Стилът ни според възрастта - лайфстайл тема за пораснали момичета, 40+ Май 2021 (Тема 10)

  • 83 634
  • 1 304
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 898
Миналото лято си купих тази рокля и така и не я облякох. На картинка всичко в ок, обаче на живо бъчва и половина. Нямам ли нещо която да подчертава талията, не става.

# 106
  • София
  • Мнения: 38 211
Така е. Аз си купих специален черен колан без дупки, за рокли, обаче дъщерята ми го завлече.

# 107
  • Мнения: 28 140
И аз имам подобна с панделка отзад, много е разкроена надолу и аз също съм като делва. Та и моята седи в гадероба!

# 108
  • София
  • Мнения: 13 258
Тва като имаш талия 🤣

# 109
  • Мнения: 7 898
Не е до талия. На пръв поглед съм с фигура която уж може да носи всичко, но въпреки това има изключения. Grinning

# 110
  • София
  • Мнения: 38 211
Мани, че съм станала като възглавница в торса - правоъгълна и пухкава!
Вече започнах да се примирявам с този вид и ще градя нов стил - ню уейв леля.

# 111
  • Мнения: 28 140
Ето я, така на закачалка не изглежда добре, а върху мен още по зле ! Simple Smile

# 112
  • Мнения: 9 988
Ето я, така на закачалка не изглежда добре, а върху мен още по зле ! Simple Smile


Много ми харесва! С дънково яке и жълти кецове ще ми е съвсем идеална. Smile
Кройката изглежда за пищни в гръдната обиколка дами обаче. Или само така изглежда....

# 113
  • Мнения: 28 140
Дез, това е в гръб, отпред е като бюстие с оформен бюст, не е за пищни дами щом на мен ми става. Joy Снимах я отзад да се види воалената панделка... Flushed

# 114
  • Мнения: 680
Мани, че съм станала като възглавница в торса - правоъгълна и пухкава!
Вече започнах да се примирявам с този вид и ще градя нов стил - ню уейв леля.

И аз съм на вълна “мАни” и нов стил Joy Нямам никаква идея какво ще ми отива със сегашното ми телосложение, та сега съм поръчала панталон “хартиена торба”, плисирани поли и ризо-рокли (никога не съм носила такива дрехи), та да видим дали всичко няма да се връща.

# 115
  • Мнения: 9 988
Дез, това е в гръб, отпред е като бюстие с оформен бюст, не е за пищни дами щом на мен ми става. Joy Снимах я отзад да се види воалената панделка... Flushed

Това панделка ли е? Мислех, че е шал който е към роклята, и се намята на раменете като е хладно вечер (нали все ми е студено.....). Към роклите ми с презрамки имам съответен шал, и ги снимам заедно, затова автоматично го сметнах за такъв.
Лесно ще се отреже, ако е панделка около кръста.

# 116
  • София
  • Мнения: 6 768
Привет! С дълга пола и рокля съм като табуретка и аз, независимо от кройката. С мидито е кажи-речи същата работа. Само късо ми седи човешки, без да приличам на лелка от хлебозавода. Не знам как ще нося дълго тази дължина, защото от едни години нагоре седи гротескно. Или поне на мен така ми се вижда. Но пък къси панталонки може и на 80, явно ще мина само на тях, когато му дойде времето.
Не можах да изчета всичко, видях, че сте обсъждали терличките за балеринки - и аз не се спогаждам с тях, но и с балеринките не се харесахме, така че нямам проблем. Купих си конверски в крайна сметка, много си ги харесвам засега, не знам ще ги нося ли с рокли лятото, по-скоро не, но ми трябваше спешно обувка за пътешествия.
Утре изчезвам за седмица, като се върна се надявам да покажа малко снимки.

# 117
  • Мнения: 2 754
Аз много се дразня, че трудно се намират хубави кройки рокли в момента. Повечето са като торби. А аз си търся по- тясна горе и разкроена надолу и дълга под коляното.
Намират се, Роки. Тази пролет 3 от купените рокли са ми такива. Четвъртата е до прасеца.
 Тези дни ходя със свободни кройки около коляното, че ми е по-удобно на Великденските трапези с тях Grinning Прибраните талийки предполагат и по-нежна и елегантна обувка, пък тези дни ми е твърде лежерно за такива визии.
Иначе, рокли обичам всякакви и от всеки тип успявам да си намеря нещо за мен. Дълги - също, нищо че и аз съм от ниските. При тях гледам да са прибрани в талията и да не издуват излишно раменете бюста.
До фигура и кройка е и според мен.

# 118
  • София
  • Мнения: 4 242
Дълги рокли и аз нося. Точно днес бях с една, която е доста широка и с волани. Много ми е гръндж като усещане и в по-хладно време я съчетавам с кубинки.

# 119
  • Мнения: 4 491


 В последните вече доста години има пролетно-летни обувки от много тънка и мека кожа с покритие от нещо като промазан плат .... ама обясних. С тях нямам проблем. С дълга пола и рокли с дълъг ръкав, за които стана въпрос преди няколко страници, се връзват.
Скрит текст:


Ако си намеря нещо подобно, ще си купя! Наистина изглежда като универсална обувка за лятото, особено ако е от кожа. Навремето имах едни подобни, ама от еко кожа, и заминаха за един сезон носене.

Дълги рокли, различни кройки, нося и аз през лятото, с моите скромни 165. Имам една в коралов цвят, една на цветенца (бях ви се оплаквала тук за деколтето) и още една флорална, най-универсалната, която имам.
Проблемът ми е, че още не съм открила кройката, с която да ми е комфортно в офиса. За "бургаските вечери" съм обзаведена, няма драма там.

Общи условия

Активация на акаунт