Дистанционно обучение за учениците-Teмa 18

  • 37 829
  • 765
  •   2
Отговори
# 735
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Има ли все още хора, които си мислят, че са центъра на вселената и тези вълни ги измислят само и само скъпоценното им да не ходи на училище.

# 736
  • Мнения: 2 885
Аз тепърва започвам да мисля така. Досега мислех иначе, признавам, но сега смятам, че този вирус много навреме им дойде на управляващите, за да могат да ни контролират. Ще изчакаме до септември месец, за да видим какво ще измъдрят, избор нямаме. По медиите пишеше, че ще се държи максимално на присъственото. До последно децата до 4 клас ще бъдат държани на училище. Пишеше, че ще се действа индивидуално за всяко отделно училище, клас, дете. От друга страна се пускат новини във фейса за започване на учебната година в ДО. Въобще живеем в някакъв хаос от информация 🙂

# 737
  • Мнения: 3 049
Ами на 15 септември при цифрите и тенденцията в момента е ясно какво ще е, освен ако не се окажем някакъв феномен.
Планът, който теоретично в момента решава какво ще е обучението, не ми се рови да видя на седемдневна или на четиринадесет дневна база смята. Т.е. и да тръгне да затихва вълната пак ще мине време преди да има основания за връщане в ПО.

Виждам, че духът (на заяждане) в темата е жив Simple Smile

# 738
  • София
  • Мнения: 2 659
ДО и маски тук-там. Това са единствените мерки. По една или друга причина използвам основно градски т-т - е в началото имитираха миене - от месеци нищо. Дори от новите коли на Тролейбус 1,3,5 има толкова безобразно мръсни. За почистване (не дезинфекция) на улици изобщо не може да се говори. Ограничения за заведения и магазини явно нямаше, опашките се сгъстиха... Ще видим.
Не знам дали някой си мисли, че мерките са само за да навредят на неговото дете, но определено ме учудват хората, които си мислят, че мерките са с медицинска цел

# 739
  • Мнения: 5 425
Има ли все още хора, които си мислят, че са центъра на вселената и тези вълни ги измислят само и само скъпоценното им да не ходи на училище.
Скъпоценните НИ деца не ходят на училище от година и половина (с леки прекъсвания). Децата НИ може да не са център на вселената, но със сигурност са нашето бъдеще. Че ДО води до тежки проблеми се каза от министъра на образованието в парламента завчера. Официално от трибуната и пред камери.
Всеки вярващ, че "вълните" имат нещо общо, може да посети места като къмпинг Арапя, моловете, Народното събрание и т.н.

# 740
  • Мнения: X
Ех, неприятно им се получи тоя път на управляващите кризата. Училищата не работят и най-сладката и лесна мярка не е достъпна. 🤪
Ще трябва да мислят тъпотии, за да кажат, че правят нещо. Вчерашната заповед е пресен пример.
Сега сериозно: не смятам, че ще посмеят с пълен дистанционен старт на учебната година. Поне за начален курс и 8 клас ще има ПО. Ако следват миналогодишния ритъм за 1-4 клас, там поне беше добре, имаха 2х 2-3 седмици ДО в двата пика на вълните, което беше що-годе търпимо. Ако го направят за всички така, ще избутаме една прилична учебна година и най-важното - ще видим, че ПО е мисия възможна, вместо да го демонизираме.
Добре ще е и разни пишман експерти-математици да спрат да се изявяват, но май вече твърде много се размечтах.

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 15:27 от Анонимен

# 741
  • Мнения: 3 049
Ех, тъпо им се получи тоя път на управляващите кризата. Училищата не работят и най-сладката и лесна мярка не е достъпна. 🤪
...
Ти остави това, ами и най-големите разпространители им ги няма. Rolling Eyes

# 742
  • Мнения: 21 450
Има ли все още хора, които си мислят, че са центъра на вселената и тези вълни ги измислят само и само скъпоценното им да не ходи на училище.
Скъпоценните НИ деца не ходят на училище от година и половина (с леки прекъсвания). Децата НИ може да не са център на вселената, но със сигурност са нашето бъдеще. Че ДО води до тежки проблеми се каза от министъра на образованието в парламента завчера. Официално от трибуната и пред камери.
Всеки вярващ, че "вълните" имат нещо общо, може да посети места като къмпинг Арапя, моловете, Народното събрание и т.н.


Това показва, че на хората им е по важно да се бутат на къмпинг, мол и Градина, отколкото заразяемостта да е ниска и детето им да учи присъствено. Значи не ги тревожи, че ДО води до каквото казва министъра.

Сега какво става, пак ли уплашени здрави хора отиват да препълнят болниците?

# 743
  • Мнения: 5 425
Или по-скоро правителствата се плашат от стачки на "бизнеса", а не от родителски протести. Което ясно показва кое ни е по-важно: бъдещето на децата или днешната далаверка.
Това, ако вярваме на вълнуващата теория, че вълните удрят само в учебно време, но не и през туристическия сезон Joy
PS Нещо не се виждат виещи линейки на Арапя. Що ли?

# 744
  • Мнения: X
Ех, тъпо им се получи тоя път на управляващите кризата. Училищата не работят и най-сладката и лесна мярка не е достъпна. 🤪
...
Ти остави това, ами и най-големите разпространители им ги няма. Rolling Eyes
Значи двойно по-тъпо.
Но както каза една съфорумка от осмокласната тема наскоро, винаги можем да обвиним ученическите лагери, т.е. децата пак да го отнесат. Ето, тях първи ги спряха.🧐

Цитат
Сега какво става, пак ли уплашени здрави хора отиват да препълнят болниците?
В интерес на истината, да.
Онзи ден Кунчев призна, че леки случаи на ваксинирани се лекуват по болниците. Ако имаш интерес, ще потърся линка, сложих го вчера и в ковидната тема.

# 745
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
При тази заразност на Делта щама, всяко второ, ако не и всяко дете в класа, ако има болен, ще е с хрема, температура и болки в гърлото. И понеже това са обичайните неразположения при децата, ще е омазване до уши, защото никой няма да обърне внимание.....Та ще поживеем, ще видим.

# 746
  • Мнения: 2 020
Аз имам едно усещане за обреченост на ПО, много синхорнизирано в цял свят се борим с тоя вълни все по един и същи "неуспешен" начин. Ужасява ме ДО да е дългосрочно, също както в началото на минлата година ми идеше кажа майната му на образованието, ако ще е такова, пандемично. По-късно пак аз с ДО бях спокойна, но това е защото се бях стресирала до краен предел, както и сега сигурно ще стане. Имам познати след като изкараха вируса детето им не спря да ходи на градина и си живееха нормално, а аз бях толкова предпазлива, че детето го отнесе. Сега пак ще стане така. Писна ми, честно казано, a изход не виждам ...

Последна редакция: пт, 20 авг 2021, 16:52 от Sparkles

# 747
  • Мнения: 3 049
Sparkles, то си е вече дългосрочно. До тук 2 учебни години прецакани. 2 от 12 са си 17% от средното образование. И тази година я виждам пак такава. Например тези, които сега ще са 7 клас, на практиката ще им се губи цялото прогимназиално образование. И не са само те.

# 748
  • София
  • Мнения: 7 060
И  аз така се бях закъхарила отново, но на моето му остават последни две години. Във връзка с това ме успокои, че ДО ще му е идеален вариант да завърши с висок успех, да вземе отлична диплома, пък после ще го мислим. Има логика... 😂
Но наистина съжалявам малките, защото и аз като Ежко смятам, че в "новото реално" няма да има редовно присъствено обучение.

# 749
  • Мнения: 801
Моля НЕ наричате проф. Витанов "пишман математик", ако него имате предвид, и той не плаши, а изчислява.

Общи условия

Активация на акаунт