на Revuele и Bioten- нищо им няма, не обичам Феноксиетанол, но не е болка за умиране. Обаче няма нищо и в тях, което по някакъв начин да промени кожата освен моментното и състояние.

# 215
  • София
  • Мнения: 769
NiaV стана ми интересно това, че казваш си махнала хиалуроновата киселина и кожата ти е благодарна, защо, какво не беше наред с нея? Интересно ми е какво трябва да е като усещане, понеже и аз пробвам да вкарам ХА (на TO) в рутината, ама нещо все се мисля, че не е както трябва.. Не знам дали трябва да я усещам така. При мен всякаш ми опъва кожата след като нанеса и започне да поизсъхва, колкото и да втривам и то минимално количество на влажна кожа пак след това при изсъхването ми дърпа леко. Затова ми стана интересно, може би и аз трябва да я изключа.

# 216
  • Мнения: X
Дълго е за обяснение, но минах през много експерименти с кожата си и сега е в далеч по-добро състояние от всякога.
Хиалуроновата киселина, особено с по-малка молекулярна структура, каквато се рекламира от повечето компании с цел по-добро проникване в кожата за мен е зла гад. Работи чрез моментно напомпване на кожата като привлича и задържа влага в пъти повече от собственото си тегло върху кожата. Дотук добре, за лятото-ок, по-влажен климат, за там където живея- също (централна Италия, не се диша от влага), но за по-сух сезон, аз мисля, че тази влага идва от самата ми кожа. Ефектът докато серумът е на кожата ми е ок, но непосредствено след измиване или известно време след попиване на продукта кожата ми е опъната, дехидратирана, вяла. Консултирах се с няколко дерматолога в България и Италия, със смесени чувства за ХК, но всички бяха единодушни, че не е съставка, която успокоява кожата- напротив, би могла да раздразни сериозно, което при мен е факт. Реших да направя експеримент, попрочетох информация по темата, допада ми особено мнението на Др Shereene Idriss и минах към състав без ХК- харесвам например глицерин, Вит Ц, в комбинация с най-различни активни съставки според моментното състояние на кожата ми, които бяха в рутината ми и преди. Резултатът при мен- в пъти по-хидратирана кожа (все още е суха, но не болезнено такава, няма никакво лющене, сухи участъци, пъпки от прекомерно дехидратирана кожа, червенина). Бих пробвала ако киселината не ти понася добре, доктора, за която писах има и YouTube канал, с чудесна информация по темата. Не я следвам за абсолютно всяка препоръка, но тази за ХК работи за мен.

Относно акне/пъпки и диета- разбира се че има връзка. От години избягвам млечни продукти и захар, което в Италия е наказание, но дават резултат. Изкушавам ли се да се натъпча с моцарела, сладкиши с рикота и Пармиджано- и още как. Плащам ли като го направя? Оооо да.

# 217
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 547
Дълго е за обяснение, но минах през много експерименти с кожата си и сега е в далеч по-добро състояние от всякога.
Хиалуроновата киселина, особено с по-малка молекулярна структура, каквато се рекламира от повечето компании с цел по-добро проникване в кожата за мен е зла гад. Работи чрез моментно напомпване на кожата като привлича и задържа влага в пъти повече от собственото си тегло върху кожата. Дотук добре, за лятото-ок, по-влажен климат, за там където живея- също (централна Италия, не се диша от влага), но за по-сух сезон, аз мисля, че тази влага идва от самата ми кожа. Ефектът докато серумът е на кожата ми е ок, но непосредствено след измиване или известно време след попиване на продукта кожата ми е опъната, дехидратирана, вяла. Консултирах се с няколко дерматолога в България и Италия, със смесени чувства за ХК, но всички бяха единодушни, че не е съставка, която успокоява кожата- напротив, би могла да раздразни сериозно, което при мен е факт. Реших да направя експеримент, попрочетох информация по темата, допада ми особено мнението на Др Shereene Idriss и минах към състав без ХК- харесвам например глицерин, Вит Ц, в комбинация с най-различни активни съставки според моментното състояние на кожата ми, които бяха в рутината ми и преди. Резултатът при мен- в пъти по-хидратирана кожа (все още е суха, но не болезнено такава, няма никакво лющене, сухи участъци, пъпки от прекомерно дехидратирана кожа, червенина). Бих пробвала ако киселината не ти понася добре, доктора, за която писах има и YouTube канал, с чудесна информация по темата. Не я следвам за абсолютно всяка препоръка, но тази за ХК работи за мен.

Относно акне/пъпки и диета- разбира се че има връзка. От години избягвам млечни продукти и захар, което в Италия е наказание, но дават резултат. Изкушавам ли се да се натъпча с моцарела, сладкиши с рикота и Пармиджано- и още как. Плащам ли като го направя? Оооо да.
Здравей, стана ми интересно, защото моята дерматоложка испанка, точно HyaluB5 на  Roche Rosay ми беше препоръчала. Ползвах го известно време, то не останах очарована, не ми харесват лепнещи серуми.

# 218
  • Мнения: X
Да, на мен също са ми препоръчвали хиалурон, но говоря от опита с моята сврух суха кожа. В момента е по-добре.

# 219
  • Мнения: 1 370
Важен факт за ХК: ползва се винаги на влажна кожа, именно защото привлича водата и ако не й се даде такава, си дърпа от кожата. Имайте го предвид.

# 220
  • Мнения: 2 445
Станислава,това е ампулата https://www.yesstyle.com/de/tcuc.EUR/coc.DE/info.html/pid.105791 … ontent=Beauty_All

И аз откакто премахнах продуктите с ХК,кожата ми се чувства по-добре.Пробвах всички начини,сандвичи,хамбургери, с 2-3 тонера преди нея,с яка хидратация след нея,розова/пембяна вода...нищо не помага

# 221
  • Мнения: 1 227
Здравейте, момичета! Записвам се в хубавата ви тема и ще следя с интерес! Heart Eyes
На 24 съм, с нормална, на места суха кожа (ако изпусна грижите), фина и нежна, полу-прозрачна на места. Склонна към образуване на затворени комедони от кофти козметика. Фен съм от години на ТО, активно ползвам в момента Хиалурона, Lactic Acid 10%, Glycolic toner, Moisturising factors крема и имам още куп други, които рядко ползвам. Зимата ползвам третиноин (Аирол/Акнелиз) и скоро пак ще го подновя.
Исках да изкажа мнение по повод ХК, тъй като сте я коментирали доста. Неколкократно съм пробвала назад във времето да я ползвам и все нищо не правеше за мен. Наскоро взех пак на ТО и за пръв път виждам ефект, като смятам че причината е в комбинацията от продукти, с които я ползвам. На почистено и влажно лице слагам тонер (Uriage glow essence или Revox някакъв с cherry blossom) и докато е още влажно нанасям ХК обилно по цялото лице, след това може да продължа с друг серум отгоре или директно нанасям крема moisturising factors (пак докато още е леко влажно от серума) и отгоре няколко капки Squalane. Вкарвам достатъчно влага и най-важното е запечатването според мен. Ако остана само по ХК положението после е трагично... Определено чувствам кожата си доста по-плътна и хидратирана по този начин.

# 222
  • Мнения: X
Разбира се всеки има предпичитания относно състава на продуктите, които работят за неговата кожа и няма повече да плюя по ХК публично, обещавам 😁.
Съгласна съм, че ХК трябва да се използва на влажна кожа, да се запечата с друг продукт- разбира се, сам по себе си е просто овлажнител. Просто състава на доста ХК серуми, включително този на ТО, съдържат ХК с ниско молекулярно тегло с цел проникване по-дълбоко в кожата. Обаче тази киселина, лабораторно раздробена с цел постигане на по-ниско тегло е склонна към възпаляване на кожата. По-високо молекулярно тегло изобщо не прониква в епидермиса (и двете не влизат в дермата). Нищо лошо ако ефектът се харесва- чудесно, не твърдя че моето мнение е меродавно. Просто след няколко годишна ежедневна употреба (вероятно прекомерна) на ХК на много суха кожа, изключването и от рутината ми даде бързи и забележителни резултати. Не си кривя душата- ако имам повод и искам да изглеждам изгладена за ден залягам над употребата и, но в дългосрочен план при мен дехидратацията не си заслужава ежедневна употреба.

# 223
  • Мнения: 2 445
Момичета,дайте предложения за серуми за мигли и вежди. Ползвах един Long4lashes който ми направи миглите дълги,но не се сгъстиха много.После един корейски,миглите ми станаха плътни,но на дължина не пораснаха Confused Сега съм в търсене на такъв,който съвместява и двете...

# 224
  • Мнения: X
За мигли Нанолаш е най-доброто от пробваните от мен корейци, Бонилаш, Ревиталаш, Живанши и Ланком.
Снимки без грим и спирала нямам май, но определено се вижда разлика от преди и след серума:

Общи условия

Активация на акаунт