Дългото чакане след трансфер- тема 91

  • 42 729
  • 772
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Мили момичета, надявам се темата да донесе късмет на всички  Ви! Надявам се да я напълните с трепет, вълнения и щастливи моменти ! Успех на чакащите Wink


Какво се случва след трансфер на трети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Ембрионът продължава да расте и да се развива,
преминавайки от 6-8 клетъчен ембрион в стадий морула.

Ден 2: Клетките на морулата продължават да се делят, развивайки се до бластоцист.

Ден 3: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 4:  Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 5: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 6: Имплантацията продължава.

Ден 7: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие
ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 8: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 9:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 10: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 11: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност




Какво се случва след трансфер на пети ден?[/size]
Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие
ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност

Линк към тема 90
https://m.bg-mamma.com/?topic=1315462

Последна редакция: нд, 02 май 2021, 09:31 от Free2020

# 1
  • София
  • Мнения: 621
Записвам се п рва.Надявам се скоро да имам трансфер с положителен резултат!Чакам го няколко години вече!

# 2
  • Мнения: 180
Здравейте, записвам се при вас с много надежди този път. 5 ден след ЗЕТ на 5 дневен ембрион. Пети трансфер ми е и трети от ноември насам. 2 неуспешни, 1 тризомия и един мисед. Надявам се вече да имам късмет. Уж гледам да се разсейвам, но колкото повече приближава времето за тест толкова ми е по-напрегнато. На моменти ме обхваща голям песимизъм. Стискам палци на всички ни и дано скоро  видим положителен тест. И честит Великден утре.

# 3
  • Мнения: 413
Влизам и аз в новата тема.
Да е на късмет на всички, които са в нея.
Аз съм след положителен резултат от тази сряда, 11ден на две 5 дневни.
Мислите ли, че може и двечките да са се захванали с тези стойности?
На 11 ден чхг 319
Днес на 14 ден чхг 1300

# 4
  • Мнения: 33
Момичета моля за помощ Sad възможно ли е това да е крайният резулта от теста или все още не са качили резултатите ? Ламораторията е Рамус.

# 5
  • Мнения: 858
Aleksandra618461 Честито!
Независимо дали са две или едно пожелавам лека бременност и пухкав финал Hug
 
Бихте ли споделили кой опит ви е?

Влизам и аз в новата тема.
Да е на късмет на всички, които са в нея.
Аз съм след положителен резултат от тази сряда, 11ден на две 5 дневни.
Мислите ли, че може и двечките да са се захванали с тези стойности?
На 11 ден чхг 319
Днес на 14 ден чхг 1300

# 6
  • Мнения: 413
Nova777, благодаря! Аз ще съм щастлива и в двата случая, но ми беше интересно, ако някой има наблюдения. Нямам търпение да отида на преглед след две седмици..живи и здрави, за да съм още по-спокойна, че всичко е наред.

Това ми е трети опит.
Първият беше на къс протокол, вторият на дълъг, а този на естествен цикъл със замразени ембриони.

# 7
# 8
  • Мнения: 76
Здравейте момичета. Понеже ми е първи опит и може би се филмирам малко повече от необходимото. Да ви питам вие след трансфер само лежите ли, или си вършите и домакинските задължения. По принцип докторката ми каза, че няма нужда по цял ден да лежа, но аз се притеснявам да не обърка нещо и да не стане 🙄 Светли празници на всички!

# 9
  • Мнения: 108
Момичета моля за помощ Sad възможно ли е това да е крайният резулта от теста или все още не са качили резултатите ? Ламораторията е Рамус.
За съжаление е 0,т.е отрицателен.не губете кураж,ще стане следващия път

# 10
  • Мнения: 4 518
Влизам и аз в новата тема.
Да е на късмет на всички, които са в нея.
Аз съм след положителен резултат от тази сряда, 11ден на две 5 дневни.
Мислите ли, че може и двечките да са се захванали с тези стойности?
На 11 ден чхг 319
Днес на 14 ден чхг 1300
Според мен е строго индивидуално и не може по ЧХГ да се каже. Това са моите стойности с близнаци, трансферирани на 5 ден:
7. Ден - 161
9. Ден - 574 (или нещо подобно)
14. Ден - 3737

Което не означава, че и при Вас не са близнаци.

# 11
  • Мнения: 5 045
Здравейте момичета. Понеже ми е първи опит и може би се филмирам малко повече от необходимото. Да ви питам вие след трансфер само лежите ли, или си вършите и домакинските задължения. По принцип докторката ми каза, че няма нужда по цял ден да лежа, но аз се притеснявам да не обърка нещо и да не стане 🙄 Светли празници на всички!
И на челна стойка да решиш да стош, ако е решило да става, ще стане. След първия трансфер лежах първите дни, а и после почивах повече. На втория си шофирах сама до и от Клиника до нашия град, като за по-на пряко минах и през друг град да на пазарувам. И покупките си носи, и стълби качва, нищо че ми казаха от клиниката, че не се препоръчва. Отделно всеки ден минава по 5-6км поне и резултатът е +

# 12
  • Мнения: 541
Относно лежането, направете си го както го усещате, ако ви се почива-почивайте, ако ви се действа-действайте. Важното е да сте спокойна и да се чувствате добре.
За ЧХГ наистина е много индивидуално, при мен на 14 ден беше малко над 1200 и е едничко.

# 13
  • Мнения: 189
Nova777, благодаря! Аз ще съм щастлива и в двата случая, но ми беше интересно, ако някой има наблюдения. Нямам търпение да отида на преглед след две седмици..живи и здрави, за да съм още по-спокойна, че всичко е наред.

Това ми е трети опит.
Първият беше на къс протокол, вторият на дълъг, а този на естествен цикъл със замразени ембриони.

При мен с близнаци на стойностите на 8 ден бяха 179, на 10ти -343.

# 14
  • Мнения: 305
Христос Воскресе,мили момичета!
Бъдете здрави,щастливи и благословени!
Нека да напълним темата с положителни резултати и на следващият Великден да си запълним семействата с нов/и член/ове HugHeart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт