Дискотека под 18?

  • 12 632
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 437
Тя девствеността се губи и в 14 часа следобед докато уж е на разходка с приятелки.
Може. И не е нещо ненормално за 17-годишна (дано дъщеря ми не чете темата Trollface) Но едно е да го направи по своя воля, на трезва глава, с гадже на нейната възраст и съвсем друго с някой непознат батко/чичко от дискотеката, който я е напил или ѝ е сложил нещо в чашата.

П.П. Току що имаше репортаж по новините за отварянето на дискотеките. Полуголи танцьорки подгряват настроението, а мъже на по 30 се кълчат в транс. Ами не, няма място тийнейджърка там.

# 16
  • Мнения: 40 310
Нали и аз това казвам.

# 17
  • Мнения: 8 687
Не се сърди,човече,Черна станция,мога да си представя каква "весела" атмосфера създавате във вашите домове! Yum
Да лишавате децата от дискотека е нечовешко...

# 18
  • Мнения: 40 310
Аз вече не мога да лишавам детето си от каквото и да било. А докато можех не е имала особено желание да ходи. Обсъждали сме нещата и сме излагали доводи, но до там. Конфликти не е имало. То и май всички дискотеки са все чалготеки, а това пресича всякакви мераци из корен.

# 19
  • Мнения: 148
От 15-16 тръгнахн по дискотеките. В града имаше дискотека в сряда и обикновенно беше пълно с гимназисти 😅 не малко пъти сме се крили в тайната стаичка.
Пояснявам че живеех сама и родителите ми нямаха представа какво се случва след като звънна че съм вкъщи вече 😅
НЕ ПРАВЕТЕ ТАКА!

# 20
  • Мнения: 10 681
Аз съм на 33, от 15  годишна ходя на дискотеки. Но по наше време беше нещо нормално, поне в нашия град. Цялата дискотека беше пълна с тийнейджъри. Ама аз имах за гадже сериозно момче, с една година по-голямо, движехме в голяма компания и всичко е било точно. Последните класове съм излизала и с приятелки само, стояли сме до 3-4 през нощта, проверки имаше, но не сме имали проблеми никога. Става дума за 2004-2007 някъде, когато все още живееха динозаврите хахха Обаче аз от малка бях много нащрек откъм безопасност, просто така са ме възпитали. Никога не съм приемала да ме черпят, не съм си отставяла чашата без надзор, винаги съм била подозрителна към непознати, особено мъже. Сега май по-опасно ми се струва в дискотеките от моето време или просто остарях и станах задръстенячка Grinning А и сега има контрол, не е така лесно непълнолетен да ходи на дискотека.

И за протокола не всички дискотеки за чалгаджийници Wink

# 21
  • Мнения: 46 437
Не се сърди,човече,Черна станция,мога да си представя каква "весела" атмосфера създавате във вашите домове! Yum
Да лишавате децата от дискотека е нечовешко...
Няма нужда от кавичките. Още в началото уточних, че дъщеря ми никога не е искала да ходи на дискотека, така че не е лишена от нея Simple Smile

Скрит текст:
Ние сме доста либерални, по време на локдауна каза - имам голям късмет, че сте ми родители, другите откачат, защото не могат да излизат и да пият/пушат, а у нас е купон Trollface
По нечии критерии ние сме лоши родители... въпрос на гледна точка.

# 22
  • Добрич
  • Мнения: 933
Аз съм на 33, от 15  годишна ходя на дискотеки. Но по наше време беше нещо нормално, поне в нашия град. Цялата дискотека беше пълна с тийнейджъри. Ама аз имах за гадже сериозно момче, с една година по-голямо, движехме в голяма компания и всичко е било точно. Последните класове съм излизала и с приятелки само, стояли сме до 3-4 през нощта, проверки имаше, но не сме имали проблеми никога. Става дума за 2004-2007 някъде, когато все още живееха динозаврите хахха Обаче аз от малка бях много нащрек откъм безопасност, просто така са ме възпитали. Никога не съм приемала да ме черпят, не съм си отставяла чашата без надзор, винаги съм била подозрителна към непознати, особено мъже. Сега май по-опасно ми се струва в дискотеките от моето време или просто остарях и станах задръстенячка Grinning А и сега има контрол, не е така лесно непълнолетен да ходи на дискотека.

И за протокола не всички дискотеки за чалгаджийници Wink
И аз като тебе,само че мен ме прибраха месец преди да навърша 18.Беше си кофти да се обадя на нашите да дойдат да ме вземат в 4 сутринта от районното,ама знаехме рисковете.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте! Аз съм на 16 години и искам да вляза в дискотека, но имам въпрос. Информирана съм, че ако родител дойде с мен и имам навършени 16 години, по закон , няма да е проблем да ни пуснат(въпреки, че в дискотеките в нашия град и по този начин са правили проблем). Та въпросът ми е, ако имам издадено пълномощно към пълнолетно лице ПО ЗАКОН(понеже не откривам актуална информация по проблема в интернет) позволено ли е да вляза?

# 24
  • Мнения: 6 736
Здравейте! Аз съм на 16 години и искам да вляза в дискотека, но имам въпрос. Информирана съм, че ако родител дойде с мен и имам навършени 16 години, по закон , няма да е проблем да ни пуснат(въпреки, че в дискотеките в нашия град и по този начин са правили проблем). Та въпросът ми е, ако имам издадено пълномощно към пълнолетно лице ПО ЗАКОН(понеже не откривам актуална информация по проблема в интернет) позволено ли е да вляза?
Какво значи пълномощно към пълнолетно лице по закон?? Имаш родители, те отговарят за теб, ако дискотеката работи, спазвайки правилата, нямаш право да влезеш без родител или без навършени 18 години. Ако нямаш родители, а си поверена на грижите на настойник, трябва да си придружена от настойник.

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 18:10 от Radeva-87

# 25
  • до морето
  • Мнения: 2 251
Да, пускам я откакто стана на 16. Във Варна всички ходят. Има дискотеки, в които пускат малки и те си ги знаят. Питала съм я дали има възрастни. Тя ми отговори "да", като за нея възрастни означавало 20 годишни.

# 26
  • Мнения: 1 459
Темата ме накара да си спомня за един домашен купон в седми клас. Оставя ме майка ми около 15 часа на адреса, който беше доста далеч от нас, родителите на съученичката ми си бяха вкъщи. След малко обаче родителското тяло тактично се натовари на семейния автомобил и замина нанякъде. И тогава стана мазало - алкохол, цигари, джойнт, изтърсиха се и приятелите на по-големия брат на моята съученичка, момчета на 18-19 г. 20 разбеснели се тийнове в петстаен апартамент, някои се заключиха по стаите ясно защо. А аз си стоях до уредбата с една купа чипс в ръце.😁В 22 часа се звъни на вратата, майка ми идва да ме прибере. Отвори й един гол до кръста,напушен батко, при което да не описвам реакцията й. Мисля, че не е нужно да казвам, че това беше първият ми и последният домашен купон докато бях ученичка.

# 27
  • Мнения: 46 437
Затова не оставям дъщеря си при родители, които не познавам добре Simple Smile
Твоите родители получиха ли изрично потвърждение от тези хора, че ще са там?

# 28
  • Мнения: 1 459
Даже майката беше колежка на майка ми. После от разкази за следващите купони, разбрах че си им било редовна практика да се изнизват, за да не смущават купона, след това чистачка оправяла погрома. И не бяха единствените, на един купон, само че при друго семейство, се стигнало даже до опит за изнасилване. Като го чух това, както и истории за невероятни пиянски изцепки, екстази, трева, честна дума се зарадвах, че не съм участвала в подобни простотии. Не знам защо майката на авторката си мисли, че на домашни купони купони е по-безопасно. Същото е като в дискотеката - секс на пияна и дрогирана глава. Освен разбира се, ако са определени ясни правила и има родителски контрол.

# 29
  • София
  • Мнения: 38 210
И на мен ми е по-притеснено за домашни купони, честно казано. Но дъщеря ми сякаш проявява разум и сама отказва покани, където не познава 80-90 процента от хората.

Общи условия

Активация на акаунт