Серуми за лице, коса и тяло

  • 67 477
  • 528
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 306
Моята кожа е все още комбинирана - по-мазна в Т зоната и нормална към суха по бузите. При теб какъв е проблемът? И с какво го комбинираш?
Проблемът ми е, че имам чувството, че не попива. Тежък, с усещането, че имам тонове продукти върху кожата си след като добавя каквото и да е от ежедневната си рутина. Понеже кожата ми наистина е много суха, с бонус - чувствителна и реактивна, не пестя продуктите, с които ми е комфортно, за да се чувствам добре. Освен да опитам със символично количество... ако не ми писне 🤔😁

# 91
  • Мнения: 2 624
Страхотна тема, благодаря Hug
Аз тепърва започвам да трупам опит със серумите за лице, досега все се чудих къде да ги вмъкна и реших, че ще ги използвам след вечерното почистване вместо нощен крем. Знам, че едното няма нищо общо с другото, обаче лицето ми не търпи многостъпкова рутина. Ползвах последно един на Марион от холограмната серия и не видях да направи нещо съществено, бързо попиваше и изглаждаше релефа и бързо свърши опаковката. Преди 6-7 г.ползвах и любимия на много жени АНР на Есте Л., но не ми допадна тогава, сега мисля да му дам шанс някой ден. Но преди него съм решила да опитам Revitalift laser renew и новия Revitalift с ретинол.
Със серумите за коса имам повече опит. Досега не съм попадала на професионални серуми, от които да съм доволна ( пробвала съм Матрикс, Марокан), но от дрогерийните си имам любимци.
В момента използвам ето този:


Много добър, наистина тушира фриза и не съдържа силикон. Купих го за 10 лв от makeup.bg.

# 92
  • София
  • Мнения: 769
Някой може ли да ми каже  серум вит. C (10%) за лице кога е по-удачно да се ползва сутрин или вечер? (Не съм ползвала досега) Чета противоречиви мнения.  За начинаещ с вит. C колко процента е препоръчително да бъде първоначално: 3% , 10% или повече? Доколкото знам трябва да се започне с по-нисък процент, но пък не трябвало и да е прекално нисък защото нямало да навлезе добре в кожата... И  също може ли да се комбинира в една рутина заедно със серум хиалуронова к-на 2% за хидратация след вит. C , защото разбрах,че изсушава кожата.

# 93
  • Мнения: 2 455
Lolo ще ти кажа аз какво знам по темата,дано още някой се включи.
Започва се с 10% като първите дни е добре да се ползва само вечер,не за друго,а да се избегне проблем с фото-чувствителността,появата на раздразнения,червени петна и т.н.Да речем след седмица включваш и сутрешното ползване.Втората опаковка можеш вече с 15-20% концентрация да купиш.
Според типа на кожата ти избираш и вида,L-аскорбиновата киселина е за мазна и нормална кожа.За суха и чувствителна-магнезиевият аскорбил фосфат.Това на теория,на практика,избираш това което ти действа добре на кожата,15% е най-оптималния и безопасен вариант.
Комбинира се добре с витамин В,витамин Е,ферулова киселина и хиалуронова киселина.Първите три са антиоксиданти,феруловата киселина подпомага витамините и действат по-добре.
Можеш като начало да смесваш Витамин С-то с крема за лице за да прецениш дали ти се отразява добре или зле.В зависимост от консистенцията можеш да го ползваш като първи продукт след тонера или като последен преди SPF-то.За изсушаване на кожата не съм чувала,това е по-скоро свързано с ретинола.Ползвала съм няколко вида Витамин С и не ми е изсушавал допълнително.Последният ми е даже мазничък и го слагам под слънцезащитата,много добре ми действа.
Не чакай бързи резултати,първите видими подобрения ще забележиш след 2-3 седмици

# 94
  • София
  • Мнения: 769
VanessaDE много ти благодаря за изчерпателния отговор! Скоро ще изпробвам Simple Smile

# 95
  • Мнения: 255
Flowers HibiscusFlowers HibiscusМомичета, добавям това, което аз знам за серумите с вит. Ц и опита си с някои от тях. Доказалата се оптимална комбинация, както е посочила и VanessaDE, е тази на вит. Ц (като L-аскорбинова киселина) с ферулова киселина и витамин Е и патентът за нея е на Skinceuticals. Техният серум казват, че е не само отличен като действие, но и като усещане при нанасяне, а това си е сериозно предимство предвид факта, че доста от тези серуми оставят лепкаво усещане и не са особено лесни за комбиниране (моето усещане е точно такова.). Цената му обаче - 166$ - напълно ме отказва от покупка, особено при наличието на много други варианти - серуми и начини на ползване.
Подобна формула, с 20% l-аскорбинова киселина има марката Timeless, като цената е доста по-ниска от тази на Skinceuticals и серумът е доста хвален. Попадала съм на оферти от български онлайн магазин, но не се сещам кой точно беше.
Пиша само за L-аскорбиновата киселина като вариант на вит. Ц, защото за нея знам, че е с най-доказана ефективност и при стимулиране не синтеза на колаген в кожата, и като антиоксидант. Във връзка с второто, при ползване като част от сутрешната грижа за кожата, вит. Ц подпомага действието на слънцезащитните продукти.

Аз дотук имам първи опит с един корейски серум с 14% l-аскорбинова киселина, който в последствие реформулираха до 21% - мисля, че в момента се предлага като марка на Wishtrend, също и с 23% версия на TO, която ползвах предимно вечер, точно заради невъзможността да комбинирам мазната текстура с други продукти през деня и накрая вит. Ц на прах, който отново ползвам или вечер, смесен с лосиона на CeraVe, или пак в същата комбинация, но като маска, която измивам.

Не пренебрегвам останалите форми, които също са ефективни в едно или друго отношение, още повече, че за доста типове кожа l-аскорбиновата киселина е рискова и може да предизвика неприятни реакции. Във всеки случай, според мен е много важно човек да се запознае с това от коя форма какъв ефект може да очаква, а също и с това какви формулировки са най-успешни (предполагам повечето пишещи тук знаят, че l-аскорбиновата киселина е и доста нестабилна и бързо оксидира, след което става неефективна) и тогава да купува. Flowers Hibiscus

Последна редакция: ср, 12 май 2021, 14:58 от elenora

# 96
  • Мнения: 1 666
Тъй като вече сме повече хора, ще си повторя въпроса - някой използвал ли е козметиката на Decleor (серуми, но и други продукти) и какви са ви впечатленията?

# 97
  • Мнения: 5 167
Тъй като вече сме повече хора, ще си повторя въпроса - някой използвал ли е козметиката на Decleor (серуми, но и други продукти) и какви са ви впечатленията?

От козметичка знам, че е хубава козметика, преди години имаше някакъв крем със списание Грация, та го издирваше тогава, чак и мен ме навиваше да го купувам.

# 98
  • Мнения: 36 208
последните неща, с които се сдобих
от днес са, нищо не е пробвано все още и не знам кога ще им дойде реда Flushed



# 99
  • Мнения: 104
Страхотна тема, благодаря:hibiscus:
Обожавам серумите и винаги ги ползвам преди кремове, за мен са концентрираната грижа към другите продукти, на 39 съм, с мазна кожа и пори, не съм професионалист по темата но ще следя с интерес. Това ми е скромната колекция към момента за лице:

Има такива които съм подновявала и такива които няма да повторя, имам от различни разновидности за различни нужди на кожата, някои слагам сутринта други вечер, в постоянно търсене съм, фаворити и многократно ползвани са ми skincode и зеления серум на SVR, на jowae, uriage и кройтерхов още не съм ги отворила дано ми харесат. За косата вече не експериментирам там си въртя три серума на Меди, kerastase specifique и епруваж, от тях съм видяла ефект и си ги подновявам.

# 100
  • Мнения: 6 188
Може ли да ми препоръчате серум за лице - противостареещ и хидратиращ за силно алергична кожа и очи?
Само купувам и досега не мога да нацеля - или на кожата ми не е ок, или на очите и ми се стичат сълзи цял ден. Само за миналият месец имам 3 неуспешни покупки пак и взе да ми писва, а имам нужда от серум вече, страшно ми е опъната и суха. Помощ!

# 101
  • Мнения: 2 455
evencee зависи с какви средства разполагаш.В какво се изразява алергията ти,към какви съставки е?

# 102
  • Мнения: 6 188
VanessaDE, нещо бюджетно предвид, че може пак да се наложи да подарявам. Не съм засичала към какви точно съставки, но преди дни и от зелен чай даде реакция. Последният серум, който купих беше с Колаген и Арган и уж изчистено съдържание и пак не се сродихме.
Мисля да пробвам Микса серума, но той е само за хидратиране, не и за стягане и затова дойдох за идеи.

# 103
  • Мнения: 1 138
На време открих темичката Simple Smile
Как използвате majestic drop на wooden spoon?
В упътването пише на влажна кожа. Вариант ли е - флорална вода, ХК,  majestic? След него какво може да се използва?

# 104
  • Мнения: 104
Evencee, някои хора дори без изразени алергии реагират също на натурални съставки повече от колкото на не толкова натурални, при мен например кожата ми не понася лавандуловата вода и шипково масло веднага реагира и ми се получават зачервявания, но на други продукти с по натурален състав не съм имала проблеми, задължително ли държиш да е такъв серума, може да погледнеш и "аптечната" козметика, и пробвай от мостри първо да не е напразно.
VanessaDE, нещо бюджетно предвид, че може пак да се наложи да подарявам. Не съм засичала към какви точно съставки, но преди дни и от зелен чай даде реакция. Последният серум, който купих беше с Колаген и Арган и уж изчистено съдържание и пак не се сродихме.
Мисля да пробвам Микса серума, но той е само за хидратиране, не и за стягане и затова дойдох за идеи.

Общи условия

Активация на акаунт